„Mūsų tikslas yra pabandyti iškovoti kuo aukštesnę poziciją“, - teigia Lietuvos rinktinės narys M. Sajus. – Susipažinsime su kitais krepšininkais ir pabandysime įgauti kuo daugiau patirties.“

Lietuviai, kurie sportuoja Arvydo Sabonio krepšinio centre ir rungtyniauja „Manijos Moksleivių krepšinio lygoje, vienos dienos turnyrą pradės grupės kovomis su geriausia Europos komanda iš Rumunijos ir geriausia Amerikos žemyno komanda iš Kanados. Kitoje grupėje varžysis aikštės šeimininkai Kataro krepšininkai, likusio pasaulio geriausia komanda iš Japonijos ir šio sezono FIBA Pasaulio turą laimėję Serbijos krepšininkai.

„Šįkart važiuojami žaisti su vyrais, o ne aštuoniolikmečių komandomis, todėl prireiks ir sėkmės“, - sako Lietuvos trijulės treneris D. Lubys. – Katare susirinks geriausios pasaulio komandos, mums vien patekimas čia yra labai didelis pasiekimas. Žinoma, jeigu jau važiuojame, tai važiuojame neatostogauti, tikrai kausimės.“

„Mes būsime pati jauniausia turnyro komanda, todėl patirties turėsime mažiausiai“, - sako geriausias pasaulio jaunimo trys prieš tris turnyrų žaidėjas M. Sajus. – Tiesa, kitos komandos gali mūsų neįvertinti ir tuo pabandysime pasinaudoti. Sėkmė pati neateis, todėl reikės sunkiai dirbti, pajausti vienas kitą ir taiklių metimų. Trijulių krepšinyje labiausiai atsiskleidžia individualūs sugebėjimai, vyksta greitas žaidimas ir jį įdomu stebėti.“

Trijulių komandos grupių etape Dohos paplūdimyje sužais po dvejas rungtynes ir dvi geriausios pateks į pusfinalį, kuriuose ir išsiaiškins nugalėtojus. „Visų Žvaigždžių“ turnyro nugalėtojams atiteks 25 tūkstančių Jungtinių Valstijų dolerių čekis, antra vieta laimės 12 tūkst., trečia – 8 tūkst., o ketvirta – 4 tūkst.

„FIBA trys prieš tris baigiamajame metų turnyre dar nėra dalyvavusi jaunimo komanda. Tai didžiulis iššūkis mums, - pasakoja A. Sabonio krepšinio centro specialistas D. Lubys. – FIBA džiaugiasi, kad mes atvyksime ir turės galimybę pažiūrėti, kaip prie vyrų komandų atrodo jaunimas. Varžovams nusileisime fizine jėga, trijulių krepšinyje mažiau taktikų ir daugiau greičio, tačiau bandysime išnaudoti savo privalumus. Mūsų šita komanda trys prieš tris turnyruose dalyvaujame jau 3-4 metus. Krepšininkai puikiai jaučia vienas kitą, mūsų privalumas sėkmingas žaidimas toliau nuo krepšio ir M. Sajus, kuris yra labai patobulėjęs.“

Pasauliniuose trys prieš tris turnyruose komandos oficialiai negali turėti trenerių, todėl krepšinio specialistai savo komandos patarimus dalina iš žiūrovų tribūnų.

„FIBA yra prasitarusi, kad žiūrovams įdomiau, kai treneris sėdi tribūnose, rėkia ir bando pasiekti savo žaidėjus“, - pasakoja treneris D. Lubys. – Lietuvoje toks dalykas nebuvo draudžiamas, tačiau retai komandos turėjo trenerius, daugiausiai patarinėdavo tėvai, o aš su šita komanda važinėju į visus turnyrus. FIBA nori trijulių krepšinį padaryti olimpine sporto šaka, manau, ateityje ir oficialūs treneriai atsiras. Ar man yra skirtumas iš kur patarinėti? Ne, viskas tas pats, tik turi garsiau rėkti. Čia žaidžiamas greitesnis krepšinis, turi priimti greitus sprendimus ir perduoti juos komandai, nes ataka trunka tik 14 sekundžių, deriniai daug trumpesni, skiriasi baudų metimų taisyklės.“

Šį sezoną M. Sajus ir K. Žemaitis jau rungtyniauja ir Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), kur atstovauja Kauno „Žalgirio-2“ komandai. Visi keturi Lietuvos trys prieš tris rinktinės nariai registruoti ir „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ Jaunimo čempionate, kuris vadinasi „Olimpinė taurė“. Tiesa, MKL čempionate kol kas rungtyniavo tik J. Vazalis (vid. 17,2 tšk. ir 2,8 rez. per.) ir J. Lekšas (vid. 13,5 tšk. ir 10 atk. kam.), o M. Sajus ir K. Žemaitis šį sezoną aikštėje nepasirodė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją