Mačo pradžia nieko blogo mūsiškiams nežadėjo. Lietuviai pirmo kėlinio pirmoje pusėje po Arno Beručkos metimų pirmavo 17:12, 20:15. Tačiau paskutines ketvirčio keturias minutes lietuviai pralaimėjo net 2:19 ir leido po pirmo ketvirčio žydams pirmauti 34:22.

Antrame kėlinyje lietuviams nepavyko sumažinti skirtumo, kėlinys baigėsi lygiosiomis 22:22, tad po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo 12-kos taškų lietuvių deficitą – 44:56.

Mūsiškiams sunkiai sekėsi stabdyti garsaus trenerio Davido Blatto sūnų Tamirą Blattą: krepšininkas per pirmą mačo pusę pelnė net 21 tašką (3/3 dvitaškiai, 5/8 tritaškia), 9 taškus pridėjo Yovelis Zoosmanas.

Lietuvių gretose išsiskyrė aukštaūgis Martynas Echodas – 11 taškų (4/7 dvitaškiai, 3/4 baudų metimai).

Įpusėjus trečiam kėliniui situacija aikštėje nesikeitė – 66:54 priekyje buvo žydai. Prieš lemiamą ketvirtį Izraelio rinktinė pirmavo 75:62.

Bet ketvirto kėlinio pradžioje situacija taisėsi, po Lauryno Bieliausko dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 7-ių taškų – 71:78. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui žydai pirmavo 80:74.

L. Bieliauskas pelnė svarbų tritaškį (77:80), bet iškart tuo pačiu atsakė T. Blattas (77:83). Maža to, po nesėkmingos mūsiškių atakos lietuvių ekipą į nokdauną pasiuntė taiklus Roi Hubero tritaškis (77:86), o iki kėlinio pabaigos – 3:30 min.

Baudų metimais skirtumas sumažėjo dviem taškais, tačiau nesulaikomas T. Blattas įsūdė dar vieną tritaškį – 79:89 (liko 2 min.).

Po Martyno Varno tritaškio skirtumas sumažėjo iki 5-ių taškų (88:93), tačiau žaisti liko vos 19 sekundžių.

Per likusį laiką lietuviams stebuklo sukurti nepavyko ir nusileista žydams 88:94 (22:34, 22:22, 18:19, 26:19).

Izraelio ekipą į priekį vedė T. Blattas, mače buvęs arti trigubo dublio: pelnė 27 (3/3 dvitaškia, 7/15 tritaškiai) taškus, atliko 13 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 8 kamuolius.

Lietuva: Martynas Varnas 19 (8 atk. kam.), Martynas Echodas 17, Arnas Beručka (4/9 trit.) ir Laurynas Beliauskas (10 rez. perd.) po 13, Laurynas Birutis 9 (7 atk. kam.), Vidmantas Kačiuška ir Karolis Lukošiūnas po 5, Mykolas Dieninis 4.

Izraelis: Tamiras Blattas 27 (13 rez. perd., 8 atk. kam., 7/15 trit.), Roi Huberas 19, Yovelis Zoosmanas 16, Danielis Koperbergas 12, Netanelis Artzi 9, Mironas Ruina 6, Arielis Navonas 3, Michaelis Abrahamas Moshkovitz 2.

Statistika (Lietuva – Izraelis)

Dvitaškiai: 17/37 (45,9 proc.) – 24/35 (68,6 proc.)

Tritaškiai: 12/31 (38,7 proc.) – 14/37 (37,8 proc.)

Baudų metimai: 18/24 (75 proc.) – 4/10 (40 proc.)

***

Pirmame čempionato mače šeštadienį Lietuvos U20 rinktinė po permainingos kovos 92:79 (36:20, 21:20, 11:18, 24:21) įveikė ukrainiečius.

Tuo tarpu Izraelio jaunimo ekipa pirmame mače net 90:54 (23:16, 22:16, 30:9, 15:13) nepaliko vilčių Latvijos jauniesiems krepšininkams.

Sekmadienį C grupėje pirmą pergalę iškovojo Ukraina, kuri 75:62 (31:21, 16:17, 9:15, 19:9) įveikė antrą nesėkmę patyrusius latvius.

Pirmadienį lietuviai 19.00 val. susitiks su grupės autsaidere Latvija.

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinę treniruoja Marius Kiltinavičius, šias pareigas perėmęs iš Ramūno Butauto, išvykusio dirbti į Libaną.

Iš viso čempionate varžosi 16 rinktinių, po keturias suskirstytų į keturias grupes.

Į kitą turnyro etapą – aštuntfinalį – pateks absoliučiai visos komandos.

Pirmąją vietą C grupėje užėmusi rinktinė kovos su D grupėje 4-ąją vietą užėmusia ekipa ir t.t.

A grupė: Čekija, Švedija, Vokietija, Graikija

B grupė: Juodkalnija, Islandija, Prancūzija, Turkija

C grupė: Ukraina, Izraelis, Lietuva, Latvija

D grupė: Italija, Slovėnija, Ispanija, Serbija

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (126)