J. Dentmonas „Žalgirio radijui“: apie adatų baimę, pomėgį piešti ir greitas mašinas

 (4)
Aikštėje lyderio savybių nestokojantis ir bendrauti mėgstantis Justinas Dentmonas greitai tapo visų Kauno „Žalgirio“ aistruolių numylėtiniu. „Žalgirio radijas“ kalbino J. Dentmoną rubrikai „Užribis“ ir nusprendė pažinti gynėją bei atskleisti, koks gi jis būna už krepšinio aikštelės ribų.
Justinas Dentmonas
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Ilgas ir išsamus pokalbis apie viską: gyvenimą Lietuvoje ir Amerikoje, apie svajones bei baimes, tobulas mašinas ir moteris. Žalgirietis, šiuo metu vilkintis 55-u numeriu pažymėtus marškinėlius, atskleidė, kodėl mielai vilkėtų ir 99-ą numerį bei kodėl vis dar neturi ir neplanuoja turėti Kalėdų eglutės.

Jeigu neturėjote galimybės visko išgirsti gyvai – jūsų dėmesiui „Žalgirio radijo“ interviu su legionieriumi iš JAV – Justinu Dentmonu.

- Visų pirma, papasakok apie miestą, kuriame gyveni Amerikoje, – J. Dentmono paprašė „Žalgirio radijas“.

- Gyvenu Dalase, Teksase. Tai puikus miestas – šiltas, jame beveik nesninga. O žmonės nelabai pripratę prie sniego, nes vos tik prisninga, jie uždaro miestą. Aš pats esu kilęs iš Ilinojaus, kur sniegas kiek dažnesnis reiškinys. Visgi čia, Lietuvoje, man būna sunku vairuoti prisnigus, todėl man sniegas ir nepatinka. Čia nejauku ir „driftinti“, nes bijau susižaloti.

- Tai tau nepatinka ir greitos mašinos?

- Ne, greitos mašinos man patinka, tik kai jos važiuoja tiesiai, o ne čia, kai reikia važiuoti mieste. Amerikoje aš turiu „Challengerį“, su juo nebijau niekur važinėti. Jei galėčiau jį atsigabent į Kauną – būtų išvis šaunu. Šiaip aš greičio nebijau, vienintelis dalykas, kurio reikėtų bijoti – tai Dievas. Lietuvoje važinėju su „Renault“, kuris yra puikus automobilis. Šiaip man patinka įvairios mašinos – „Dodge“, „Porsche“, „Camaro“, „Challenger“... o „Range Rover“ kada nors bus mano šeimos automobilis.

- Ar svarbi mašinos spalva?

- Man patinka baltos, nes jos švaresnės. Taip pat mėgstu juodas arba pilkas. Jokios kitos niekada nepatikdavo, ypač raudonos, nes jos per daug „karštos“. Amerikoje policininkai pamatę raudoną mašiną dažnai stabdo. Bet aš namuose turiu užtarėjų, tai manęs bet kokiu atveju nestabdo ir neišrašo baudų (juokiasi).

- O ar turi kokių nuobaudų ar esi padaręs kokių avarijų?

- Baudų turiu už parkavimą ne vietoje, nes sunku rasti vietų miesto centre. Taip pat esu baustas už greičio viršijimą. O avariją vieną esu turėjęs Milane. Aš važiavau tvarkingai, o motociklas išlindo tarsi iš niekur.

- Kokių turi baimių ir kokių svajonių?

- Labai bijau adatų. Aš nekenčiu adatų. Siaubingai. Jeigu reikėtų rinktis gyvatės ar adatos – aš rinkčiausi gyvatę. Kai reikėjo atlikti medicininį patikrinimą, aš vos nenualpau. Dažnai tokie dideli vyrai bijo ko nors, pvz.: drambliai juk irgi bijo pelių (juokiasi).

Kalbant apie svajones... Jų irgi netrūksta. Visų pirma, norėčiau turėti ilgalaikį kontraktą su NBA komanda. Nors jau esu ten žaidęs, bet noriu vėl. Turbūt labiausiai patiktų prasimušti į Dalaso „Mavericks“, nes ten mano namai, bet iš tiesų skirtumo nėra.

- Ar turi brolių, sesių?

- Taip, mūsų yra vienuolika. Nežinau net kaip pavyksta įsiminti visų vardus (juokiasi). Didelės šeimos yra visai įprastos Ilinojuje. Beje, per Kalėdas būtinai skrisiu aplankyti šeimos. Negaliu sulaukti to. Labai pasiilgau namiškių ir jie manęs.

- Ar parveši ko nors lietuviško savo šeimai?

- Taip, parvešiu savo suvenyrinius puodelius. Viso turiu apie 20, tad ir draugams turės užtekti. O šiaip tai turiu pakankamai ilgą sąrašą dovanų, kurias turiu jiems parvežti. Todėl paprašiau jį truputį sutrumpinti. Vienas nori naujo telefono, planšetinio kompiuterio, ausinių, batų... Kiti nori pinigų, drabužių, video žaidimų. Turbūt juos išrinkti bus lengviausia.

- Kokios yra tavo mėgstamiausios šventės ir, ar jau pasipuošei Kalėdų eglutę?

- Padėkos diena ir šv. Kalėdos. Gaila, kad šią Padėkos dieną teko praleisti vienam. O eglutės neturiu. Per šventes aš išvykstu, tai kam man jos reikia? Mano Kalėdų dvasia keliaus kartu su manim lėktuvu namo. Bet jei reikėtų turėti svajonių eglutę ji būtų balta. Su žaliais lapeliais. Vienas būtų žalias, kitas baltas...

- Tu tikras menininkas...

- Taip, aš lankiau dailės mokyklą. Seniau galėjau gražiai piešti, bet dabar jau rankos nebe tokios. Apskritai, nusprendžiau, kad turiu koncentruotis į krepšinį ir taip viskas baigėsi. Dabar jau esu visai pamiršęs, kaip reikia piešti.

- Ar turi kokį laimingą skaičių?

- Ne, aš apskritai netikiu sėkme. Aš tikiu argumentais, tikiu Dievu. Viskas vyksta dėl tam tikrų priežasčių. Visi turi savo likimą, savo du kelius ir kurį pasirenka – tą ir turi.

- Tai esi labai religingas?

- Ne visai religingas... Yra skirtumas tarp buvimo religingu ir tikėjimo. Tikėjimas yra tiesiog tikėjimas Dievu, o religingi žmonės... Jie dažniausiai teisia kitus dėl ko nors. Bet Biblijoje yra sakoma, kad ne tu turi teisti kitus, tai padarys Dievas.

- Kaip turėtų atrodyti tavo svajonių mergina?

- Halle Berry – ji turbūt pati gražiausia moteris pasaulyje. O šiaip mano mergina turėtų būti pašėlusi, „nepasikėlusi“, linksma. Man nepatinka per daug rimti žmonės.

- Tai kokį įspūdį esi susidaręs apie Lietuvą, juk sakoma, kad lietuviai – labai rimti žmonės?

- Čia sutikau tik keletą žmonių, tad nežinau... Bet lietuviai bijo kalbėti su manim. Nors šiaip čia tikrai nebloga vieta gyventi. Neteko dar daug ko čia aplankyti, bet Kauno „Akropolis“ jau tapo mano antrais namais. Be „Akropolio“ taip pat esu daug ką matęs čia – savo butą, vonią, skirtingus kambarius (juokiasi). O šiaip žinau keletą įvairių restoranų, picerijų ir panašiai. Važinėdamas čia dar kartais paklystu, bet šiaip viskas gerai. Nes turiu gerą orientaciją, tai susitvarkau.

- O ką veiksi baigęs karjerą?

- Nesu tikras. Į karjeros pabaigą norėčiau jau turėti šeimą. Nesu tikras, ar norėčiau būti treneriu ar tiesiog kartkartėmis treniruoti vaikus. Tikiuosi turėti verslą – meno galeriją arba maisto restoraną.

„Žalgirio radijas“ kartu su Reda Lišauskaite ir Vaidu Leliuga girdimas kiekvieną darbo dieną 17.00-18.00 val. radijo „TAU“ bangomis (102,9 FM).

www.zalgiris.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

„Žalgiris“ pasiruošimą sezonui pradės turėdamas tik pusę sudėties

„Žalgiris“ pasiruošimą sezonui pradės turėdamas tik pusę sudėties
Jau visai netrukus Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda pradės oficialų pasiruošimą naujajam sezonui. Aiškėja ir Lietuvos čempionų ikisezoninių rungtynių grafikas.

Prisiviliojo: M. Echodas tobulėjimą tęs „Lietuvos ryto“ gretose (5)

Prisiviliojo: M. Echodas tobulėjimą tęs „Lietuvos ryto“ gretose
„Lietuvos ryto“ priekinė linija sulaukė solidaus pastiprinimo. Vilniaus klubas pasiekė susitarimą ir pasirašė net trejų metų kontraktą su vienu perspektyviausių Europos aukštaūgių Martynu Echodu.

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta (50)

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta
Iki 2017 metų Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis sutrumpino kandidatų sąrašą. Ketvirtadienį jis „ačiū“ ištarė Mindaugui Girdžiūnui, bet į turnyrą Rygoje išsivežė ne visus 15 likusių žaidėjų – Deividas Gailius dėl apsinuodijimo liko Kaune.

A. Jasilionis: apie pasikeitusią nuomonę dėl Lietuvos rinktinės ir mūsiškių potencialą (2)

A. Jasilionis: apie pasikeitusią nuomonę dėl Lietuvos rinktinės ir mūsiškių potencialą
Šakių „Vyčio“ treneris Aurimas Jasilionis, kaip ir visa Lietuva, akylai stebi šalies nacionalinės krepšinio rinktinės rungtynes. Strategas žiūrėjo visas penkerias rungtynes, tačiau nė karto neapsilankė arenoje. Anot jo, tikras mačo stebėjimas yra esant vienam namuose, kuomet nėra jokių papildomų trikdžių.

B. Dixono tritaškis lėmė Turkijos rinktinės pergalę prieš Čekiją (1)

B. Dixono tritaškis lėmė Turkijos rinktinės pergalę prieš Čekiją
Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Turkijos rinktinė Prahoje žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su aikštės šeimininke Čekija, kuri taip pat ruošiasi tam pačiam turnyrui, ir nugalėjo varžovus 67:66 (21:16, 12:15, 19:17, 15:18).

Europos čempionatui pasiruošę: belgų treneris išsirinko dvyliktuką (1)

Europos čempionatui pasiruošę: belgų treneris išsirinko dvyliktuką
Iki Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų, pirmoji galutinę sudėtį paskelbė Belgijos rinktinė. Tiesa, treneris Eddy Casteelsas dar pasiliko du žaidėjus atsargoje.

Graikijos rinktinė: patyrę asai, „pilkas“ treneris ir badą kentusi superžvaigždė (2)

Graikijos rinktinė: patyrę asai, „pilkas“ treneris ir badą kentusi superžvaigždė
Graikijos rinktinė gali tapti viena rimčiausių Lietuvos krepšininkų varžovių kovoje dėl medalių greitai prasidėsiančiame Europos čempionate.

„Kibirkšties“ sudėtyje liko ir duetas iš Kėdainių

„Kibirkšties“ sudėtyje liko ir duetas iš Kėdainių
Vilniaus „Kibirkšties“ moterų krepšinio komanda toliau rikiuoja gretas naujas sezonui, kuriame varžysis Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL), Rytų Europos krepšinio lygoje ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės varžybose. Ir toliau sostinės klubo aprangą vilkės duetas iš Kėdainių - Laurita Jurčiūtė ir Agnė Bobinaitė.

Estai užsitikrino bilietą į 2019 metų pasaulio čempionato atranką (2)

Estai užsitikrino bilietą į 2019 metų pasaulio čempionato atranką
2019 metų FIBA pasaulio vyrų krepšinio čempionato Europos atrankos zonos kvalifikaciniame turnyre sėkmingai trečiadienį pasirodė Estijos ir Kęstučio Kemzūros treniruojama Austrijos rinktinės. C grupės rungtynėse estai savo aikštėje 74:65 nugalėjo Makedoniją ir užsitikrino kelialapį į pagrindinį atrankos etapą, o austrai išvykoje 78:71 įveikė Nyderlandus.

Gimtadienį švenčiantis R. Giedraitis: ateis kada nors ir mano laikas patekti į rinktinę (10)

Gimtadienį švenčiantis R. Giedraitis: ateis kada nors ir mano laikas patekti į rinktinę
Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkas Rokas Giedraitis šią vasarą ilsėjosi nedaug – pasibaigus sezonui jis sportavo individualiai, liepą atšventė savo vestuves, o vėliau buvo kandidatas į pagrindinę šalies krepšinio rinktinę.

Lietuvos šešiolikmečiai liks be medalių – neperlipo Europos čempionato ketvirtfinalio barjero (78)

Lietuvos šešiolikmečiai liks be medalių – neperlipo Europos čempionato ketvirtfinalio barjero
Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje trečiadienį Lietuvos rinktinė 74:80 (20:19, 13:16, 17:25, 24:20) nusileido turnyro šeimininkams Juodkalnijos krepšininkams ir toliau tęs kovą dėl 5–8 vietų. Pirmieji Edvino Justos auklėtinių varžovai penktadienį bus ispanai.

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą (7)

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą
Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos čempionatą, tačiau net ir nenorėdamas 43-ejų specialistas, tarsi žaisdamas šachmatais, turi susidėlioti kelis ėjimus į priekį. Šiuo atveju – padaryti įdirbį laukiančiam naujam iššūkiui. Būtent dėl šios priežasties iki pirmojo mačo Tel Avive likus vos 14 dienų, Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše – vis dar 16 pavardžių.

Rungtynės tarp Lietuvos ir Rumunijos vyks be žiūrovų (37)

Rungtynės tarp Lietuvos ir Rumunijos vyks be žiūrovų
Penktadienį, rugpjūčio 18 d. Rygoje vyksiančios kontrolinės krepšinio rungtynės tarp Lietuvos ir Rumunijos rinktinių vyks be žiūrovų.

Ukrainos milžinas nusilenkė Lietuvai: tai – viso Europos čempionato favoritė pagyrė ir ispanai (34)

Ukrainos milžinas nusilenkė Lietuvai: tai – viso Europos čempionato favoritė
Prieš dvejus metus vykusiame Europos čempionate 216 cm ūgio ukrainietis Kirilas Fesenka tapo itin rimtu galvos skausmu Jonui Valančiūnui ir visiems po lenta besiginantiems Lietuvos rinktinės krepšininkams. Šių metų pirmenybes 30-metis milžinas nelauktai yra priverstas praleisti dėl traumos, tačiau žada jas sekti įdėmiai, o paprašytas įvardinti turnyro favoritus ukrainietis atsigręžia į Lietuvą.

Vaidmenį S. Jasaičiui numatęs „Lietkabelio“ treneris nesijaudina, kad komandoje yra vyresnių už jį patį žaidėjų (3)

Vaidmenį S. Jasaičiui numatęs „Lietkabelio“ treneris nesijaudina, kad komandoje yra vyresnių už jį patį žaidėjų
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda prieš kelias dienas pradėjo pasiruošimą naujajam Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ir Europos taurės sezonui.