Iš pelenų pakilęs „Lietuvos rytas“ galingai smogė „Žalgirio“ krepšininkams

(809)
Sekmadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje pirmą kartą šiame sezone ginklus suremė dvi geriausios šalies komandos - aikštelės šeimininkas „Lietuvos rytas“ ir svečiai iš Laikinosios sostinės Kauno „Žalgiris“. Kiek netikėtai intrigos šiame mače nebuvo ir lyg ant sparnų žaidę vilniečiai rezultatu 90:58 (30:16; 23:12; 18:12; 19:18) nukovė Lietuvos čempionų žiedus ginančius žalgiriečius.
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

„Žalgirio“ krepšininkams šis pralaimėjimas buvo jau trečiasis šio sezono Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Kauniečių sąskaitoje - 5 pergalės. Tuo tarpu sostinės klubas, iškovojęs taip pat penktą pergalę, žengia be pralaimėjimų.

Vilniaus komandoje neseniai įvyko pokyčiai trenerio kėdėje. Vos tik sostinėje pasirodęs kroatas Aleksandras Petrovičius aiškiai pareiškė, jog visą dėmesį skirs būtent šiai Lietuvos grandų dvikovai. Ir žodžiai virto veiksmais: puikiai namų darbus atlikę „Lietuvos ryto“ krepšininkai nuo pirmų minučių ėmė „dusinti“ žalgiriečius gynyboje, o puolime sėkmingai atakavo iš visų pozicijų.

Nors po pirmojo kėlinio vilniečiai turėjo 15 taškų persvarą, tačiau sustoti jie nė neketino ir laimėję visus kėlinius iškovojo įspūdingą pergalę - 90:58.

Šiam susitikimui „Žalgirio“ gretose nebuvo registruoti traumas besigydantys Martynas Pocius, Siimas-Sanderis Vene, Artūras Gudaitis ir mačo išvakarėse susirgęs Mindaugas Kupšas.

Rungtynės:

„Lietuvos rytas“ 90:58 (30:16; 23:12; 18:12; 19:18) Kauno „Žalgiris“

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas (3/3 trit., 8/8 baud. met.) ir Renaldas Seibutis po 17, Stevanas Jelovacas 16 (4/8 trit., 8 atk. kam.), Darius Songaila 14, Juanas Palaciosas 9 (11 atk. kam.), Zabianas Dowdellas 6, Omaras Cookas 5 (6 rez. perd.), Martynas Gecevičius 4 (0/2 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud. met.), Gediminas Orelikas 2. Eimantas Bnedžius, Tautvydas Lydeka ir Andreas Glyniadakis nežaidė.

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius (6 atk. kam.), Robertas Javtokas ir Kasparas Vecvagaras po 8, Kšištofas Lavrinovičius 7, Justinas Dentmonas (2/5 dvit., 0/5 trit., 1/1 baud. met., 6 atk. kam.) ir Tomas Dimša (13 min.) po 5, Tauras Jogėla (9 min.), Vytenis Lipkevičius ir Paulius Jankūnas (6 atk. kam., 4 kld.) po 4, Artūras Milaknis 3 (0/1 dvit., 1/4 trit.), Vytenis Čižauskas 2 (9 min.), Šarūnas Jasikevičius (0/2 dvit., 0/2 trit., 2 kld.) taškų nepelnė.

Statistika:

Dvitaškiai: „Lietuvos rytas“ 23/45 (51%) – „Žalgiris“ 20/44 (45%)

Tritaškiai: „Lietuvos rytas“ 9/17 (53%) - „Žalgiris“ 2/23 (9%)

Baudos: „Lietuvos rytas“ 17/23 (74%) - „Žalgiris“ 12/17 (71%)

Lietuvos krepšinio lyga: Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Kauno „Žalgiris“
Per likusį laiką svečiai iš Laikinosios sostinės šiek tiek apmažino skirtumą. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė, kad pirmąjį Lietuvos grandų mūšį įtikinamai laimėjo „Lietuvos ryto“ komanda – 90:58.
„Lietuvos ryto“ žaidėjai persvarą padidino net iki 40 taškų – 87:47.
Nervai nebeatlaikė „Žalgirio“ kapitonui Pauliui Jankūnui, kuris už susistumdymą su Stevanu Jelovacu buvo nubaustas nesportine pražanga.
Naujasis „Lietuvos ryto“ treneris neleido savo auklėtiniams nė kiek atsipalaiduoti. Vilniečiai spaudė „Žalgirio“ žaidėjus visoje aikštėje – 81:45.
Saulius Štombergas suprato, kad pergalės iškovoti nebepavyks ir nusprendė užgrūdinti jaunimą, nuo kėlinių pradžios į aikštelę išleidęs Vytenį Čižauską, Tomą Dimšą, Taurą Jogėlą ir Kasparą Vecvagarą.
Po Stevano Jelovaco tritaškio prieš paskutinį kėlinį rezultatas tapo gėdingas – 71:40.
„Lietuvos rytas“ nė neketino atsipalaiduoti ir toliau kibiai gynėsi. Tuo tarpu kauniečių gynyba buvo labai skylėta – 64:38.
„Žalgirio“ lyderiai Justinas Dentmonas ir Paulius Jankūnas savo pirmuosius taškus pelnė tik trečiojo kėlinio pradžioje – 55:34.
Sužaidus pusę susitikimo „Lietuvos ryto“ krepšininkai turėjo net 25 taškų pranašumą – 53:28.
Lietuvos čempionų titulą ginantys kauniečiai niekaip nerado savo žaidimo, o lyg ant sparnų žaidę vilniečiai ir toliau dominavo aikštelėje – 48:26.
„Žalgiriui“ nepadėjo net ir pakeista gynybos sistema, nes vilniečiai ir toliau įspūdingai atakavo iš visų pozicijų – 44:23.
Tačiau čia pat sekė sostinės klubo spurtas 9:0 ir skirtumas tapo nelabai padorus – 39:20.
Antrą kėlinį Sauliaus Štombergo auklėtiniai pradėjo greitais keturiais taškais iš eilės – 30:20.
Kauniečiai vieną po kito dalino kamuolius šeimininkams, o po Stepono Babrausko penkių „sausų“ taškų „Lietuvos rytas“ pavojingai atitolo. Po pirmųjų dešimties minučių rezultatas – 30:15.
„Žalgiriui“ ir toliau sunkiai sekėsi regzti savo atakas, o vilniečiai po taiklių Stevano Jelovaco ir Renaldo Seibučio metimų susikrovė jau dviženklį pranašumą – 21:11.
Robertą Javtoką blokuoti ketinęs Juanas Palaciosas pavojingai krito ant parketo, visu svoriu nusileidęs ant peties.
Juanas Palaciosas pelnė keturis taškus be atsako ir Sauliui Štombergui teko prašyti minutės pertraukėlės – 10:5.
Darius Songaila ir Zabianas Dowdellas pataikė iš vidutinio nuotolio, o „Žalgiriui“ surengti sėkmingų atakų nepavyko – 6:5.
Robertas Javtokas ir Zabianas Dowdellas apsikeitė taikliais dvitaškiais metimais, o kauniečių snaiperis Artūras Milaknis smeigė tritaškį – 2:5.
Starto penketukai:„Lietuvos rytas“: Zabianas Dowdellas, Renaldas Seibutis, Martynas Gecevičius, Juanas Palaciosas ir Darius Songaila.„Žalgiris“: Justinas Dentmonas, Artūras Milaknis, Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.

11.Panevėžio „Lietkabelis“1431121,4

Šis sezonas abiems klubams iki šio mačo klostėsi skirtingai. Lietuvos čempionų titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šiemet nusprendė nedalyvauti VTB Vieningosios lygos varžybose ir susikoncentravę Eurolygos kovoms sėkmingai nužengė iki TOP-16 etapo. B grupėje kauniečiai su 5 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais užėmė trečią vietą.

„Lietuvos ryto“ komandos sezono startas buvo daug žadantis - tuomet dar Dirko Bauermanno vadovaujami vilniečiai laimėjo Eurolygos atrankos turnyrą ir jau pirmoje sezono dvikovoje nukovė galingąjį Atėnų „Panathinaikos“ klubą. Tačiau per likusius turus sostinės komandos krepšininkai patyrė net devynis pralaimėjimus ir vos su viena pergale D grupėje likę paskutiniai sezoną pratęs Europos taurėje. Tuo tarpu VTB lygoje Lietuvos vicečempionai A grupėje užima antrą vietą - 7 pergalės ir 2 pralaimėjimai.

Praėjusio sezono finalo serijoje „sausu“ rezultatu 4:0 triumfavo žalgiriečiai. Nuo 1993 metų vykstančiose LKL pirmenybėse „Žalgiris“ aukso žeidus iškovojo 15 kartų, „Lietuvos rytas“ - penkis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Tarsi NBA: M. Kalnietis fantastišku judesiu išmaudė visą varžovų gynybą žais finale (2)

Tarsi NBA: M. Kalnietis fantastišku judesiu išmaudė visą varžovų gynybą
Taškų lietų surengusi Milano „Emporio Armani“ komanda pateko į Italijos Supertraurės turnyro finalą. Jasmino Repešos auklėtiniai pusfinalio mače 109:87 (29:28, 21:24, 27:9, 23:14) pranoko Kremonos „Vanoli“ ekipą.

Skaudus latvių smūgis: „Šiauliai“ sudaužyti net 59 taškais (9)

Skaudus latvių smūgis: „Šiauliai“ sudaužyti net 59 taškais
Latvijos mieste Valmieroje prasidėjusiame Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurės turnyre itin nesėkmingai startavo „Šiaulių“ klubas. Pusfinalyje šiauliečiai net 44:103 (10:21, 11:25, 11:28, 12:29) neprilygo „Ventspils“ krepšininkams.

„Kibirkštis“ pranoko Ukrainos klubą

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pasiekė pirmąją pergalę naujajame sezone. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės Rytų Europos krepšinio lygos (EEWBL) rungtynėse Rygoje 54:51 palaužė Kijevo „Avangard“ komandą iš Ukrainos.

Čempioniško žaidimo dar nerodantis „Žalgiris“ vargo su uteniškiais trenerių komentarai (56)

Čempioniško žaidimo dar nerodantis „Žalgiris“ vargo su uteniškiais
Sensacingai antausį jau pirmose „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato rungtynėse gavęs Kauno „Žalgiris“ (1/1) ne ką mažiau vargo turėjo ir žaisdamas savų žiūrovų akivaizdoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai „Žalgirio“ arenoje sulaukė rimto Utenos „Juventus“ (1/1) krepšininkų iššūkio – jų pasipriešinimą daugkartiniai šalies čempionai palaužė tik ketvirtame kėlinyje 90:70 (21:29, 24:11, 16:21, 29:9).

G. Orelikas Turkijoje žibėjo rezultatyvumu

Gediminas Orelikas puikiai išnaudojo gautas žaidimo minutes ir padėjo Bandirmos „Banvit“ klubui draugiškose rungtynėse 75:64 įveikti Trabzono „Medical Park“ krepšininkus.

Oklahomoje „tėvą“ radęs D. Sabonis NBA vilkės netradicinį marškinėlių numerį (18)

Oklahomoje „tėvą“ radęs D. Sabonis NBA vilkės netradicinį marškinėlių numerį
Naujam karjeros etapui – nauji marškinėliai. Tiesa, ne savo noru. Prieš treniruočių stovyklos pradžią su NBA žurnalistais bendravęs Domantas Sabonis pasirodė su trečiuoju numeriu pažymėtais „Thunder“ marškinėliais. Sabonių kartai „priklausantis“ 11-asis – jau užimtas turko Eneso Kanterio.

Kai verslas trukdo krepšiniui: „Rockets“ treneris D. Motiejūno laukia išskėstomis rankomis (27)

Hjustono „Rockets“ nariai šeštadienį susirinks į pirmąją bendrą klubo treniruotę. Tačiau joje nebus pastaruosius ketverius metus raudonai-baltus marškinėlius vilkėjusio Donato Motiejūno – neseniai 26-ą gimtadienį atšventęs lietuvis vis dar derasi dėl naujos sutarties sąlygų.

Traukiasi dar viena NBA legenda: K. Garnettas nusprendė baigti karjerą (2)

Traukiasi dar viena NBA legenda: K. Garnettas nusprendė baigti karjerą
NBA palieka dar vienas legendinis krepšininkas – 40-metis Kevinas Garnettas tašką profesionalo karjeroje nusprendė padėti po lygoje praleistų net 21-erių metų.

M. Kuzminsko universalumu sužavėtas Ph. Jacksonas intriguoja: NBA sirgaliams jis patiks (23)

2/3 – tokią žaidėjų dalį Niujorko „Knicks“ treniruočių stovykloje sudarys naujokai. Vasarą kaip reikiant savo veidą pakeitusią komandą papildė ir lietuvis Mindaugas Kuzminskas, į kurį „Knicks“ prezidentas Philas Jacksonas deda nemažas viltis.

T. Rice'o benefisas paskandino be J. Mačiulio žaidusį „Real“ klubą dėl Supertaurės nekovos ir T. Sedekerskis (3)

T. Rice'o benefisas paskandino be J. Mačiulio žaidusį „Real“ klubą
Ispanijos krepšinio Supertaurės turnyro šiemet nelaimės nei vienas lietuvis – pusfinalio akistatas pralaimėjo tiek Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ komanda, tiek Madrido „Real“ klubas su Jonu Mačiuliu.

D. Motiejūnas nedalyvaus naujo NBA sezono pasirengime su „Rockets“ (58)

D. Motiejūnas nedalyvaus naujo NBA sezono pasirengime su „Rockets“
Artėjant naujam Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonui komandos rikuoja savo galutines sudėtis. Penktadienį paaiškėjo, kad Hjustono „Rockets“ klubas sezonui rengsis be lietuvio Donato Motiejūno.

Kontrolinėse rungtynėse puikiai pasirodė G. Petronytė

Turkijos moterų krepšinio čempionatui besirengianti Mersino „Buyukšehir Belediyesi“ komanda su Gintare Petronyte kontrolinėse rungtynėse penktadienį 79:72 (23:21, 12:18, 18:17, 26:16) įveikė Lefkosos „Girne Universitesi“ ekipą.

„Kibirkšties“ klubas nesėkme pradėjo Rytų Europos lygos kovas

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda nesėkme pradėjo oficialų 2016-2017 metų sezoną. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamos sostinės krepšininkės Rytų Europos krepšinio lygos (EEWBL) čempionato pirmose rungtynėse Latvijos sostinėje Rygoje 66:73 nusileido Liublino AZS UMCS klubui iš Lenkijos.

Rusų programišių pagrobtų WADA duomenų penktoje dalyje – garsaus serbų krepšininko pavardė visas sąrašas (78)

Rusijos programišių grupuotė „Fancy Bears“ rugsėjo 23-ią dieną publikavo iš Pasaulio antidopingos agentūros (WADA) pagrobtų dokumentų penktą dalį. Publikacijose minimi sportininkai, kurie vartojo draudžiamus preparatus gydymosi (terapiniais) tikslais.

Su Kauno „Žalgiriu“ ateitį susiejo talentingasis G. Vasiliauskas (5)

Su Kauno „Žalgiriu“ ateitį susiejo talentingasis G. Vasiliauskas
Kauno „Žalgirio“ dublerių komandą artėjant Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato startui stiprina bronzinės Lietuvos jaunių rinktinės narys Grantas Vasiliauskas.