Jame lietuviai šeštadienį 19 val. susitiks su kol kas be pralaimėjimų žengiančiais serbais, kurie 74:65 nugalėjo latvius.

Iš F grupės į ketvirtfinalį vos patekusiems lietuviams graikai rimčiau priešinosi tik kiek daugiau nei vieną kėlinį - antro ketvirčio pradžioje rezultatas dar buvo lygus (19:19). Tačiau tada Kazio Maksvyčio auklėtiniai įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo atkarpą net 19:2 ir jau prieš didžiąją pertrauką pirmavo 15-os taškų skirtumu - 38:23.

Vaizdas aikštelėje nepakito ir po pertraukos: mūsiškių persvara per 6 min. dar padvigubėjo ir po Edgaro Ulanovo tritaškio siekė jau 30 taškų (57:27), o netrukus ir 37-is - 65:28. Panašus skirtumas tarp komandų išsilaikė iki pat finalinės sirenos, tad lietuviai nesunkiai iškovojo kelialapį į kitą etapą - 79:43.

Beje, lietuviams nesutrukdė ir tai, kad dėl stipriai prakirsto antakio šiame susitikime nežaidė vienas iš rinktinės lyderių Dovydas Redikas.

Rungtynės:

Lietuva - Graikija 79:43 (15:10, 23:13, 29:8, 12:12).

Lietuva: Edgaras Ulanovas 18 (4/6 tritaškiai), Žygimantas Skučas 14 (6/7 dvitaškiai), Vytenis Čižauskas 11 (2/4 tritaškiai, 7 rez. perd.), Egidijus Mockevičius 10 (10 atk. kam.), Paulius Vaitiekūnas 9, Arnas Butkevičius 8, Rolandas Jakštas 4, Rokas Giedraitis 3, Deividas Pukis 2 taškai. Evaldas Aniulis ir Tautvydas Sabonis taškų nepelnė, o Dovydas Redikas nežaidė.

Graikija: Petrosas Melissaratosas 15, Konstantinos Tsaprounis ir Spyridonas Motsenigosas po 6 taškus.

Klaidos: Lietuva 13 – Graikija 13.

Primename, kad 2011-ais metais tada dar 19-mečiai mūsiškiai, kurių gretose buvo ir Jonas Valančiūnas, tapo pasaulio čempionais. Jie Latvijoje vykusių pirmenybių finale 85:67 pranoko serbus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (142)