Tiek „Lietuvos rytas“ (98:86), tiek „Neptūnas“ (82:73) šventė užtikrintas pergales ir sėkmingai pradėjo šį etapą. Tiesa, mūsiškiai galėjo laimėti ir didesniais skirtumais, nes ketvirtame kėlinyje buvo atitrūkę 20 taškų persvara, tačiau anksčiau laiko atsipalaidavo.

Vilniuje puikiai pasirodė Kšyštofas Lavrinovičius. Nuo suolo pakilęs puolėjas per pirmas 15-a savo žaidimo minučių surinko net 22 taškus. „Lietuvos rytas“ trečiadienį dar vertėsi be savo naujoko Simo Jasaičio.

Tuo metu „Neptūnas“ prasnaudė rungtynių pradžią ir antrame kėlinyje atsiliko 16:30, tačiau tuomet surengė spurtą 16:0, o netrukus jau triuškino savo varžovus. Klaipėdiečiams 15 taškų įmetė puikią formą įgijęs Deividas Gailius.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos rytas“ – „Turow“ 98:86 (27:16, 25:21, 24:22, 22:27).

„Turow starto penketas: Tony Tayloras, Mardy Collinsas, Michalas Chylinskis, Filipas Dylewiczius ir Ivanas Žigeranovičius.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo vilniečiai, kurie po Ado Juškevičiaus ir Gedimino Oreliko tritaškių pirmavo 15:8. Dvitaškį pridėjo ir nuo suolo pakilęs Kšyštofas Lavrinovičius, o „Lietuvo ryto“ persvara pirmą kartą tapo dviženkle – 21:10. Po pirmo kėlinio – 27:14.

Antrą ketvirtį keturiomis taikliomis baudomis iš eilės atidarė K. Lavrinovičius – 31:18. Mindaugas Lukauskis ir Billy Baronas pataikė iš toli ir „Lietuvos rytas“ tolo – 40:23. K. Lavrinoičius toliau tęsė savo šou (14 taškų per 9 min.) ir Virginijaus Šeškaus auklėtiniai į rūbinę išsinešė solidžią taškų atsargą – 52:37.

Trečio kėlinio pradžioje abipuse technine pražanga buvo nubausti A. Juškevičius ir Tony Tayloras, tačiau tai mūsiškių neišmušė iš vėžių (60:42), o po to paties A. Juškevičiaus dvitaškio – jau 66:46. Visgi lenkai dar nekėlė baltos vėliavos ir po atkarpos 7:0 savo atsilikimą sumažino beveik perpus – 66:53. Visgi savo 20-tą tašką įmetęs K. Lavrinovičius grąžino „Lietuvos rytą“ į kur kas saugesnę zoną – 76:59.

Antrą savo tritaškį smeigęs Martynas Gecevičius leido vilniečiams džiaugtis net 23 taškų persvara – 92:69 (likus žaisti 5 min.). Visgi ji iki finalinės sirenos gerokai aptirpo – 98:86.

„Lietuvos rytas“: Kšyštofas Lavrinovičius 22 (4/7 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 5/5 baudos), Martynas Gecevičius 16 (5 atk. kam., 10 rez. perd.), Antanas Kavaliauskas 13, Gediminas Orelikas 12, Adas Juškevičius 11, Billy Baronas 10, Mindaugas Lukauskis 7, Žygimantas Janavičius 5, Mike'as Moseris 2 taškai. Artūras Valeika, Kirilas Natiažka ir Edvinas Šeškus nežaidė.

„PGE Turow“: Michalas Chylinski 23 (5/8 tritaškiai), Damianas Kuligas 21, Mardy Collinsas 20 (11 atk. kam.), Nemanja Jaramazas ir Vladas Moldoveanu po 7, Ivanas Žigeranovičius 4, Tony Tayloras Filipas Dylewiczius po 2 taškus.

„Neptūnas“ – „Levallois“ 82:73 (16:25, 25:11, 28:18, 13:19).

„Neptūno“ starto penketas: Mustafa Shakuras, Deividas Gailius, Martynas Mažeika, Donatas Zavackas ir Simas Galdikas.

„Levallois“ starto penketas: Giovanis Oniangue, Mike'as Greenas, Blake'as Schilbas, Landingas Sane'as ir Sharrodas Fordas.

Mačo pradžioje klaipėdiečiai niekaip negalėjo apsiginti nuo varžovų atakų ir įpusėjus kėliniui atsiliko 10:15. Kazio Maksvyčio auklėtinius gelbėjo tik geras Mustafos Shakuro žaidimas. Tačiau pirmo ketvirčio pabaigoje dvitaškį pelnęs Blake'as Schilbas padidino „Neptūno“ deficitą iki devynių taškų – 16:25.

Po Nicolo Lango tritaškio ir Mike'o Greeno dvitaškio „Levallois“ susikrovė rekordinį pranašumą (16:30), bet šeimininkai atsakė spurtu 16:0, kurį vainikavo du iš eilės tolimi Deivido Gailiaus šūviai ir Mindaugo Girdžiūno bei Donato Zavacko tritaškės bombos – 32:30. Prieš didžiąją pertrauką iniciatyvos ėmėsi Simas Galdikas ir „Neptūnas“ priekyje – 41:36.

D. Gailius ir M. Shakuras toliau neleido klaipėdiečiams mažinti savo apsukų – 54:45. Prie jų prisijungė ir tritaškį smeigęs M. Girdžiūnas. Po šio epizodo „Neptūnas“ pirmą kartą atitrūko dviženkliu skirtumu – 57:46. Kėlinį tritaškiu aidint sirenai užbaigė D. Zavackas – 69:54.

Justo Sinicos tritaškis ir Keitho Bensono dvitaškis metimas pirmą kartą sukrovė „Neptūnui“ 20 taškų persvarą – 74:54. Du iš eilės J. Sinicos tolimi šūviai galutinai nuramino šeimininkus – 82:65 (likus 3 min.). Tuo pasinaudoję prancūzai mačo pabaigą laimėjo 8:0 ir pralaimėjo tik vienženkliu skirtumu – 82:73.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 15, Mustafas Shakuras ir Donatas Zavackas po 12, Mindaugas Girdžiūnas, Justas Sinica (3/8 tritaškiai) ir Simas Galdikas po 9, Martynas Mažeika ir Arnas Butkevičius po 6, Valdas Vasylius ir Keithas Bensonas po 2 taškus. Vytautas Šarakauskas ir Raidas Nacius nežaidė.

„Levallois“: Sharrodas Fordas 17 (11 atk. kam.), Mike'as Greenas 13, Blake'as Schilbas 12, Nicolas Langas 8, Giovanis Oniangue 5, Louisas Labeyrie ir Michelis Jeanas-Baptiste'as-Adolphe po 4, Makleye N'Doye 3 taškai.

„Lietuvos ryto“ varžovais L grupėje dar bus belgų Ostendės „Telenet“ ir ispanų Sevilijos „Baloncesto“. Tuo metu „Neptūno“ M grupėje dar grumsis su dviem Turkijos atstovais – Stambulo „Bešiktaš“ ir Izmiro „Pinar Karsiyaka“.

Kita trečiadienį „Lietuvos rytas“ svečiuosis Belgijoje, kur susikaus su „Telenet“, o „Neptūnas“ viešės Turkijoje, kur susitiks su „Pinar Karsiyaka“.

„Last 32“ etapas tęsis 2015 metų sausio 6-vasario 11 dienomis, o po dvi stipriausias grupių komandas iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono Eurolygos turnyrą.