Lietuvos rinktinę vėl į priekį vedė Domantas Sabonis. Jis per kiek daugiau negu 34 minutes (34:12) atliko dvigubą dublį - pelnė 16 taškų (6/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 15 kamuolių po krepšiais, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 5 sykius suklydo.

Raimundas Žuklevičius įmetė 14 (24:46 min., 2/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 7/8 baudos), o Tautvydas Paliukėnas - 11 taškų (23:43, 4/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Čempionato antro etapo pirmose rungtynėse mūsiškiai apmaudžiai 76:78 pralaimėjo Latvijos ekipai, nors ir turėjo net 21 taško persvarą, antrose - po atkaklios kovos 61:64 nusileido Italijai.

Pirmame Senojo žemyno pirmenybių etape Lietuva 75:72 nugalėjo Prancūziją, 66:89 pralaimėjo Kroatijai ir 77:61 laimėjo prieš Angliją.

Rungtynių eiga:

Šiose rungtynėse buvo labai svarbus Lietuvos komandos atsarginių krepšininkų indėlis. Nuo suolo pakilę žaidėjai surinko 20 taškų, kai tuo metu lenkų – 12. Tačiau lietuviai aplaidžiai kovojo dėl atšokusių kamuolių po savo krepšiu. Lenkai puikiai išnaudojo antras progas (25 taškai), tuo tarpu lietuviai tokių šansų turėjo mažai (5). Lenkų nusiteikimą demonstravo agresyvi gynyba – jie surinko dukart daugiau pražangų (29-15). Tačiau baudų metimus Lietuvos krepšininkai metė tik 64,5 proc. taiklumu.

Lietuviai 4 taškais be atsako pradėjo rungtynes, tačiau netrukus lenkai išlygino rezultatą (4:4, 7 min.). Lietuvos krepšininkai vėl persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau labiau atitrūkti nepajėgė. Ekipas dažniausiai skyrė 1-3 taškai. Po pirmo kėlinio minimalus Lietuvos komandos pranašumas – 16:15.

Antrame ketvirtyje lietuviai spurtavo 6:0 ir padidino persvarą iki 7 taškų (22:15, 8 min.), tačiau Lenkijos ekipa neketino pasiduoti varžovams ir neleido jiems diktuoti savo sąlygų. Po kelių sėkmingų atakų lenkai išlygino rezultatą (25:25), o netrukus jį persvėrė savo naudai (27:25, 5 min.). Iki didžiosios pertraukos dar kartą rezultatas buvo lygus, bet likusią laiko dalį daugiausiai pirmavo lietuviai, bet skirtumas kaip ir pirmame ketvirtyje tarp ekipų vis dar buvo trapus. Po 20 minučių – 36:34 Lietuvos rinktinės naudai.

Trečią kėlinį lietuviai vėl pradėjo aktyviai ir po Tautvydo Paliukėno dvitaškio turėjo 7 taškų persvarą (43:36, 8 min.), bet kitoje atakoje dėjimu krepšį sudrebino Mateuszas Fatzas. T. Paliukėnas pataikė tolimą metimą ir suteikė papildomu emocijų, kurias iš karto prigesino tas pats M. Fatzas, antrą kartą iš eilės įkrovęs iš viršaus. Įpusėjus kėliniui Lietuvos ekipa pirmavo 4 taškais (48:44), bet lenkai visą laiką kvėpavo į nugarą ir neleido atsipalaiduoti, o likus žaisti minutę jau buvo priekyje (53:52). Per likusį laiką lietuviams pavyko pasivyti varžovus – 55:55.

Lemiamoje mačo dalyje vyko atkakli kova, dažnai keitėsi pirmaujanti komanda. Po D. Sabonio dėjimo lietuviai pirmavo (64:61, 6 min.), tačiau niekaip nesugebėjo perimti žaidimo kontrolės, todėl lenkai netruko išlyginti rezultatą (64:64). Likus žaisti 5 minutes vis dar buvo lygu (68:68), po Tomo Zdanavičiaus dvitaškio ir Raimundo Žuklevičiaus pelnytų 4 taškų Lietuvos ekipa kiek nutolo (75:69, 2 min.). Toliau Lietuviai taškus rinko daugiausiai baudų metimais, tuo metu lenkai paskutinius savo taškus įmetė likus žaisti 51 sekundę. Per likusį laiką pasižymėjo tik Lietuvos krepšininkai, kurie sėkmingai sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo sunkią pergalę.

Rezultatas:

Lietuva - Lenkija - 82:71 (16:15, 20:19, 19:21, 27:16).

Lietuva: Domantas Sabonis 16 (15 atk. kam., 3 rez. perdav., 5 klaid.), Raimundas Žuklevičius 14, Tautvydas Paliukėnas 11 (3 rez. perdav.), Laurynas Birutis 9 (7 atk., kam.), Martynas Varnas 7, Tomas Zdanavičius (5 atk. kam.), Jokūbas Švambaris ir Regimantas Miniotas po 6, Mantas Montvila 3, Margiris Normantas ir Kristupas Žemaitis po 2 taškus. Justas Vazalis taškų nesurinko (1 atk. kam., 1 rez. perdav.).

Lenkija: Marcel Ponitka 13 (5/9 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), Dominik Olejniczak (4 atk. kam.) ir Grzegorz Kulka (6 atk. kam.) po 11, Mateusz Fatz 10 (3 atk. kam.), Maciej Bojanowski 8, Artur Wlodarczyk ir Maciej Bender po 6, Mariusz Konopatzki 4, Marc Sanny 2 taškai. Jakub Niziol ir Igor Wadowski taškų nesurinko. Filip Pruefer nežaidė.