Elgetaujantis krepšinio klubas sezoną baigs be pinigų?

 (59)
Neaišku, kaip iki sezono pabaigos išgyvens Panevėžio krepšinio klubas „Panevėžys“. Skolos ir toliau slėgs krepšininkus, nors Panevėžio miesto savivaldybės skirtos lėšos - 270000 litų - į klubo sąskaitą jau pervestos. Iš tų pinigų sumokėti atlyginimai „Panevėžio“ komandos krepšininkams.
Litai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kaip klubas gyvens toliau, iš kur gaus finansavimą, Panevėžio krepšinio federacijos prezidentas Vladas Jackevičius negalėjo atsakyti. Krepšinio klubo direktorius Egidijus Karalevičius kaip visada atsitvėrė tylos siena ir į telefono skambučius neatsakinėjo.

Biudžeto pinigai panaudoti algoms

Pasak Panevėžio krepšinio federacijos (PKF) prezidento Vlado Jackevičiaus, 2007 metams skirtos lėšos - 270 tūkstančių litų - iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto krepšinio klubui „Panevėžys“ pervestos.

„Federacijos valdyba nusprendė, kad lėšas krepšinio klubui reikia pervesti pirmąjį ketvirtį. Klubą slegia skolos. Pervesti visus pinigus vertė už keletą mėnesių klubo krepšininkams bei klubo administracijai neišmokėti atlyginimai. Išmokėjus algas, klubo sąskaitoje liko keli tūkstančiai litų. Nežinau, kas bus toliau. Reikės galvoti, ieškoti rėmėjų, kurie galbūt padės išgyventi iki sezono pabaigos Panevėžio reprezentacinei vyrų krepšinio komandai, kol kas Lietuvos krepšinio lygos čempionate užimančiai trečiąją vietą“, - pasakojo PKF prezidentas.

V.Jackevičius teigė, kad Panevėžio krepšinio klubas niekada nebuvo lepinamas lėšomis. „Klubo sąmata 2006-2007 metų sezonui nesiekė vieno milijono litų. „Panevėžio“ klubo sąmata - labai maža. Taip buvo visada. Panevėžio krepšininkai niekada negalėjo pasigirti dideliu biudžetu“.

Remti atsisakė

PKF prezidentas tvirtino, kad krepšinio klubas naudoja ne tik Savivaldybės skirtas lėšas. „Klubą remia Panevėžio bendrovės. Tačiau iki sezono pabaigos krepšininkus remti atsisakė Panevėžio statybos trestas, bendrovė „Panevėžio keliai“. Kodėl jie atsisakė remti, paaiškinti negaliu. Ieškome kitų rėmėjų. Vyksta derybos su bendrovės „Lietkabelis“ vadovais. Galbūt pavyks su jais sutarti. Jei su šia bendrove derybos pavyks, tikėtina, kad 2007-2008 metų sezoną klubas pakeis pavadinimą ir vadinsis „Lietkabelis“ (tokį pavadinimą komanda prieš keletą metų jau turėjo, - autorės pastaba)“.

Algų dydžio paslapties neišdavė

Į klausimą, kokio dydžio algas gauna krepšininkai, V.Jackevičius atsakė: „Tai komercinė paslaptis. Galiu pasakyti, kad klubo direktoriui Egidijui Karalevičiui kas mėnesį mokama po pusantro tūkstančio litų. Klubo vadybininkas Saulius Pekeliūnas ir buhalterė gauna po tūkstantį litų. Tai nėra daug“.

Anot PKF prezidento, finansinės paramos „Panevėžio“ krepšinio klubui ieškoma ir kitur. „Vyksta derybos ir su Lietuvos krepšinio federacija. Išsiuntėme raštus Finansų ministerijai. Galbūt pavyks gauti lėšų iš šių instancijų. „Ubagaujame“, kur tik galime. Tikimės, gal pavyks gauti lėšų, ir krepšininkai sėkmingai baigs sezoną. Galbūt pavyks suderėti dėl klubo finansavimo ir kitą sezoną“, - tikėjo sėkme V.Jackevičius.

Nekomentavo

Pakalbintas vienas iš bendrovės „Panevėžio keliai“ akcininkų milijonierius Gvidas Drobužas, išgirdęs klausimą, kodėl bendrovė atsisakė remti krepšinio klubą „Panevėžys“, nusistebėjo: „O kas jums taip sakė? Į tą klausimą atsakyti negaliu. Tegul komentuoja V.Jackevičius“. Paaiškinus, kad tokią informaciją PB pateikė PKF prezidentas, G.Drobužas tarstelėjo: „Daugiau nieko nekomentuosiu“.

Klubo direktoriumi nepatenkintas

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) direktorius Bronislavas Pliavga patvirtino, kad į krepšinio klubo „Panevėžys“ sąskaitą pirmąjį ketvirtį tikrai buvo pervesta 270 tūkstančių litų.

„Klubas įklimpęs į skolas. Kito kelio nebuvo. Teko biudžeto lėšas klubui skirti pirmąjį ketvirtį. Iš viso šiais metais krepšiniui skirta 365 tūkstančiai litų. Reprezentacinė vyrų krepšinio komanda lėšas jau išnaudojo, o likusius krepšinio klubams skirtus pinigus panaudos pagal sudarytą grafiką“, - aiškino KKSC vadovas.

KKSC direktorius prasitarė, kad nėra patenkintas krepšinio klubo „Panevėžys“ direktoriaus E.Karalevičiaus vadovavimo stiliumi, tačiau, pasak jo, pakeisti klubo direktorių - ne jo galia: „Nesiseka krepšinio klubui dėl vadovų. Ir šis vadovas ne pats geriausias. Klubo valdybai vertėtų pagalvoti, kaip jį pakeisti. Beje, Savivaldybės biudžeto skirtų lėšų panaudojimą kontroliuojame, bet kaip naudojamos rėmėjų lėšos, pasakyti negaliu. Mums patikrinti, kaip naudojamos rėmėjų lėšos, neleidžia. Jie nesitaria su mumis“.

Mobilusis telefonas tylėjo

B.Pliavga taip pat tvirtino, kad negali pasakyti, kokio dydžio algos mokamos krepšininkams. „Tai komercinė paslaptis. Net ir man nepasako, kokio dydžio algos mokamos krepšininkams. Galbūt klubo valdybos nariai žino?“ - svarstė KKSC direktorius.

Pasiteiravus, kas yra krepšinio klubo „Panevėžys“ valdybos nariai, B.Pliavga atsakė: „Tiksliai negaliu pasakyti, bet žinau, kad klubo valdybai priklauso Tarybos narys Sigitas Činga, Alfonsas Garuckas, Vladas Jackevičius. Daugiau nežinau“.

Antradienį PB bandė nedviprasmišką situaciją išsiaiškinti su klubo direktoriumi E.Karalevičiumi. Deja, jo mobilusis telefonas tylėjo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (29)

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą
Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata, kurios su nekantrumu jau daugiau nei du mėnesius laukia Ainaras Bagatskis. Broliškos grumtynės, kurias latviai tiesiog trokšta laimėti. „Juk jaunesnis brolis visada nori įveikti vyresnįjį“, – šypteli Latvijos žurnalistas Andrejus Silinis.

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (20)

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį
Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią, skirtingai nei ankstesniais metais, galėjo stebėti ir komandos gerbėjai. Ekipos treneris Rimas Kurtinaitis prieš pratybas buvo puikios nuotaikos ir palinkėjo sėkmės vieninteliam į parodomąją treniruotę neatvykusiam Artūrui Gudaičiui, šiuo metu liejančiam prakaitą su Lietuvos rinktine.

Tokio ažiotažo nebuvo jau seniai, bet K. Porzingio žvaigždė lietuvių negąsdina specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (155)

Tokio ažiotažo nebuvo jau seniai, bet K. Porzingio žvaigždė lietuvių negąsdina
Lengvas pasivaikščiojimas draugiškose rungtynėse Rygoje Lietuvos rinktinei išėjo į naudą – spragas savo žaidime apkamšę mūsų krepšininkai turėjo progą dar geriau pasiruošti intriguojančiai kaimyninių valstybių akistatai. Latvijoje bilietai į šios šalies komandos mūšį su lietuviais išpirkti jau prieš porą mėnesių, bet Dainiaus Adomaičio auklėtinių šio milžiniško ažiotažo dvikova negąsdina.

Trys Lietuvos rinktinės varžovės kontrolinėse dvikovose įsirašė po pergalę (1)

Trys Lietuvos rinktinės varžovės kontrolinėse dvikovose įsirašė po pergalę
Kartu su Lietuvos rinktine pasirengimą Europos čempionatui tęsia ir būsimos mūsų šalies krepšininkų varžovės „Eurobasket 2017“ turnyro B grupėje. Penktadienį Izraelio, Italijos ir Vokietijos rinktinės po atkaklios kovos kontrolinėse rungtynėse išplėšė pergales.

Geriausias LKL kovotojas dėl kamuolių J. Kazakauskas keliasi į „Pieno žvaigždes“ (3)

Geriausias LKL kovotojas dėl kamuolių J. Kazakauskas keliasi į „Pieno žvaigždes“
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda sulaukė papildymo puolėjų linijoje. Ekipai kitą sezoną atstovaus geriausias praėjusių metų „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybių kovotojas dėl kamuolių Julius Kazakauskas.

Dvikovoje be sirgalių dominavusi Lietuvos rinktinė sutriuškino rumunus (149)

Dvikovoje be sirgalių dominavusi Lietuvos rinktinė sutriuškino rumunus
Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė iškovojo dar vieną pergalę. Penktadienį Rygoje prasidėjusiame kontroliniame turnyre dvikovoje už uždarų durų Dainiaus Adomaičio auklėtiniai nesunkiai 97:64 (23:12, 25:13, 21:16, 28:23) nugalėjo Rumunijos krepšininkus. Antroje dvikovoje šeštadienį (19.30 val.) lietuvių laukia intriguojantis mūšis su Latvijos rinktine.

Ispanus įveikę Lietuvos šešiolikmečiai tęsia kovą dėl bilieto į planetos pirmenybes (5)

Ispanus įveikę Lietuvos šešiolikmečiai tęsia kovą dėl bilieto į planetos pirmenybes
Lietuvos šešiolikmečiams krepšininkams Europos čempionate liko vienintelės ir ne mažiau svarbios rungtynės dėl 5-os vietos, garantuojančios kelialapį į kitų metų pasaulio čempionatą. Ketvirtfinalyje suklupę trenerio Edvino Justos auklėtiniai penktadienį žaidė turnyro dėl 5–8 vietų pusfinalyje. Čia lietuviai 92:80 (15:18, 23:11, 31:13, 23:38) nepagailėjo bendraamžių iš Ispanijos.

Kaip krepšinį pakeis FIBA taisyklių naujovės? (5)

Kaip krepšinį pakeis FIBA taisyklių naujovės?
Artėjančiame sezone krepšininkai turės prisitaikyti prie dar vienos naujovės. Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) paskelbė, kad nuo spalio 1 d. žingsnių taisyklė bus trakuojama pagal Nacionalinei krepšinio asociacijai (NBA) artimą modelį.

Lietuvos krepšinio rinktinės nariai aplankė sunkiai sergančius vaikus (7)

Lietuvos krepšinio rinktinės nariai aplankė sunkiai sergančius vaikus
Lietuvos krepšinio rinktinės komanda prisijungė prie gražios Rimanto Kaukėno paramos grupės iniciatyvos ir aplankė Kauno klinikoje vaikų ligų skyriuje esančius vaikus.

D. Adomaitis per rungtynes su Rumunija patausos J. Mačiulį (1)

D. Adomaitis per rungtynes su Rumunija patausos J. Mačiulį
Lietuvos rinktinės treneriai nusprendė, kad pirmąsias draugiško turnyro rungtynes Latvijoje su Rumunijos nacionaline komanda praleis labiausiai patyręs komandos žaidėjas Jonas Mačiulis.

K. Maksvytis: lietuviai Europos čempionate laimės medalius (36)

K. Maksvytis: lietuviai Europos čempionate laimės medalius
Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė artėja link pasirengimo ciklo pabaigos. Ekspertai džiaugiasi vis gerėjančiu komandos žaidimu ir regi Lietuvą tarp pretendentų į medalius Senojo žemyno pirmenybėse.

„Juventus“ klubą sustiprino universalus snaiperis iš JAV (2)

„Juventus“ klubą sustiprino universalus snaiperis iš JAV
Sudėties komplektavimo darbus bebaigiantis Utenos „Juventus“ klubas sulaukė dar vieno pastiprinimo. Gedimino Petrausko treniruojamas klubas sudarė vienerių metų sutartį su 32 metų 196 cm ūgio puolėju Jonte Flowersu.

„Aistes-LSU“ papildė G. Jasiunskaitė

„Aistes-LSU“ papildė G. Jasiunskaitė
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) startui besiruošiantis Kauno „Aisčių-LSU“ klubas rikiuoja pajėgas naujam sezonui. Komandą papildė po ilgos, net penkerius sezonus trukusios pertraukos, sugrįžusi Gintarė Jasiunskaitė.

Policijos ir saugos tarnybos pratybos – agresyviems krepšinio fanams tramdyti (4)

Policijos ir saugos tarnybos pratybos – agresyviems krepšinio fanams tramdyti
Artėjant krepšinio sezonui „Siemens“ arenoje vyko bendros saugos tarnybos „Argus“ ir policijos pratybos. Mokymai buvo surengti siekiant suderinti operatyvius apsaugos darbuotojų ir policijos pareigūnų veiksmus galimų neramumų metu.

Izraelio rinktinė lietuviškai pasveikino mūsiškius: sveiki atvykę! (4)

Izraelio rinktinė lietuviškai pasveikino mūsiškius: sveiki atvykę!
Nors Lietuvos krepšinio rinktinė dar neatvyko į Izraelį, šios šalies krepšininkai iš anksto mūsiškius pasitinka sveikinimo žodžiais. Ir ne bet kokiais.