Visas rungtynes vyko apylygis žaidimas, tačiau ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Lietuvos ryto“ dominavimu – vilniečiai per pirmas 4 minutes neleido „Juventus“ ekipai pelnyti nė taško, o patys įmetė septynis (76:69).

Tačiau uteniškiai net nematė pasiduoti – Lauryno Samėno taškai likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes leido svečiams sumažinti deficitą iki minimalaus (77:78).

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę A. Juškevičius paskutinę chaotiškos savo komandos atakos sekundę pataikė tritaškį ir padidino šeimininkų persvarą iki keturių taškų (81:77). Kitoje atakoje Egidijus Dimša įmetė dvitaškį, tačiau netrukus dar vienu tritaškiu atsakė Marius Runkauskas (84:79).

Tačiau net ir tada „Juventus“ parodė charakterį. Komanda sugebėjo sumažinti atsilikimą, apsiginti bei stoti prie baudų metimų linijos (84:83).

Kitoje atakoje M. Runkauskas pataikė tik vieną baudos metimą ir paliko uteniškiams šansą išlyginti rezultatą ar iškovoti pergalę (85:83).

Vis dėlto svečiai juo nepasinaudojo – taiklus Martyno Linkevičiaus metimas iš po krepšio jau buvo po sirenos, o tai reiškė, jog „Lietuvos rytas“ iškovojo dramatišką pergalę.

„Lietuvos rytą“ į pergalę vedė puikiai rungtyniavęs Adas
Juškevičius – gynėjas per 31 minutę pelnė 23 taškus bei surinko 30 naudingumo
balų.

Antrosios serijos rungtynės vyks sekmadienį 17 val. Utenoje.

„Lietuvos rytas“: Adas Juškevičius 23 (30 naud. bal.), Artūras Gudaitis 18 (7 atk. kam., 23 naud. bal.), Antanas Kavaliauskas 16, Deividas Gailius 9.

„Juventus“: Chavaughnas Lewisas 18 (7 rez. perd.), Egidijus Dimša 14, Spenceris Butterfieldas 12 (8 atk. kam.), Martynas Linkevičius, Edgaras Želionis ir Laurynas Samėnas po 9.

Tomo Pačėso auklėtinių kelią į finalą sensacingai užkirto Klaipėdos „Neptūnas“ (2-3), o Antano Sireikos vadovaujama ekipa kitame pusfinalyje neprilygo Kauno „Žalgiriui“ (0-3).

Nors kova mažajame finale „Lietuvos rytui“ prilygsta fiasko, tokios patirties Vilniaus komanda jau turi. Debiutiniame sezone 1998 metais klubas laimėjo bronzą, 2:1 palaužęs kitą sostinės klubą „Sakalus“, o 2014-2015 metų sezone be didesnio vargo 3-0 sudaužė Prienų „TonyBet“ krepšininkus.

Tuo metu „Juventus“ krepšininkai į LKL elitinį ketvertą pateko antrą kartą iš eilės ir ketvirtą klubo istorijoje. Jeigu 2010 ir 2011 metais serijose buvo patirti „sausi“ pralaimėjimai 0-3, tai pernai 3-2 parklupdytas „Neptūnas“.

Šiemet kova dėl LKL bronzos medalių taip pat vyks iki trijų pergalių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (291)