Vilniečiai pirmavo 16 taškų skirtumu, tačiau atkaklūs varžovai ketvirtojo kėlinio pabaigoje sugebėjo beveik panaikinti atotrūkį ir priartėjo iki 4 taškų. Vis dėlto sostinės klubo krepšininkai atsilaikė ir nugalėjo šiauliečius.

Pirmajame kėlinyje šiauliečiai buvo įgiję 8 taškų pranašumą (21:13), o įpusėjus mačui vis dar pirmavo vienu tašku – 41:40.

Tačiau iškart po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ šovė į priekį, pelnydamas 13 taškų iš eilės ir pirmąkart rungtynėse įgydamas dviženklį pranašumą – 53:41.

„Lietuvos rytas“ atitrūko versdamasis be įžaidėjų. Hollisas Price'as patyrė traumą trečiojo kėlinio viduryje ir nuėjęs į rūbinę iš jos negrįžo. Amerikiečiui sumuštas veidas. Dėl traumos rungtynes praleido ir kitas įžaidėjas latvis Robertas Štelmaheris.

Prasidėjus paskutiniam kėlinukui šeimininkai savo persvarą buvo padidinę net iki 16 taškų (65:49), bet šiauliečiai nebuvo linkę pasiduoti - po D.Zavacko tritaškio likus žaisti 2 minutes komandas skyrė vos 4 taškai (76:72). Visgi staigmenos pateikti šiauliečiams nepavyko. Mindaugas Lukauskis sumetė dvi baudas, A.Masiulis po to suklydo ir Marijono Petravičiaus dvitaškis padidino šeimininkų persvarą iki 8 taškų (80:72).

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 17, Martynas Gecevičius 16, Mindaugas Lukauskis 15, Marijonas Petravičius 14, Chuckas Eidsonas 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Šiauliai“: Donatas Zavackas 17, Antonio Grantas 13, Darius Pakamanis 9, Saulius Kuzminskas ir Vaidas Pauliukėnas po 7.

Pergales BBL Iššūkio taurės grupėje iškovojo Panevėžio „Techaso“, Vilniaus „Sakalų“, Kauno „Aisčių-Atleto“ klubai, o Kėdainių „Nevėžis“ apmaudžiai nusileido Liepojos „Liepajas Lauvas“ ekipai.

Panevėžiečiai namie 79:56 (28:16, 15:19, 20:9, 16:12) sutriuškino „Alytų“.

Šeimininkai atitrūko antroje dvikovos dalyje. Įpusėjus mačui jų persvara siekė vos 8 taškus (43:35), tačiau po ilgosios pertraukos jie įgijo 14 taškų pranašumą – 49:35. Nors alytiškiai dar priartėjo (51:42), tačiau kėlinio pabaigoje „Techasas“ vėl spurtavo ir prieš paskutinį ketvirtį jau pirmavo triuškinančiai – 63:44.

Per paskutines 10 minučių Aurimo Matulevičiaus auklėtiniai dar labiau padidino savo persvarą.

„Techasas“: Žydrūnas Urbonas 19 taškų, Christopheris Hillas 15 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Mindaugas Budzinauskas ir Mike’as Smithas po 14... Kerry Gibsonas 4 (17 atk. kam.).

„Alytus“: Marius Janišius 23 (11 atk. kam.), Saulius Kazevičius 8.

„Sakalai“ 97:86 (24:23, 23:26, 24:13, 26:24) įveikė Marijampolės „Sūduva-Arvi“ ekipą.

Justas Sinica pelnė 30 taškų, įskaitant 6 per paskutines 3 mačo minutes. Po Mariaus Valukonio dvitaškio marijampoliečiai buvo priartėję iki 80:83, tačiau tada J.Sinica pataikė dvitaškį, dvi baudas pridėjo Rolandas Matulis ir vilniečių persvara išaugo iki 7 taškų.

Paskutinėmis mačo akimirkomis „Sakalai“ taikliau atakavo iš trijų taškų zonos ir šventė pirmą pergalę.

„Sakalai“: Justas Sinica 30 (6/7 dvitaškių, 5/8 tritaškių), Rolandas Matulis 18, Giedrius Kurtinaitis 13, Nerijus Strazdauskas 11.

„Sūduva-Arvi“: Marius Valukonis 25 (5/12 baudų), Virginijus Sirvydis 19, Gytis Sirutavičius 15.

Kauno „Aisčiai-Atletas“ namie 84:75 (24:18, 20:12, 19:28, 21:17) nugalėjo Gulbenės „Bumerangs“ (Latvija).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes kauniečiai pirmavo vos 3 taškais (75:72), tačiau po to spurtavo 6:1 ir įgijo 8 taškų pranašumą – 81:73. Šios persvaros jiems užteko saugiai užbaigti rungtynes.

„Aisčiai-Atletas“: Valdas Dabkus 18 taškų (8 atk. kam., 6 kld.), Egidijus Dimša 16, Pranas Skurdauskas ir Tautvydas Barštys po 12, Gediminas Navickas 10.

„Bumerangs“: Janis Poznakas 25, Uldis Rudzitis 15.

Kėdainiškiai namie 58:60 (18:19, 10:16, 18:16, 12:9) turėjo pripažinti Liepojos „Liepajas Lauvas“ pranašumą.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 13 sekundžių Mindaugas Sakalauskas pataikė tik vieną baudą iš dviejų ir „Nevėžis“ priartėjo iki 58:60. Svečiai tada nesėkmingai išsimetė kamuolį iš užribio ir suklydę suteikė papildomą galimybę šeimininkams.

Paskutinei atakai turėję 11 sekundžių, „Nevėžio“ krepšininkai lemiamą ataką patikėjo Benui Veikalui, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė ir latviai išsivežė iš Lietuvos pirmąją pergalę.

„Nevėžis“: Žydrūnas Stankus ir Povilas Šakinis po 12 taškų, Mindaugas Sakalauskas 10.

„Liepajas Lauvas“: Renaras Zeltinis 15, Klavas Ansonas 14.