Tai buvo pirma vilniečių pergalė „Top-16“ etape. Laimėję Rusijoje Tomo Pačėso auklėtiniai apskritai nutraukė keturių iš eilės nesėkmių seriją Europos taurėje – jie pralaimėjo du paskutinius mačus pirmajame etape ir dvi pirmąsias „Top-16“ etapo rungtynes.

Nesulaikomai šiose rungtynėse žaidė „Lietuvos ryto“ kapitonas Davidas Loganas, pelnęs 30 taškų ir surinkęs 38 naudingumo balus. Amerikietis pataikė 6 iš 7 dvitaškių, 5 iš 10 tritaškių, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Pirmasis rungtynių Rusijoje kėlinys vyko labai permainingai, tačiau geru ženklu svečiams tapo taiklus Corey Fisherio taiklus tritaškis iš aikštės vidurio paskutinę ketvirčio sekundę, išvedęs vilniečius į priekį.

Amerikiečio šūvio įkvėpti „Lietuvos ryto“ krepšininkai antrajame kėlinyje visiškai perėmė iniciatyvą ir, traukiami įsibėgėjusio D. Logano, prieš pertrauką pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą – 46:36.

Trečiajam kėliniui įpusėjus po Roko Giedraičio ir C. Fisherio tritaškių „Lietuvos rytas“ savo pranašumą padidino jau iki triuškinamos – 18 taškų persvaros (68:50), o ketvirtis baigėsi „Lietuvos rytui“ pirmaujant 75:53.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys tapo formalumu – „Lietuvos rytas“ apsukų nemažino, toliau didino savo persvarą ir iškovojo įtikinamą ir labai svarbią pergalę. Baigiantis rungtynėms sostinės komandos gretose Europos taurėje debiutavo ir 20-metis Margiris Normantas.

Iš viso šiame mače vilniečiai pataikė 11 iš 24 tritaškių (45,8 proc.) ir 26 iš 39 dvitaškių (66,7 proc.). Pagal naudingumo koeficientą Vilniaus komanda šeimininkus pranoko 124-49.

Klaidos: 13 - 9.

Šiose rungtynėse „Lietuvos rytas“ vertėsi ne tik be traumuoto Artūro Gudaičio, bet ir be dar dviejų žaidėjų – Deivido Gailiaus ir Vilniuje likusio Josho Akognono, kurio dienos sostinės komandoje apskritai gali būti suskaičiuotos.

„Lietuvos rytui“ tai buvo pergalė didžiausia persvara šiame Europos taurės sezone. Lapkričio 9 d. namuose jie Fuenlabrados „Montakit“ įveikė 17 taškų pranašumu (101:84).

„Lietuvos rytas“: Davidas Loganas 30, Rokas Giedraitis 16 (5/7 trit.), Corey Fisheris 11, Clevinas Hannah 8 (5 rez. perd.), Artūras Jomantas 7, Drew Gordonas 7, Adamas Lapeta (6 atk. kam., 4 blk.), Julius Jucikas ir Laimonas Kisielius po 6 taškus. Margiris Normantas taškų nepelnė.

„Nižnij Novgorod“: Piotras Gubanovas 13, Tomislavas Zubčičius 12, Ivanas Strebkovas 11, Kennethas Boyntonas ir Deandre Kane'as po 10 taškų.

G grupėje taip pat žaidžia Jeruzalės „Hapoel“ (2/0) ir Sankt Peterburgo „Zenit“ (1/1) ekipos. Abi jos Rusijoje tarpusavyje žais trečiadienio vakare.

Kitą savaitę (trečiadienį, sausio 25-ąją dieną) „Lietuvos rytas“ ir vėl žais su „Nižnij Novgorod“, tačiau mačas jau vyks Vilniuje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (96)