A.Macijausko bomba pradėjo tiksėti

 (520)
Mūsų šalies krepšinio pasaulis iki vakar dienos ryto buvo palyginti ramus. Geras Lietuvos moterų rinktinės pasirodymas planetos krepšinio čempionate Brazilijoje trumpam užglaistė vyrų krepšinio rinktinės bėdas, išryškėjusias analogiškame turnyre Japonijoje. Tačiau piktžaizdė trūko...
Arvydas Macijauskas
© Reuters/Scanpix
Dienraščio „Lietuvos rytas“ publikacijoje „Krepšinio žvaigždė ištarė: „Rinktinei – ne“, kurioje buvo spausdinamas nacionalinės vyrų komandos lyderio Arvydo Macijausko interviu, šis teigė, kad neatstovaus ekipai, kol joje vyraus netvarka. Krepšininkas pažėrė kaltinimų laviną Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmimo fondo vadovui Algimantui Paviloniui, ekipos strategui Antanui Sireikai, rinktinės gydytojui Robertui Narkui.

Rėžė iš peties

Kalbėdamas apie komandos vadovavimą A.Macijauskas teigė, kad pasaulio krepšinio čempionate Japonijoje komanda neturėjo ne tik žaidimo braižo, bet ir stipraus vadovavimo. „Pasaulio čempionate visi lakstėme iš vieno kampo į kitą, nesuprasdami, kas vyksta aplinkui. Aš manau, kad niekas nežinojo, ką daryti. Visi lakstė iš kampo į kampą. Nesakau, kad čia trenerių ar kitų žmonių kaltė. Bet visiems skaudu“, „...Aš apskritai save sunkiai įsivaizduoju žaidžiantį rinktinėje. Kad ir kaip mylėčiau Lietuvą, sirgalius... Man sunku ištarti tuos žodžius, bet turbūt tai buvo paskutiniai mano metai rinktinėje“, „...Ilgai tylėjau, o kažkas turi pasakyti tiesą“, „...situacija rinktinėje keistina. Aš labai priešiškai nusiteikęs“, – „Lietuvos rytui“ teigė A.Macijauskas.

Apie rinktinės rėmimo fondo vadovo A.Pavilonio veiklą prabilęs žaidėjas konstatavo, kad atėjo laikas sudėlioti visus taškus.

„Man sunku komentuoti, bet ten – visiška netvarka“, „... jei kuris nors žaidėjas pasakytų teisybę, nukentėtų labai daug galvų. Iš rinktinės kristų daug žmonių“, „... neaišku, ką kiti žmonės veikia rinktinėje, o gauna po 10 tūkst. litų. Nenoriu įgelti Algimantui Paviloniui, bet man keista. Nežinau, kokį universitetą turi baigti, kad Lietuvoje iš dalies valstybės finansuojamame darbe oficialus atlyginimas būtų 10 tūkst. Lt“, – kalbėjo krepšininkas.

Šiuo metu traumą besigydančiam krepšininkui užkliuvo ir rinktinės gydytojų darbas. A.Macijauskas teigė, kad ekipoje nesirūpinama į komandą atvykstančių sportininkų sveikata.

Prieš pasaulio čempionato pradžią A.Macijauskas skundėsi kojos skausmais, tačiau niekas į tai nekreipė dėmesio. Žaidėjas pats darė kojos magnetinį rezonansą, po kurio paaiškėjo, kad jam plyšęs kojos raumuo. „Aš už savo pinigus nuvažiavau ir pasidariau tyrimus. Nesvarbu, kiek tai kainuoja. Bet manau, kad sumokėti kelis šimtus litų už magnetinį rezonansą nėra dideli pinigai“, „... bet apie rinktinės daktarą geriau patylėti“, – kalbėjo gynėjas.

Baigdamas interviu A.Macijauskas teigė, kad važiuoti į rinktinę nebėra jokio noro. „Negaliu važiuoti į netvarką. Žinau, kad dauguma rinktinės žaidėjų galvoja tą patį. Reikia tai pasakyti“, – sakė krepšininkas.

Išsakyti A.Macijausko kaltinimai sudrebino Lietuvos krepšinio visuomenę.

Visus A.Macijausko posakius kaltinamieji atmetė ir beveik vieningai nusprendė, kad sportininkui šiuo metu, švelniai tariant, emocinis lūžis.

Pavargo emociškai

Lietuvos rinktinės treneris 50-metis Antanas Sireika, šiuo metu dirbantis Tatarstano sostinėje Kazanėje su „Uniks“ klubu, L.T. dienraščiui teigė, kad krepšininko pasisakymai apie žaidimo kokybę Japonijoje – tik A.Macijausko samprotavimai. „Čia yra jo nuomonė, – sakė strategas. – Žaidėjas metus nežaidė krepšinio, jam Japonijoje sekėsi tikrai prastai. O dabar dar ta trauma Graikijoje. Man peršasi išvada – žaidėjas yra pervargęs emociškai“.

Paklaustas, kaip reagavo į tai, jog krepšininkas atsisakė ateityje atstovauti Lietuvai, A.Sireika teigė, jog tai yra žaidėjo apsisprendimas. „Į jokius krepšinio užkulisinius žaidimus nesikišu. Tai, kas dabar vyksta Lietuvos krepšinyje – ne mano reikalas. Aš tik vykdytojas. Treniruoju rinktinę, ir tiek“.

Kamuoja abejonės

Kodėl A.Macijauskas nežais nacionalinėje komandoje? Šis klausimas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmimo fondo vadovą A.Pavilonį vakar kamavo labiau, nei akivaizdžiai įvardyti A.Macijausko priekaištai dėl užkulisinių krepšinio žaidimų. „Gal mes jam skiriame per mažai dėmesio? Gal ir man reikėjo A.Macijauskui kartkartėmis paskambinti? Iškart po publikacijos bandžiau pasikalbėti telefonu su krepšininku, bet to padaryti nepavyko“, – aiškino pašnekovas. Žaidėjo mestų kaltinimų dėl netvarkos komandoje ir per didelio atlyginimo A.Pavilonis nekomentavo. „Negražu kalbėti apie tai, tiksliai neišsiaiškinus, kodėl A.Macijauskas apie tai prabilo“, – aiškino savo išsisukinėjimais nuo konkrečių klausimų pastaruoju metu garsėjantis krepšinio rinktinės rėmimo fondo vadovas.

A.Macijauskas – milijonierius

„Nėra čia apie ką kalbėti. Neturiu ką pasakyti“, – taip į A.Macijausko mestus kaltinimus reagavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ ekipos gydytojas R.Narkus. Medikas kategoriškai atmetė visus žaidėjo kaltinimus.

Pasak R.Narkaus, rinktinės gydytojai rūpinasi kiekvienu krepšininku ir suteikia visas reikalingas procedūras. „Buvo atvejis, kai pernai A.Macijauskas pats persišvietė koją. O paskui pareiškė: Ką, ar aš ne milijonierius? Galiu juk sau tai leisti“, – prisiminė komandos gydytojas, tačiau iškart pabrėžė, kad ir tą sąskaitą rinktinės rėmimo fondas apmokėjo. „Už krepšininko kažkas stovi ir juo gudriai manipuliuoja. Visos kalbos apie traumą ir jos negydymą – visiška nesąmonė. Įdomu, kam čia galėtų būti naudinga? Vienas Dievas parodys, kaip visa ši A.Macijausko užvirta košė pasibaigs“, – mistiškai pokalbį pabaigė R.Narkus.

Arba aš – arba jie

Tik vienas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas sutiko su A.Macijausko išsakyta kritika.

„Aš jau anksčiau kalbėjau, kad rinktinėje vyksta blogi dalykai. A.Macijausko žodžiai tik patvirtino, jog kalbos apie slogią atmosferą rinktinėje – ne iš piršto laužtos. Reikia keisti komandos strategus, neaplenkiant ir rinktinės fondo vadovo. Rinktinėje vyrauja chaosas“, – aiškino LKF prezidentas V.Garastas.

Jis taip pat priminė savo tezes, jog nacionalinė ekipa yra tapusi pereinamuoju kiemu ir joje nebėra tvarkos. „Krepšininkų žmonos ir jų šuniukai atvyksta į rinktinės stovyklas, tačiau žaidėjai nelinkę padėti Lietuvos ekipai dėl komandos vadovų ir trenerių personalijų. Greitai viskas pasikeis. Nenurimsiu tol, kol rinktinėje įsivyraus tvarka. Sakau jums tai atsakingai – arba jie visi pasitrauks iš savo postų, arba aš atsistatydinsiu iš LKF prezidento pareigų“, – kalbėjo V.Garastas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Tokios JAV rinktinės nesate matę: dvyliktuke – du Lietuvoje žaidę krepšininkai

Tokios JAV rinktinės nesate matę: dvyliktuke – du Lietuvoje žaidę krepšininkai
Viso pasaulio krepšinio gerbėjai buvo įpratę JAV rinktinėje matyti ryškiausias NBA žvaigždes, tačiau šįkart ji – visiškai kitokia. Į Amerikos čempionate dalyvausiančios komandos dvyliktuką treneris Jeffas Van Gundy įtraukė ir du Lietuvoje rungtyniavusius žaidėjus.

Po puikaus sezono buvęs žalgirietis sugrįžta į Eurolygą

Po puikaus sezono buvęs žalgirietis sugrįžta į Eurolygą
Kauno „Žalgiryje“ porą sezonų savo karjeros pradžioje praleidęs Vladimiras Štimacas sulaukė rimto įvertinimo. 29-erių metų serbą į savo gretas prisiviliojo Stambulo „Anadolu Efes“ klubas.

Ž. Obradovičius naująjį FIBA kalendorių vadina „nelaime“ ir auklėja jaunąsias serbų žvaigždes (1)

Ž. Obradovičius naująjį FIBA kalendorių vadina „nelaime“ ir auklėja jaunąsias serbų žvaigždes
Devyniskart Eurolygos čempionas su skirtingomis komandomis 57-ių metų Željko Obradovičius stojo FIBA naujojo kalendoriaus oponentų pusėn. Stambulo „Fenerbahce“ strategas, praeityje su Jugoslavijos nacionaline ekipa šlavęs medalius tarptautinėse arenose, kritikuoja būsimą FIBA 2019 metų pasaulio čempionato atranką su taip vadinamais „langais“ klubinio sezono metu.

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (33)

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų
Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo išbrauktos dvi pirmo ryškumo Senojo žemyno krepšinio žvaigždės – graikas Giannis Antetokounmpo ir serbas Milošas Teodosičius. Tačiau dėl įvairiausių priežasčių sporto gerbėjai pastarosiose pirmenybėse neišvys ir kur kas daugiau elitinių krepšininkų.

Apie savo pasitraukimą iš „Lietuvos ryto“ skelbęs M. Purlys lieka klube (1)

Apie savo pasitraukimą iš „Lietuvos ryto“ skelbęs M. Purlys lieka klube
Po praėjusio sezono Martynas Purlys viešai paskelbė apie savo pasitraukimą iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ direktoriaus posto ir apskritai klubo, tačiau per vasarą krepšinio specialisto nuomonė pasikeitė.

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu (16)

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu
Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais tiesiogiai su gerbėjais dalinasi Lietuvos sporto pasaulio atstovai: atletai, specialistai, apžvalgininkai. Buvęs Lietuvos rinktinės gynėjas Martynas Pocius naujausiame savo įraše dalijasi emocingais prisiminimais apie sėkmingiausią Lietuvos istorijoje pasaulio krepšinio čempionatą, kuriame mūsų rinktinė kol kas vienintelį kartą lipo ant prizininkų pakylos.

„Žalgirio“ šokėjos vyksta į Europos čempionatą: tapo oficialia palaikymo grupe (4)

„Žalgirio“ šokėjos vyksta į Europos čempionatą: tapo oficialia palaikymo grupe
Paskutinę vasaros dieną krepšinio mylėtojus nudžiugins prasidėsiančios Europos krepšinio pirmenybės, kuriose netrūks lietuviškų ir žalgirietiškų akcentų.

R. Kurtinaičio asistentu „Lietuvos ryte“ tapo R. Kuncaitis

R. Kurtinaičio asistentu „Lietuvos ryte“ tapo R. Kuncaitis
„Lietuvos ryto“ trenerių štabe – matytas veidas. Sostinės klubas sukirto rankomis su 53-ejų Robertu Kuncaičiu, kuris ateinantį sezoną bus vienu iš Rimo Kurtinaičio pagalbininkų.

A. Guoga: toks palaikymas žaidėjams – didžiulis įkvėpimas (4)

A. Guoga: toks palaikymas žaidėjams – didžiulis įkvėpimas
Šeštadienį „Lietuvos ryto“ ekipa susirinko į pirmąją sezono treniruotę ir pradėjo kloti žaidimo pamatus artėjančioms Lietuvos krepšinio lygos ir Europos taurės kovoms.

Lietuvos krepšinio rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą universiadoje – nusileista australams suklupo ir merginos (6)

Lietuvos krepšinio rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą universiadoje – nusileista australams
Taipėjuje (Taivanas) vykstančioje universiadoje Lietuvos vaikinų studentų rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą. Po dramatiškos kovos dviženklį skirtumą beveik panaikinę Lietuvos studentai pirmadienį 82:84 (22:23, 15:21, 19:28, 26:12) buvo priversti pripažinti australų pranašumą.

Australijos rinktinė tapo Azijos čempione, R. Butauto vedamas Libanas – šeštas (3)

Australijos rinktinė tapo Azijos čempione, R. Butauto vedamas Libanas – šeštas
Australijos krepšininkai pirmą kartą iškovojo FIBA Azijos čempionų vardą. Be pralaimėjimų Libane vykusiame turnyre žingsniavę „Boomeriai“ sekmadienį finale 79:56 įveikė Irano nacionalinę ekipą. Ramūno Butauto treniruojama Libano rinktinė liko šešta.

Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai rinko antausius (1)

Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai rinko antausius
Sekmadienį vykusiose draugiškose rungtynėse pralaimėjimus patyrė visos trys savo žaidimą repetavusios būsimos Lietuvos rinktinės oponentės Europos čempionato B grupėje. Bet jei Izraelis tik minimaliu skirtumu nusileido turkams, Italija ir Vokietija neturėjo jokių vilčių.

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys (10)

Serbijos rinktinei Europos čempionate nepadės jos vedlys
Dangus virš Stambulo (Turkija) pritemo. Europos čempionate nežais viena ryškiausių žemyno krepšinio žvaigždžių Milošas Teodosičius. 30-metį įžaidėją stabdo sveikatos būklė.

LKL rezultatyvių perdavimų lyderis išvyksta į Graikiją, sugrįžta J. Tamulis

LKL rezultatyvių perdavimų lyderis išvyksta į Graikiją, sugrįžta J. Tamulis
Geriausias praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kamuolių skirstytojas žais Graikijoje. Toni Prostranas, praėjusį sezoną atstovavęs Kėdainių „Nevėžiui“, pasirašė sutartį su Rodo „Kolossos“ komanda.

„Juventus“ gynėjas vedė Lietuvos rinktinę į pirmą pergalę universiadoje (2)

„Juventus“ gynėjas vedė Lietuvos rinktinę į pirmą pergalę universiadoje
Lietuvos studentų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo Taipėjuje (Taivanas) vykstančią vasaros universiadą. Pirmose D grupės rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai po itin permainingos dvikovos 79:70 (18:8, 12:23, 18:11, 31:29) nukovė Izraelį.