J. Valančiūnas įvertino D. Sabonio išmainymą ir pripažino, kad „Lietuvos ryto“ vilionėmis nesusigundė

 (24)
NBA yra verslas ir niekada nežinai, kas gali atsitikti“, – konstatuoja Jonas Valančiūnas. 25-erių Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas pripažįsta, kad ir pats negali būti visiškai ramus dėl savo ateities Kanados klube, tačiau į situaciją žvelgia ramiai – pamažu pradeda ruoštis rinktinės stovyklai ir vykdyti „Raptors“ trenerių sudarytą treniruočių planą. Netikėtą Domanto Sabonio persikėlimą į Indianos „Pacers“ JV vertina pozityviai.
Jono Valančiūno stovykla Raseiniuose
© DELFI / Adomas Pivoriūnas

Greta Raseinių esančiame „Karpynės“ sporto centre jau antrą dieną vyksta Jono Valančiūno vardo stovykla, kurioje pluša talentingi 16-17 metų krepšininkai. Aukštaūgis uteniškis – pagrindinė stovyklos figūra, į kurią jaunieji krepšininkai žvelgia itin pagarbiai ir klauso kiekvieno NBA žaidėjo nurodymo.

Kartu su J. Valančiūnu „Karpynėje“ krepšininkams patarimus dalija Arvydas Gronskis, Gintautas Regina, Steponas Babrauskas, pirmadienį čia dirbo Mindaugas Budzinauskas, o trečiadienį vaikinai sulauks svečio ir iš Kauno „Žalgirio“ stovyklos – padirbėti atvyks Darius Maskoliūnas.

Lietuvoje po NBA sezono atostogaujantis J. Valančiūnas pasibaigus antradienio treniruotei atsakė į žurnalistų klausimus ir apie permainas „Raptors“ stovykloje, ir apie naują D. Sabonio karjeros stotelę, pasidalijo mintimis ir apie naujųjų Vilniaus „Lietuvos ryto“ savininkų viliones.

– Jonai, ką pavyko nuveikti po NBA sezono pabaigos iki šios stovyklos? – žurnalistai paklausė J. Valančiūno.

– Šis laikas daugiau buvo skirtas polisiui, pasidariau laisvesnį grafiką ir tiesiog prižiūrėjau kūną – kažkokie krosai, darbas štanginėje, nieko labai rimto. O dabar prasidės tikras darbas. Į Kanadą nekeliausiu, dirbsiu čia. Jau dabar pradėjau sportuoti su fizinio renginio treneriu, mėtau į krepšį. Yra planai, kuriuos Toronto klubas nori su manimi nuveikti, ką pagerinti – ir aš tai darau.

– Į Lietuvos rinktinės stovyklą vėluosite, ar atvyksite laiku?

– Atvyksiu laiku, liepos 21 dieną.

– „Raptors“ klubas pasirašė keletą naujų sutarčių – komandoje toliau rungtyniaus Kyle’as Lowry, Serge’as Ibaka. Ar pats sekate tuos įvykius?

– Taip, po šių įvykių mirgėjo žiniasklaida. Viskas gerai, viskas tvarkoje, tai tikrai geri žaidėjai. Smagu matyti K. Lowry liekant, tai yra jo namai, džiugu.

– Ar tos sutartys gali turėti įtaką paties karjerai Toronte?

– Nemanau, kad mes galime dabar apie tai kalbėti, nes neaišku, kas ką žino. Gali atsiliepti, o gali ir neatsiliepti. Praėjęs sezonas buvo toks pat – dauguma komandos žaidėjų liko. Tai ar jis buvo geras ar blogas, spręsti jums, o ne man.

– Kiek pagrįstos tos kalbos apie jūsų išmainymą į kitą klubą?

– Kalbos yra tam, kad kalbėti. Visiems reikia kažką daryti – vieni gauna pinigus už kalbėjimą, o kiti už žaidimą. Nebūtų įdomu be kalbų – jų bus ir buvo, o kiek yra teisybės, net ir pats nežinau. Visko gali nutikti, kaip ir su Domantu Saboniu atsitiko – jis atvažiavo į „Vasaros lygą“, o buvo išmainytas. NBA yra biznis ir negali niekada žinoti, kas tau gali atsitikti. Gali tavęs nemainyti, o gali ir pačius reikalingiausius žaidėjus išmainyti – niekada nežinai.

– Kaip pačiam atrodo D. Sabonio perspektyvos Indianos „Pacers“?

– Aš manau, kad jam buvo gerai Oklahomoje, nebus blogai ir dabar. „Thunder“ – gera komanda, ten jis gaudavo nemažai laiko aikštėje. „Pacers“, manau, yra panašaus pajėgumo komanda, kuri tikrai gali suteikti minučių, kuri gali duoti prisilietimų prie kamuolio. Nemanau, kad jam išėjo į blogą, gal net į gerą.

– Paties buvusioje komandoje „Lietuvos ryte“ taip pat įvyko esminių permainų. Ar naujieji vadovai nesikreipė kviesdami prisijungti?

– Čia labai daug visokiausių kalbų vyko. Kreipimasis būti ten ar ten, užimti kažkokias pareigas… Nežinau, aš esu krepšinio žaidėjas, žaidžiu krepšinį ir nelendu į vadybą ar į kažkokius kitus reikalus. Kai karjerą baigsiu, žiūrėsiu, gal kažkur į kokią klubo veiklą prisijungsiu, o dabar nelabai domiuosi tokiais dalykais.

– Tačiau vadovai iš tikųjų kalbino, ar tik įvardijo Valančiūno pavardę žiniasklaidoje?

– Buvo kalbų, kalbėjome ir vienaip ir kitaip, galbūt ne visai rimtoje formoje. Bet kol kas mano darbas yra aikštelėje, o ne ofise.

– Dainius Adomaitis minėjo, kad rinktinės žaidimas suksis apie jus. Ar neslegia pečių tokia atsakomybė?

– Suksis apie komandą. Yra kažkokie komandos lyderiai, ramsčiai, bet pats žaidimas vis tiek suksis apie komandą. Nuo senų laikų mes esame galingi kaip kolektyvas, o ne individualiu krepšiniu. Jis – geras, modernus treneris, tikrai surikiuos taip, kaip turi būti.

– Kuo reikšminga ši jūsų vardo stovykla Raseiniuose?

– Norime jaunimą išmokyti kažko naujo. Tai toks amžius – 16-17 metų. Laikas, kai tu patenki į vyrų krepšinį. Ir tie maži pagrindai labai reikšmingi. Stovykla – darbinga, treniruotės po 2-2,5 val. Per tris dienas neišmokysi visko, bet pagrindų kažką išmokyti, patarti, galima įgyti. Anksčiau ir pačiam yra tekę dalyvauti įvairiose stovyklose. Galiu pasakyti, kad tai yra svarbu – auginame naują kartą, kuri pakeis dabartinius žaidėjus. Kaip juos išmokysime, tą ir turėsime.

– Kodėl pasirinkote Raseinius?

– Ši stovykla judanti, kiekvienais metais vis kitur. Buvo geros sąlygos, „Karpynė“ davė salę, geranoriškai bendradarbiavo – kodėl gi ne?

– Ką gero nuveikėte laisvu laiku?

– Didžiąją laiko dalį metuose praleidžiu Kanadoje, todėl grįžęs namo noriu ir pažvejoti, ir pabūti gamtoje, ir su draugais praleisti laiką. Tai mano poilsis, o kažkokių ypatingų hobių neturiu.

– Kaip gyvenimą pakeitė sūnaus gimimas (krepšininko sūneliui Jonui – jau dveji metai, – red. past.)?

– Į gerąją pusę (šypsosi). Smagu matyti, kad sūnus seka tėvo pėdomis. Tikrai domisi krepšiniu, jau tokiame jauname amžiuje – mato, kaip vyrai daro kažkokius pratimus ir stengiasi pakartoti. Tikrai smagu būti tėčiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Herojai

Tylą nutraukęs G. Orelikas papasakojo, kas užkirto jam kelią į rinktinę (12)

Tylą nutraukęs G. Orelikas papasakojo, kas užkirto jam kelią į rinktinę
„Norėjome Oreliką matyti pirmoje stovykloje, bet jis turi problemų su sveikata. Aš apie tai kalbėti nesu įgaliotas – klauskite jo paties“, – prieš daugiau nei mėnesį, skelbdamas sutrumpintą Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą, aiškino Dainius Adomaitis. Tačiau pats Gediminas Orelikas nusprendė atsitverti tylos siena ir iki šiol nebendravo su Lietuvos žiniasklaida. „Buvo apmaudu, bet nieko nepadarysi – gyvenimas tęsiasi“, – kalbėdamas su Krepšinis.lt atviravo 27-erių metų puolėjas, kuriam kelią į nacionalinę komandą užkirto paskutiniame sezono mače patirta peties trauma.

Tragišką sezoną sužaidęs S. Buterlevičius: kur geriau atsigauti, jei ne Lietuvoje? (1)

Tragišką sezoną sužaidęs S. Buterlevičius: kur geriau atsigauti, jei ne Lietuvoje?
Utenos „Juventus“ susigrąžino vieną svarbiausių didžiausio klubo istorijoje laimėjimo figūrų. Po dvejų metų pertraukos į ekipą grįžta 2014–15 LKL sezono bronzinės komandos narys Simas Buterlevičius.

Dviem lyderiams išlygas padaręs D. Adomaitis laukia ir D-Mo: kai jis atvyks – nebenorės išvykti (26)

Dviem lyderiams išlygas padaręs D. Adomaitis laukia ir D-Mo: kai jis atvyks – nebenorės išvykti
Saulėtų dienų sulaukusi Palanga pradžiugino ir Lietuvos rinktinės trenerių štabą – treniruotes tiek lauke, tiek salėje rengęs Dainius Adomaitis pasidžiaugė, kad kol kas viskas vyksta pagal planą. Tiesa, specialisto pasirengimą iš vėžių kiek išmuša trijų būsimų komandos banginių laukimas.

Ispaniją į Lietuvą iškeitęs A. Juškevičius: kitos komandos nenusvėrė „Lietkabelio“ privalumų (6)

Ispaniją į Lietuvą iškeitęs A. Juškevičius: kitos komandos nenusvėrė „Lietkabelio“ privalumų
Sezoną Ispanijoje praleidęs Adas Juškevičius vėl grįžta į gimtinę – stipriausiose Senojo žemyno nacionalinėse pirmenybėse metus žaidęs 28-erių gynėjas pasiilgo ne tik namų, bet ir kovų Europos turnyruose. „Kitos komandos nenusvėrė „Lietkabelio“ pliusų“, – po Lietuvos rinktinės treniruotės Palangos arenoje žurnalistams prisipažino kaunietis.

Apmaudžios patirties užgrūdintas E. Ulanovas: ji mane pastūmės į priekį (14)

Apmaudžios patirties užgrūdintas E. Ulanovas: ji mane pastūmės į priekį
„Nikstelėjo čiurną, kuriai išgyti prireiks dviejų-trijų savaičių“, – taip nuskambėjo oficiali Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) versija, praėjusią vasarą nusprendus paskutinę akimirką Edgarą Ulanovą lėktuve į Rio de Žaneirą pakeisti Vaidu Kariniausku. Nors tuo metu daugelis kėlė teoriją, kad taip bandoma užmaskuoti genialų Jono Kazlausko manevrą, pats Edgaras siūlo neieškoti kriminalų. „Kaip federacija pateikė, taip ir viskas buvo“, – apie Lietuvoje mažai eskaluotą mįslingą traumą Krepšinis.lt kalbėjo pats 25-erių krepšininkas, prisipažinęs, kad ši apmaudi patirtis jį užgrūdino.

Rinktinės naujokų išpažintis: nuo dvejonių savimi iki pokalbio su besilaukiančia žmona (21)

Rinktinės naujokų išpažintis: nuo dvejonių savimi iki pokalbio su besilaukiančia žmona
Lietuvos rinktinės kandidatams laukiant galimybės patekti į kambarius, penktadienio popietę Palangos „Vanagupės“ viešbučio vestibiulyje susidarė šiokia tokia spūstis. Iš grupelėmis susiskirsčiusių krepšininkų buvo galima lengvai atskirti, kurie pakvietimų į rinktinės stovyklą sulaukė pirmą kartą. „Norėjome greičiau pasiimti raktą ir užsirakinti kambaryje“, – šypsodamasis Krepšinis.lt prisipažino nuo žurnalistų ir kamerų gausos pabėgti norėjęs Evaldas Kairys.

A. Milaknis įsitikinęs, kad ši vasara su rinktine jam bus kitokia (33)

A. Milaknis įsitikinęs, kad ši vasara su rinktine jam bus kitokia
Po sunkaus sezono Rusijoje Artūras Milaknis praėjusią vasarą į Lietuvos rinktinės stovyklą atvyko persisotinęs krepšiniu. Ir visi puikiai prisimena, kuo tai baigėsi. Tačiau šiemet 31-erių metų kaunietis į Palangą jau atvyko pailsėjęs ir išsiilgęs treniruočių, o tai suteikia vilčių vėl išvysti snaiperį į varžovų krepšius siunčiantį vieną tritaškį po kito. „Tikiu, kad viskas sugrįš“, – kalbėdamas su Krepšinis.lt atviravo A. Milaknis.

Š. Jasikevičiaus vestuvėse – garsūs treneriai ir puikiai žinomi Europos krepšinyje veidai (13)

Š. Jasikevičiaus vestuvėse – garsūs treneriai ir puikiai žinomi Europos krepšinyje veidai
Po aštuonerių bendro gyvenimo metų aukso žiedus Graikijos sostinėje Atėnuose sumainė Šarūnas Jasikevičius ir Anna Douka. Penktadienį sutuoktiniais tapusi pora įžadus davė dviejų savo vaikų, artimųjų ir bičiulių akivaizdoje. Jų gretose netrūko ir garsių Europos krepšinio asmenybių.

NBA klubo akibrokštas sujaukė D. Adomaičio planus, bet iš vėžių neišmušė (28)

NBA klubo akibrokštas sujaukė D. Adomaičio planus, bet iš vėžių neišmušė
Ilgus mėnesius planus dėliojęsis Dainius Adomaitis galiausiai turėjo progą savo akimis išvysti darbo vaisius. Nors naujasis Lietuvos rinktinės treneris toli gražu nesurinko visų pajėgiausių krepšininkų, tačiau nuoširdžiai džiaugėsi matydamas visus atvykusius. Tiesa, pirmosios stovyklos išvakarėse 43-ejų specialistas sulaukė nemalonios žinios – Europos čempionate jam teks verstis be Domanto Sabonio. Visgi nacionalinės komandos vairininkas prisipažino, kad net ir tokiam scenarijui jis buvo pasiruošęs.

Panevėžį be diskusijų pasirinkęs D. Lavrinovičius: aš dar noriu žaisti (4)

Panevėžį be diskusijų pasirinkęs D. Lavrinovičius: aš dar noriu žaisti
Krepšinio gerbėjai turės galimybę dar sezoną aikštelėje išvysti legendinių brolių duetą. Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai su Panevėžio „Lietkabeliu“ klubu susiejo ateitį dar vienam sezonui. 37-erių metų 212 cm ūgio Darjušas ant parketo žengs jau 22-ąjį profesionalo karjeros sezoną. Nors aukštaūgį per karjerą persekiojo ne viena sudėtinga trauma, tačiau jis abejonių neturi – alkis žaisti krepšinį vis dar egzistuoja.

Lietuvos rinktinę į iššūkį Kinijoje iškeitęs treneris: tokiomis galimybėmis negali nepasinaudoti (13)

Lietuvos rinktinę į iššūkį Kinijoje iškeitęs treneris: tokiomis galimybėmis negali nepasinaudoti
Jau penktadienį į Palangą susirinksiantiems geriausiems Lietuvos krepšininkams pirmąją treniruotę miesto stadione turėjo vesti Sigitas Kavaliauskas. Visgi prieš porą mėnesių 33-ejų metų fizinio rengimo treneris sulaukė pasiūlymo, kurio negalėjo atsisakyti, todėl Dainius Adomaitis buvo priverstas ieškoti jam pamainos. „Tokiomis galimybėmis negali nepasinaudoti“, – Krepšinis.lt savo sprendimą paaiškino Jono Kazlausko kvietimu dirbti į Kiniją išvykęs specialistas.

M. Kuzminskas šią vasarą turėjo ilgiausias atostogas per 10 metų (7)

M. Kuzminskas šią vasarą turėjo ilgiausias atostogas per 10 metų
Po treniruotę kasdien, žygiai baidarėmis, kelionės automobiliu po Lietuvą, krepšinio stovykla vaikams, na ir didžiausia šventė – vestuvės, - tokia buvo NBA lygos Niujorko klubo „Knicks“ krepšininko Mindaugo Kuzminsko vasara.

R. Kaukėno pėdomis: 38-erių metų R. Milieškienė „Sūduvoje“ žais paskutinį savo karjeros sezoną (1)

R. Kaukėno pėdomis: 38-erių metų R. Milieškienė „Sūduvoje“ žais paskutinį savo karjeros sezoną
Lapkritį savo 39-ą gimtadienį švęsianti krepšininkė Rita Milieškienė apsisprendė, kad ateinantis sezonas bus paskutinis jos ilgoje karjeroje. 175 cm ūgio gynėja su Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempione Marijampolės „Sūduva“ sudarė vienerių metų sutartį, po kurios ilgametė LMKL krepšininkė baigs karjerą.

Krepšinio bastūno gyvenimas ir mirtis: gražuolės, svaigalai ir Vilniuje aplenkta giltinė (53)

Krepšinio bastūno gyvenimas ir mirtis: gražuolės, svaigalai ir Vilniuje aplenkta giltinė
Charizmatiškas, energingas ir talentingas aukštaūgis Jacksonas Vromanas keliavo po pasaulį, siautė vakarėliuose, džiaugėsi vadinamas kompanijos siela, o Vilniuje išgyveno vieną šiurpesnių savo karjeros epizodų. Tragišku incidentu baigėsi ir 34-erių metų sportininko gyvenimas.

Pasilikimo priežastis Kaune įvardijęs Š. Jasikevičius žalgiriečių Lietuvos rinktinėje nemato (52)

Pasilikimo priežastis Kaune įvardijęs Š. Jasikevičius žalgiriečių Lietuvos rinktinėje nemato
Ispanijoje šiuo metu esantis Kauno „Žalgirio“ treneris nesiilsi ir oficialių atostogų metu – savo patirtimi treniruočių stovykloje dalijasi su vietos jaunimu. Radęs laisvą minutę 42-ejų krepšinio specialistas davė išskirtinį interviu „El Mundo“ žurnalistui Jose Ignacio Huguetui – atsakė į daugybę klausimų, visą pavasarį ir vasaros pradžioje nedavusių ramybės trenerį ir toliau Kaune norėjusiems matyti „Žalgirio“ gerbėjams.