Būna ir taip: A. White'as su „Žalgiriu“ rankomis sukirto per rusų neapdairumą

 (26)
Naujasis Kauno „Žalgirio“ legionierius Aaronas White'as po daugiau nei devynių mėnesių praleistų antrame pagal dydį Rusijos mieste grįžo į gimtąjį Ajovos miestelį. Susitikęs su „Hawk Central“ portalo, kuris yra „USA Today“ dalis, žurnalistu Chadu Leistikowu 24-erių amerikietis savo tautiečiams papasakojo apie gyvenimą „kitoje barikadų pusėje“.
Aaronas White'as
© Vida Press

„Iš tikrųjų ten amerikiečiams nėra jaučiama baimė ar priešiškumas, – tėvynėje mitus apie Rusiją griovė A. White'as. – Netgi mano ir mano žmonos Grace šeimos galvojo, kad rusai nemėgsta amerikiečių, tačiau taip tikrai nėra.

Jeigu pavykdavo susitikti žmonių, kurie supranta anglų kalbą ir moka angliškai kalbėti, ir jiems pasakydavau, kad esu iš Amerikos – jie tikrai į mane nežiūrėjo kitaip. Dauguma jų turbūt pagalvojo „o, geras“. Daugybė rusų negali keliauti – tokiems žmonėms nerūpi, kas vyksta JAV.“

Visgi antrieji aukštaūgio metai profesionalo karjeroje buvo itin įdomūs. Priešingai nei Bonos mieste (Vokietijoje), Sankt Paterburge anglų kalbos vartojimas nebuvo įprastas dalykas. Net ir komandos susirinkimuose ar treniruotėse.

Jeigu kokia nors pastaba būdavo skirta būtent A. White'ui, vienas iš trenerių vis tik sugebėdavo žaidėjui ją išversti į anglų kalbą. Visgi pats krepšininkas prisipažino, kad ne kartą minutės pertraukėlių metu pasimesdavo, nes treneris viską aiškindavo rusiškai.

„Po pasitarimo grįžęs į aikštelę nesuprasdavau, kas vyksta, – nusijuokė amerikietis. – Buvo įdomi patirtis.“

Tačiau ir pats A. White'as „Zenit“ klube buvo visiškai kitoks žaidėjas nei Ajovos universitete. „Hawkeye“ gretose 206 cm ūgio puolėjas iš viso pelnė 1859 taškus (antras rezultatas universiteto istorijoje), iš kurių daugumą – dėjimais ar baudų metimais (rekordiškai daug – 618). O štai Rusijoje jis ėmė vis dažniau atakuoti iš tolimesnių distancijų.

„Jeigu kas nors iš Ajovos sirgalių ar komandos draugų stebėjo mano žaidimą, tai galėjo įsitikinti, kad rungtyniavau visiškai kitaip nei universitete. Šiemet atlikau dvigubai daugiau metimų iš trijų taškų zonos nei nuo baudų linijos“, – pats stebėjosi krepšininkas.

VTB lygoje A. White'as rinko po 9,3 taško ir 6,6 atkovoto, tačiau to užteko, kad „Zenit“ vienu metu sugebėtų laimėti net 20 rungtynių iš eilės. Visgi komandai jėgų kiek pritrūko lemiamuose mūšiuose – pusfinalio serijoje pirmavusi 2-0, ji vėliau 2-3 nusileido ir į finalą praleido Maskvos „Chimki“ klubą.

Tačiau pati įdomiausia amerikiečio patirtis laukė sezonui pasibaigus. Sankt Peterburgo klubas iki gegužės 30 dienos galėjo pratęsti sutartį 2017-2018 metų sezonui, tačiau pražiopsojo terminą. Tai leido A. White'ui tapti laisvuoju agentu – ir tuomet Eurolygos komandos ėmė skambinti žaidėjo agentui.

Kitą dieną „Zenit“ pasiūlė amerikiečiui naują dvejų metų sutartį, pagal kurią jis kasmet būtų uždirbęs daugiau nei šiemet – atrodo gana keistai, kai rusai žaidėją galėjo pasilikti dar metams už mažesnę kainą. Tačiau tą akimirką A. White'as jau turėjo geresnį pasiūlymą iš „Žalgirio“.

Antradienį amerikietis oficialiai sukirto rankomis su Lietuvos čempionais dėl sutarties pagal formulę „1+1“. Tiesa, reikėtų paminėti, kad teisės į žaidėją vis dar priklauso Vašingtono „Wizards“ ekipai, kuri jį 2015 metų NBA naujokų biržoje pasikvietė 49-uoju šaukimu.

Visgi pastarasis pasiūlymas šiuo metu buvo itin patrauklus A. White'o šeimai. Stabilumas amerikiečiui dabar reikalingas dėl to, kad su žmona Grace dukrą auginantis vyras spalį tikisi sulaukti ir savo pirmojo sūnaus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Herojai

14-os NBA klubų dėmesį patraukęs D. Motiejūnas savo vasaros prioritetu laiko rinktinę (37)

14-os NBA klubų dėmesį patraukęs D. Motiejūnas savo vasaros prioritetu laiko rinktinę
Antrą vasarą iš eilės Kaune savo vardo stovykloje Lietuvos talentams žinias perduoda Donatas Motiejūnas vis dar neturėdamas galutinio atsakymo dėl atstovavimo rinktinei. Visgi šie metai pačiam 26-erių puolėjui – kur kas lengvesni: lietuviui pagalių į ratus kišti nebegali joks klubas, o ir susidomėjimas aukštaūgiu šiemet kur kas didesnis. Būtent tai leidžia pačiam D-Mo itin pozityviai kalbėti apie dalyvavimą Europos čempionate.

Būsima NBA žvaigždė? Jaunasis krepšininkas stovykloje Palangoje įveikė M. Kuzminską (7)

Būsima NBA žvaigždė? Jaunasis krepšininkas stovykloje Palangoje įveikė M. Kuzminską
Palangoje trečius metus iš eilės rengiama Lietuvos krepšinio rinktinės ir Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Niujorko klubo „Knicks“ puolėjo Mindaugo Kuzminsko vardo krepšinio stovykla. Nuo birželio vidurio iki liepos pabaigos sportuos trys grupės 10-16 metų jaunųjų krepšininkų.

M. Teodosičiaus epizodų TOP-5: perdavimai, priverčiantys varžovus griebtis už galvos (1)

M. Teodosičiaus epizodų TOP-5: perdavimai, priverčiantys varžovus griebtis už galvos
Į NBA sparnus besirengiančio pakelti Maskvos CSKA įžaiėjo Milošo Teodosičiaus perdavimai neturėjo konkurencijos Eurolygoje. Tik serbas gali atlikti žadą atimančius perdavimus.

Su A. Guoga susitiksiantis R. Milašius pasirengęs padėti „Lietuvos ryto“ klubui vienbalsiai perrinktas prezidentu (30)

Su A. Guoga susitiksiantis R. Milašius pasirengęs padėti „Lietuvos ryto“ klubui
Rasizmu perdvelktas Gedvydo Vainausko pasisakymas vos per kelias dienas nuvilnijo per pasaulį – JAV sporto giganto ESPN žurnalistai 61-erių metų lietuvį už tai išdėjo į šuns dienas, o Eurolyga netgi ėmėsi specialaus tyrimo, tačiau LKL nusprendė laikytis šio skandalo pašonėje. Visgi Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube įvykus esminėms permainoms, pirmą kartą nuo ketvirtadienio savo poziciją išsakė ir Remigijus Milašius.

„Lietuvos ryto“ skolos – 3 mln. eurų, A. Guoga kviečia prisidėti (116)

„Lietuvos ryto“ skolos – 3 mln. eurų, A. Guoga kviečia prisidėti
Svariausią žodį Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio ekipos vadovybėje įgavęs Antanas Guoga viešai garantavo, kad susidarę klubo įsiskolinimai bus padengti. Anot verslininko, skolos šiuo metu siekia 3 mln. eurų. Tiesa, pats A. Guoga klubo finansinės padėties įvertinti dar nespėjo – tokius skaičius naujam dalininkui pateikė ligšiolinis „Lietuvos ryto“ prezidentas Gedvydas Vainauskas.

D. Motiejūnas apie „Lietuvos ryto“ prezidentą G. Vainauską: man gėda už šį žmogų (206)

D. Motiejūnas apie „Lietuvos ryto“ prezidentą G. Vainauską: man gėda už šį žmogų
Pasaulio krepšinio bendruomenėje rasizmo skandalu išgarsėjusį „Lietuvos ryto“ prezidentą Gedvydą Vainauską pasmerkė ir buvęs NBA Naujojo Orleano „Pelicans“ klubo žaidėjas Donatas Motiejūnas.

Būna ir taip: A. White'as su „Žalgiriu“ rankomis sukirto per rusų neapdairumą (26)

Būna ir taip: A. White'as su „Žalgiriu“ rankomis sukirto per rusų neapdairumą
Naujasis Kauno „Žalgirio“ legionierius Aaronas White'as po daugiau nei devynių mėnesių praleistų antrame pagal dydį Rusijos mieste grįžo į gimtąjį Ajovos miestelį. Susitikęs su „Hawk Central“ portalo, kuris yra „USA Today“ dalis, žurnalistu Chadu Leistikowu 24-erių amerikietis savo tautiečiams papasakojo apie gyvenimą „kitoje barikadų pusėje“.

31-erių metų M. Pocius baigė krepšininko karjerą (56)

31-erių metų M. Pocius baigė krepšininko karjerą
31-erių metų Martynas Pocius atsisveikino su didžiuoju krepšiniu. Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės narys papildė anksti karjeras baigusių lietuvių žaidėjų būrį.

D. Rodmanas Pchenjane apsilankė Šiaurės Korėjos krepšininkų treniruotėje (9)

D. Rodmanas Pchenjane apsilankė Šiaurės Korėjos krepšininkų treniruotėje
Buvusi NBA žvaigždė Dennisas Rodmanas, viešėdamas Pchenjane, apsilankė krepšininkų treniruotėje. Šią žinią perdavė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA). D. Rodmanas pasižiūrėjo, kaip treniruojasi žaidėjai, ir pabendravo su sportininkais persirengimo kambariuose. Anot žurnalistų, garsusis krepšininkas pagyrė korėjiečius už puikius rezultatus pasaulinėse sporto varžybose.

Vieną svajonę įgyvendinęs „Lietuvos ryto“ gynėjas nori aukso (12)

Vieną svajonę įgyvendinęs „Lietuvos ryto“ gynėjas nori aukso
Iš Nacionalinės krepšinio lygos vidutinioko – į vienos stipriausių Lietuvos komandų starto penketą. Tokį šuolį 2016-2017 metų krepšinio sezone padarė Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas 20-metis Margiris Normantas.

Kodėl ilgai dvejojęs A. Sireika pasirinko autsaiderius? (15)

Kodėl ilgai dvejojęs A. Sireika pasirinko autsaiderius?
Prasčiausia lygos komanda ar lyderiams nervus neretai tampantys vidutiniokai, neprisidarę sau gėdos ir tarptautinėje arenoje. Tokia iš pirmo žvilgsnio nesudėtinga dilema kamavo Antaną Sireiką. Ilgai delsusį priimti sprendimą Utenos „Juventus“ klubo trenerį galiausiai priviliojo „Šiauliai“. „Šiauliai man yra kaip tėvas, o Utena – kaip sesuo“, – Krepšinis.lt teigė 61-erių specialistas.

Sparnus keliantis B. Motumas „Žalgiryje“ ne tik pasididino savo vertę, bet ir rado mylimąją (68)

Sparnus keliantis B. Motumas „Žalgiryje“ ne tik pasididino savo vertę, bet ir rado mylimąją
Trakų pilies menėje vykusiame LKL sezono uždarymo pokylyje Brockas Motumas prieš fotografų blykstes pozavo savo mylimajai Martynai Marmaitei ant piršto uždėjęs auksinį čempiono žiedą. O galbūt 26-erių australas bendraamžei lietuvei jau rado ir sužadėtuvių žiedą? „Dabar dar ne, bet ateityje, manau, kad rasiu“, – į Krepšinis.lt klausimą plačiai besišypsodamas atsakė „Žalgirio“ legionierius. Ir nors jo dienos Kaune jau suskaičiuotos, tačiau mūsų šalyje praleisto laiko Brockas nepamirš dar ilgai – aukštaūgis ne tik pasikėlė savo vertę, bet ir rado gyvenimo partnerę.

Geriausių LKL šokėjų laurus nuskynė Kauno „Žalgirio“ merginų palaikymo komanda (3)

Geriausių LKL šokėjų laurus nuskynė Kauno „Žalgirio“ merginų palaikymo komanda
Kauno „Žalgirio“ šokėjos buvo pripažintos geriausiomis neseniai pasibaigusiame LKL čempionate. Apdovanojimas merginoms buvo įteiktas Trakų pilyje vykusioje uždarymo šventėje.

Buvusi NBA žvaigždė D. Rodmanas atvyko į Šiaurės Korėją „atverti durų“ (6)

Buvusi NBA žvaigždė D. Rodmanas atvyko į Šiaurės Korėją „atverti durų“
Buvęs NBA žaidėjas Dennisas Rodmanas atvyko į Šiaurės Korėją. Krepšininkas ir anksčiau lankėsi šioje šalyje ir bendravo su jos lyderiu Kim Čen Unu, bet ši kelionė yra pirmoji po 45-ojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos.

Pralaimėjimą pripažinęs D. Adomaitis kalbėjo apie „Neptūno“ skaudulius (21)

Pralaimėjimą pripažinęs D. Adomaitis kalbėjo apie „Neptūno“ skaudulius
Jei prieš metus Klaipėdos „Neptūno“ pergalė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalyje prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ laikyta staigmena, šįkart komandų statusas buvo pasikeitęs. Bet sezono pabaigoje smarkiai nukraujavę vilniečiai pasinaudojo namų aikštės pranašumu ir išplėšė LKL bronzos medalius, priversdami Dainių Adomaitį ieškoti „Neptūną“ skandinusių svarmenų.