Drąsiai rungtynes pradėję Lietuvos krepšininkai įpusėjus kėliniui pirmavo 16:6. Lengvų taškų varžovams neleidę rinkti lietuviai po pirmo kėlinio priekyje buvo 23:16.

Beje, kėlinio pabaigoje į aikštę žengė Evaldas Kairys, kuris dėl patemptos čiurnos iki tol kol kas dar neturėjo šanso debiutuoti Lietuvos rinktinėje.

Didžiąją antro ketvirčio dalį lietuviai pirmavo 8-5 taškų skirtumu, bet svečiai puikiai sužaidė paskutines dvi minutes, per kurias pirmąkart persvėrė rezultatą savo naudai.

Po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo prancūzų pranašumą 42:39.

Puikiai sužaistas trečiasis ketvirtis leido šeimininkams pirmauti 13-kos taškų persvara – 69:56. Ko gero, šis laimėtas kėlinys (30:14) – geriausios Lietuvos rinktinės sužaistos 10 minučių šią vasarą.

Vaizdas ir atmosfera Kauno „Žalgirio“ arenoje nesikeitė ir paskutiniame ketvirtyje. Po Manto Kalniečio dvitaškio sirgaliai jau užuodė tvirtą pergalę – 80:58.

Lietuviai persvarą tik didino ir užtikrintai baigė rungtynes. Pergalė 96:71 (23:15, 16:26, 30:14, 27:15), ir pasiektas simbolinis revanšas po skaudžios nesėkmės Orleano mieste. Panašu, kad po tokio mačo niūrios skeptikų nuotaikos turėtų sklaidytis.

LIETUVA: Mantas Kalnietis 18 (9 rez. perd.), Jonas Mačiulis 15, Donatas Motiejūnas 13, Mindaugas Kuzminskas 11 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 10 (13 atk. kam.), Martynas Gecevičius 8, Artūras Milaknis ir Eimantas Bendžius po 6, Artūras Gudaitis 3, Lukas Lekavičius, Evaldas Kairys ir Mindaugas Girdžiūnas po 2 taškus.

PRANCŪZIJA: Nando De Colo 16, Thomas Heurtelis 13, Edwinas Jacksonas 12, Evanas Fournier 10, Kevinas Seraphinas 6, Louis Labeyrie ir Kimas Tillie po 5, Leo Westermannas 3, Borisas Diaw 1 taškas.

Statistika (Lietuva – Prancūzija):

Dvitaškiai: 21/37 (56 proc.) – 21/44 (47 proc.)

Tritaškiai: 6/21 (28 proc.) – 6/21 (28 proc.)

Baudos metimai: 36/43 (83 proc.) – 11/18 (61 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 40 – 33

Rez. perdavimai: 24 – 20

Perimti kamuoliai: 9 – 2

Klaidos: 13 – 17

Blokai: 3 – 3

Pražangos: 21 – 33

Praėjusią savaitę Orleano mieste Lietuvos komanda neprilygo prancūzams. Šeimininkai mūsiškius sutriuškino 98:77. Lietuvos rinktinę paskandino skylėta gynyba ir net 19 klaidų. D. Adomaičio auklėtiniams tai buvo trečias pralaimėjimas iš eilės pasiruošimo cikle.

D. Adomaitis šio vakaro rungtynėms neregistravo Ado Juškevičiaus, Deivido Gailiaus, Edgaro Ulanovo ir Mariaus Grigonio. Pastarasis vis dar gydosi traumą.

Po mačo su prancūzais lietuvių dar laukia turnyras Latvijoje. Ten lietuviai išmėgins jėgas su latvių ir rumunų komandomis. Pasiruošimo Europos čempionatui ciklą D. Adomaičio auklėtiniai užbaigs dvejomis rungtynėmis Lietuvoje. Šiauliuose lietuviai susitiks su Islandija, o Vilniuje į čempionatą bus palydėti rungtynėmis su ispanais.

Lietuvos rinktinės kontroliniai susitikimai:

Rugpjūčio 4 d. Lietuva – Lenkija 59:58

Rugpjūčio 5 d. Lietuva – Gruzija 70:81

Rugpjūčio 9 d. Kroatija – Lietuva 82:80

Rugpjūčio 10 d. Prancūzija – Lietuva 98:77

Rugpjūčio 15 d. Lietuva – Prancūzija 96:71

Lietuva Europos čempionate žais B grupėje su Gruzija, Izraeliu, Italija, Ukraina ir Vokietija.

Prancūzijos rinktinės varžovės A grupėje bus Lenkija, Graikija, Suomija, Islandija ir Slovėnija.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (259)