L. Tamulytė-Stončė apie savo vaikystę: mane klupdydavo į kampą ir liepdavo skaityti katekizmą

„Mane klupdydavo į kampą ir liepdavo skaityti katekizmą“ – ir juokais, ir rimtai dalinsis prisiminimais juokus mėgstanti laidyti „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Moterų balsas“ vedėja Laima Tamulytė–Stončė (37). Lietuvoje kylanti ne tik emocijų, bet ir mėginimų rasti išeitį banga, rodos, itin asmeniškai palietė visas pokalbių laidos vedėjas – Nataliją Bunkę (33), Agnę Zuokienę (45) ir Editą Užaitę (35).
Laimos Tamulytės vestuvės
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kuo skiriasi vaikų drausminimas nuo smurto? Kur ta plonytė linija? Kaip visgi auklėti vaikus? Nuoskaudų už vaikystėje gautas bausmes Laima nesinešioja, nors kiekvieną kartą, kai nuo tėčio gaudavo šokdyne per kojas arba ranka per užpakalį, ji prisimena. Prisimena ir kambario kampą, į kurį klupdydavo mama ir liepdavo skaityti katekizmą.

„Mūsų vaikystėje sunkiai rastum žmogų, kuris nuo tėvų nėra gavęs į kailį“, – sako Laima ir priduria, jog skųstis, anuomet, net nebuvę kam.

Beržinės košės pamokas gerai išmokęs ir politikas Petras Gražulis (58). Jis įsitikinęs, kad beržinė košė jį užaugino žmogumi, tačiau pats jis labiau prisimena tėvo pamokymus žodžiu. „Mano vaikai beržinės košės irgi yra gavę“, – neslepia.

Agnė Zuokienė tikina, kad jų šeimoje rankos prieš vaikus nėra niekas pakėlęs. Tiesa, kartą už rūkymą paauglystėje, ji sūnui liepusi perrašyti Evangeliją. „Gal tokių ranka perrašytų niekas daugiau ir neturi“, – šypsosi ir tikina, kad bausmė buvusi veiksminga, sūnaus su cigaretėmis tėvai daugiau niekuomet nepagavę.

„Kai nežinau, ką daryti, kreipiuosi į psichologus, – laidos filmavime atvirai prisipažino dainininkė Natalija Bunkė. – Mano sūnus labai aktyvus berniukas, kartais viešose vietose dėl jo išdaigų pasijuntu nesmagiai. Ypač, kartą, kai dar mažesnis, jis nugriuvo ant parduotuvės grindų ir nesavu balsu rėkdamas, reikalavo jam patikusio žaislo. Ar galite įsivaizduoti, kokia buvo žmonių reakcija ir su kokiu susidomėjimu jie visi laukė, kaip aš elgsiuosi?“

Tobulų tėvų nebūna, tačiau laimi tie, kurie nebijo klausti, kurie domisi ir ieško išeičių. Tuo visiškai tikra laidos „Moterų balsas“ viešnia, Paramos vaikams centro įkūrėja ir vadovė, knygų „Ką kiekvienas vaikas turi žinoti apie smurtą“ ir „Kaip užauginti žmogų“ autorė, vaikų ir paauglių psichologė Aušra Kurienė .

„Vaikai yra tokios pat vertės kaip ir suaugę, jie mažesni, bet tokios pat vertės“, – laidos filmavime sakė psichologė. Ji neabejoja, kad pykčio dažniausiai yra pritvinkę tie, kurie vaikystėje patyrė fizinį ir psichologinį smurtą. „Suaugęs kelti rankos prieš suaugusį nedrįsta, nes supranta, kad šis gali duoti atgal, o vaikas mažesnis, silpnesnis, be to, jis besąlygiškai myli savo artimuosius“, – kalbėjo Paramos vaikams centro kūrėja.

Ir ji, ir visuomenines akcijas prie Seimo rūmų organizavusi aktorė Elžbieta Latėnaitė (30) įsitikinusios, kad situacija pasikeistų, jei mūsų valstybėje būtų priimtas smurto apibrėžimas, kad būtų pasakyta, jog kiekvienas vaikas yra įstatymo saugomas. „O jau tuomet – kurkime krizių centrus, teikime paslaugas“, – laidoje kalbėjo psichologė Aušra Kurienė.

Kuo skiriasi drausminimas nuo smurto? Kodėl daugybė nusikaltimų vyksta tyliai? Ar savo vaikus muša tik visuomenės užribyje atsidūrę tėvai? Ar užauginsime kartą, kuri sugebės apsiginti? Kuo pakeisti fizines bausmes? Daugybė klausimų, į kuriuos atsakymų Natalija Bunkė, Agnė Zuokienė, Laima Tamulytė–Stončė ir Edita Užaitė ieškos jau šį ketvirtadienį, 21.30 val. naujoje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Moterų balsas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

TV

TV3 eteryje – A. Jagelavičiūtės parodija

Antrojoje „Pakartok!“ laidoje kvatosis ir tie, kurių niekada nežavėjo parodijos žanras. Projekto scenoje pasirodys keturi aktoriai, kurių pasirodymus vertins aktoriai Robertas Aleksaitis ir Kristina Kazlauskaitė, humoristas Mantas Katleris. Komisija negailės tiek aštrių kritikos strėlių, tiek saldžių pagyrų.

R. Vyšniausko atvirumo akimirka: kai nebepasieki laimėjimų, tampi neįdomus nei reklamos užsakovams, nei valstybei (3)

Garsiausias Lietuvos sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas dabar gali džiaugtis gražia šeima, sėkmingu verslu ir užsitarnautu laisvalaikiu. Tačiau buvo metas, kai Ramūnas baigęs profesionalaus sportininko karjera vos nenugrimzdo į bedugnę.

L. Kazlauskienė papasakojo apie vyro pomėgį bučiuotis (68)

Pagaliau praslinkus žiemai ir atėjus kalendoriniam pavasariui gerėja ne tik oras, bet ir nuotaika. Atlikėja Liveta Kazlauskienė (52) „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Auksinė daina“ prisipažino, kad pavasarį pajunta nė nepažvelgusi į kalendorių, – apie pasikeitusį sezoną įspėja jos vyras Petras Kazlauskas (60).

Grožio specialistams vėl atsidavusi iširusios grupės „Junior“ vokalistė R. Paulauskaitė: nežadu senti oriai (4)

Nors buvusios kultinės grupės „Junior“ lyderė Rosita Paulauskaitė scenoje nedainuoja jau daugiau nei dešimtmetį, tačiau moteris prisipažįsta vis dar sulaukianti smalsių praeivių žvilgsnių.

L. Tamulytė-Stončė apie savo vaikystę: mane klupdydavo į kampą ir liepdavo skaityti katekizmą

„Mane klupdydavo į kampą ir liepdavo skaityti katekizmą“ – ir juokais, ir rimtai dalinsis prisiminimais juokus mėgstanti laidyti „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Moterų balsas“ vedėja Laima Tamulytė–Stončė (37). Lietuvoje kylanti ne tik emocijų, bet ir mėginimų rasti išeitį banga, rodos, itin asmeniškai palietė visas pokalbių laidos vedėjas – Nataliją Bunkę (33), Agnę Zuokienę (45) ir Editą Užaitę (35).

A. Maldeikienė: G. Kildišienės dėvėtas J. Statkevičiaus kurtas paltukas - klasikinė korupcija (183)

Parlamente toliau netyla kalbos apie buvusią parlamentarę Gretą Kildišienę. Pasirodo, kad moteris per kelis mėnesius spėjo paleisti vėjais daugiau kaip tūkstantį eurų įvairioms kanceliarinėms išlaidoms.

M. Katunskytės gyvenimą griauna ir buvęs meilužis, ir jo žmona (18)

Nors dar visai neseniai dainininkė Monika Katunskytė gyrėsi sėkmingai emigravusi į Jungtinę Karalystę, kurioje pavyko nemažai užsidirbti, prieš porą mėnesių Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė vienos afroamerikietės interviu, kuriame ji papasakojo, ką iš tiesų Jungtinėje Karalystėje veikia Monika. Užsienietė tvirtino, kad Monika suviliojo jos vyrą ir sugriovė santuoką. Galiausiai į spaudą kreipėsi ir pats vyras Tomas, kuris žinomą dainininkę apšmeižė dar labiau.

„Gelbėtojai“ G. Stiklickienei nosies plastinės operacijos nepakako: vėl pravėrė grožio klinikos duris (16)

„Man pasiūlė labai fainas procedūras, apie kurias aš buvau šiek tiek girdėjusi, bet niekada nesidomėjau plačiau ir nebuvau to išbandžiusi. Visi mes norime pristabdyti senėjimo procesą, o tai padaryti yra sunku, tačiau šiuolaikinė medicina leidžia tai įgyvendinti. Jei tik moteris gali sau tai leisti – kodėl ne?“, – šypsodamasi klausia G. Stiklickienė.

Druskininkų meras R. Malinauskas prakalbo apie santykius su gerokai jaunesne V. Uspaskicho padėjėja (27)

Bene trumpiausiai Seimo nare buvusi valstietė Greta Kildišienė jau padėjo savo mandatą. Mokesčių mokėtojams toks parlamentarės pasibandymas būti valdžioje kainuos šimtus tūkstančių eurų. Nors ponios Gretos Seime nebėra, vis dar netyla kalbos, kas sieja ją ir Ramūną Karbauskį, ar nežlugs darnią šeimą deklaruojančio politiko santuoka ir ar dar išvysime Gretą Kildišienę šalia valstiečių lyderio.

Skandalais išgarsėjusios Sandros West-Macaulay turtuolis vyras bėga iš Lietuvos (20)

Skandalingosios Sandros West – Macaulay vyras Nigelas sako, kad mokesčiai Lietuvoje per dideli, o ir sąlygos verslui nėra geros. „Taisyklės čia per sudėtingos, jos žudo bet kokias idėjas dirbti, tik skatina šešėlinę ekonomiką. Lietuvoje gali tik užsidirbti juodų pinigų ir už juos prisipirkti mašinų ir drabužių, bet ne kažką kurti“, - 19 val. 30 min. šį antradienio vakarą KK2 laidoje kalbės N. West - Macaulay.

Pramogų pasaulio ryklys E. Bžeskas po ilgos pertraukos grįžta į Lietuvos šou verslą (5)

Egmontas Bžeskas, televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris bei muzikos prodiuseris, Lietuvos pop scenai pristatęs ne vieną sėkmingą projektą, po keturių metų pertraukos grįžta į televizijos eterį tam, kad pradėtų naują talentų paiešką.

Šunį suvažinėjęs, žmogų partrenkęs ir vos vaikų nepražudęs kelių erelis taps TV žvaigžde (12)

„Tai, kad tie pėstieji patys išbėga į gatvę, po ratais krenta“, – taip apie savo elgesį keliuose atsiliepia ne vieną eismo įvykį sukėlęs Mindaugas Tirva. 31-erių vilniečio vairavimo istorijoje daug kraupių nelaimių – mirtinai pervažiuotas šuo, partrenktas žmogus, susidūrimas su kitu automobiliu, kuriame sėdėjo vaikai. Kitą savaitę, trečiadienį, LNK laidos „Blogiausias Lietuvos vairuotojas“ žiūrovai įsitikins, kad greitį mėgstančiam vairuotojui tai – nė motais.

Šedžiai davė atvirą interviu: sūnaus gimimas buvo mūsų santykių išgelbėjimas (13)

„Norėčiau dar bent dviejų vaikų…”, - jau šį pirmadienio vakarą šiandien gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ papasakos Monika Šedžiuvienė. Tuo tarpu politikas ir verslininkas Andrius Šedžius prasitars, kad jau dabar galvoja parduoti verslą, ir visą laiką skirti politiko karjerai, bei šeimai.

„Eurovizijos“ atrankoje – Ievos Stasiulevičiūtės renesansas (121)

„Eurovizijos“ karštligė prasideda – LRT televizijos žiūrovų jau šį savaitgalį laukia pirmasis atrankos turas. Šį kartą nacionalinėje atrankoje grumsis rekordiškai daug dainų, tad šio konkurso mėgėjų laukia tikra šventė.

Paslapties šydas nukrito: paaiškėjo, kad išvaizdaus šokėjo šalia Jolantos Leonavičiūtės nebėra (34)

Paskutinį kartą Jolanta Leonavičiūtė ir Marius Gaižauskas kartu fotografams draugiškai pozavo 2015 m. lapkritį. Nuo to laiko apie poros, dalyvavusios ne viename televizijos šou, tarpusavio santykius nieko aiškaus nebuvo žinoma. Nors pramogų pasaulyje jau seniai buvo kalbama, kad pora pasuko skirtingais keliais, tačiau oficialiai tai patvirtinta tik dabar.
Št kov. 25d.
-4°...6°
Sk kov. 26d.
-4°...8°
Pr kov. 27d.
3°...10°
An kov. 28d.
0°...11°
Tr kov. 29d.
-1°...8°