Rytojui orų pranešėjas žada šaltuką ir daug pusnių. Vadinasi, besmegeniai netirps. Lėktuvai ir vėl skros dangų, įsipainiodami į grįžulo ratų uodegas. Pustys. Ant apšarmojusių langų žėrės šalčio raštai, iš kiemo karts nuo karto ataidės krykščiančių rogutininkų šūksniai. O kur tuo metu būsite jūs? Kur bus mūsų Lietuvos žvaigždūnai?
Žiemos linksmybės
© Corbis

Įsitaisę ant minkšto foteliuko priešais televizorių ar sniego gniūžčių karo sūkuryje? Aptingote ir neįstengiate net pagalvoti apie aktyvų laisvalaikį žiemą? Semkitės įkvėpimo iš „Muzikos akademijos“ šou finalisto Edgaro Kapočiaus-Kafkos ir šmaikščiojo Naglio Šulijos. Jiems žiemos miego virusas tikrai negresia!

Orų prognozes kas vakarą skelbiantis Naglis tinginiauti nemėgsta nei vasarą, nei žiemą. Anksčiau šaltuoju metų laiku jis aktyviai turistaudavo, juk gyvenant daugiabutyje, didesnio malonumo, nei žiemos sportas, nėra.

„Persikrausčius į nuosavą namą, judėjimo taip pat netrūksta. Kai gamta po ranka, tai beveik savaime išeina“, – šypsodamasis pasakojo vyras. Rogutės, slidės – įprasti ir nepakeičiami sniegingos žiemos ritualai, tačiau N. Šulija ir be jų randa kuo užsiimti – lauko darbų net speiguotą sausį visada atsiras.

Naglis Šulija
Naglis Šulija
© A.Solomino nuotr.

Pasmalsavus, ar nekyla noras į užsienio slidinėjimo kurortus patraukti, orų pranešėjas šmaikščiai atkirto: „Nupirkite man kelialapį – važiuoju... Tą pačią akimirką“. Ir čia pat nusistebi, kodėl mes fizinį aktyvumą linkę tik su vasaros laikotarpiu sieti. Anot jo, yra daugybė malonių veiklos rūšių žiemą – kad ir su šuniu po sniego pusnis pabraidyti!

„Ar lietuviai tapo reklamos aukomis, bet jiems tik vasarą judėjimą paduok...“ – nuoširdžiai stebėjosi Naglis, kurio sporto repertuare būta ir plaukimo, ir stalo teniso, dar irklavimo ir netgi buriavimo.

Meteorologas prisipažino, kad pagal natūrą esąs individualistas, todėl sporto užsiėmimams kompanijos specialiai neieško.

„Geras turistinis žygis man visuomet patikdavo labiau nei, tarkime, krepšinis. Pastarajam mano charakteris apskritai nėra tinkamas“, – pridūrė sinoptikas.

Slidinėti smagu, tačiau žiūrėti, kaip tai daro kiti, o ypač profesionalai, ne mažiau įdomu. Artėjančios Žiemos olimpinės žaidynės prie žydrųjų TV ekranų pritrauks būrius sniego sporto gerbėjų. Ar Naglis Šulija bus vienas iš jų?

„Dabar turiu pakankamai daug kitų užsiėmimų, tad vargu ar labai daug dėmesio kreipsiu į Olimpiadą. Yra kitos aktualijos, tačiau jeigu jos praeis, tuomet abejingas neliksiu“, – sakė jis.

Kafka – vaikiškų rogučių fanas

Edgaras Kapočius-Kafka
Edgaras Kapočius-Kafka
© LNK

Muzikinio šou „Muzikos akademija“ studentas Edgaras Kapočius-Kafka pasisako už aktyvų laisvalaikį, tačiau sportas jam labiau siejasi su vasaros sezonu. Nesidomi Edgaras ir slidinėjimu už Lietuvos ribų, tačiau kalbėdamas apie ateitį, deda daugtaškį.

„Na, nesu aš slidininkas, nesu! Bet juk niekada negali žinoti, gal būsiu...“ – pokštavo jaunasis muzikantas, save įvardijantis vaikiškų rogučių fanu.

Pasirodo, žiemos tradicijas išlaikantis dainininkas kiekvienais metais, surinkęs geriausių draugų būrį, lekia į mišką čiuožinėti.

„Nuo kalniukų važinėjamės labai paprastai – ant čiuožynių arba rogių. Snieglenčių ir kitų įmantrybių nepasigendam: svarbiausia, kad būtų linksma ir smagu“, – nuotaikingai kalbėjo E. Kapočius.

Reguliariai sportuojantis dainų atlikėjas prisipažino: jam prie širdies arčiau svarmenų kilnojimas sporto salėje nei bėgiojimas po parkus, termometrui grėsmingai artėjant prie -15°C. O ir apskritai vaikinas žiemos sportą labiau mėgsta stebėti pro langą arba televizoriaus ekraną, nei jame dalyvauti „gyvai“.

„Išties aš sakau viskam UŽ, bet nelabai dažnai pasitaiko galimybių paslidinėt ar pačiuožinėt“, – teigė užimtumo stoka nesiskundžiantis Kafka.

Iki paskutinių muzikinio realybės šou laiptelių atžingsniavusiam dainininkui veiklos šiuo metu netrūksta, tad nenuostabu, kad paklaustas, ar per TV seks artėjančią sporto aistruolių šventę – Žiemos olimpines žaidynes, Edgaras tik šyptelėjo: „Nesu aistringas sporto fanatikas, bet dėl bendro išprusimo reiks žvilgtelėti laisvą minutę ištaikius“.

Prakalbus apie pasivaikščiojimus gryname ore, Edgaras pripažino, kad šaltasis žiemos metas ypač apribojo jo judėjimą.

„Iš namų į mašiną, iš mašinos į darbą ir vėl atgal. Beveik niekur nevaikštau. Pasiilgau vasaros ir šiltų jos vakarų, kuomet gali bastytis po miestą kiek širdis geidžia“, – nostalgiškai pokalbį baigė „Muzikos akademijos“ auklėtinis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (72)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (60)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (9)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (1)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (120)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (2)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (203)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...