Vieta, kur vaikai vaikus augina

 (7)
Pasak keliautojų, Filipinai yra ta vieta, kurią turėtų aplankyti savo gyvenimo sąlygomis besiskundžiantys europiečiai.
Akimirkos Filipinuose
© Asmeninio albumo nuotr.

Viešint Filipinuose sutiksite draugiškus ir paslaugius žmones. Nepaisant to, kad jie gyvena mažuose kambariuose, dažnai neturėdami virtuvės, jie nuoširdžiai padės, papasakos ar patars, kur galite įsigyti šviežiausių vaisių.

„Būna ir taip, kad vieną tualetą dalinasi 10-ties kambarių gyventojai“, – Perpasauli.lt pasakojo keliautojas Martynas.

Neturėdami namuose virtuvės jie valgo gatvės maistą, dažnai vietoj geriamojo vandens jie renkasi kokosų vandenį. Taip, pasak keliautojo, labiau apsimoka. Geriamojo vandens litras kainuoja 35 euro centus, kokosas atsieina 50 euro centų. Tačiau išgėrus kokoso vandenį dar gali neblogai pasisotinti jį suvalgydamas.

Martynas pateikė pavyzdį: padavėjas ten uždirba 6 eurus per dieną. Vaikščiodamas gatvėse, gamtos kampeliuose gali pamatyti būrį mažamečių vaikų be suaugusiųjų priežiūros.

„Tėvai dirba, o vaikai vaikus augina, lydi į mokyklą ir kitaip prigalvoja pramogų“,– sakė vyras.

Tiesa, nusprendę išsinuomuoti automobilį turėsite būti labai kantrūs – vietiniai gyventojai vairuoja nepaisydami jokių taisyklių. Nenustebkite, jeigu gatvės viduryje vietiniai vyrai nuspręs pasistatyti staliuką ir sulošti šachmatų partiją.

Akimirkos Filipinuose – nuotraukų albume:

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Keliones lėktuvu išmainė į dviratį ir nesigaili (15)

Bent po 1000 kilometrų dviračiu Algirdas Gurevičius įveikė Kinijoje, Indijoje, Altajuje, Islandijoje, kiek mažiau – Kirgizijoje, Gruzijoje, Kroatijoje. Ne greitkeliais, o keliukais, serpantinais, takais, kartais bekele, stumdamas dviratį į kalną ar nešdamas jį per upę. Į tolimus kraštus programuotojas važiuoja pamatyti daugiau, nei pamato važiuojantys automobiliu. Kartą per metus A. Gurevičius išvyksta patirti vėją, pajusti klimatą, pabūti kiek įmanoma arčiau krašto, kuriame keliauja.

Keliavimas su kūdikiu: ką reikia žinoti, kad kelionė neapkarstų? (10)

Lietuviams vis dažniau keliaujant bei atrandant tolimus ir egzotinius kraštus, keliavimą su kūdikiu išbandžiusi tinklaraštininkė, ekonomistė Jurga Keršulienė sako pasigedusi patarimų, kaip patogiau keliauti su mažamečiu.

Planuojatiems vasaros atostogas: kaip išsirinkti kryptį, viešbutį ir sutaupyti? (2)

Tam, kad puikios vasaros atostogos netaptų galvos skausmu, tiesiog būtina jas gerai suplanuoti. Tinkama šalis, kurortas, viešbutis ir net maitinimo tipas gali padėti ne tik gerai praleisti laiką, bet ir sutaupyti nemažai pinigų.

Ką veikti kelionės metu, kad ji neprailgtų? (1)

Keliauti mėgsta visi, tačiau rytiniai reisai ar maršrutai, priverčiantys anksti pakilti iš lovos, lūkuriavimas autobusų stotyje ar oro uoste bei ilgos valandos praleistos kelyje – patinka ne kiekvienam. Kelionių bendrovės deda daug pastangų, kaip sukurtų kuo geresnę klientų patirtį keliaujant: patogios kėdės, filmai ir muzikiniai koncertai, bevielis internetas. O ką galite padaryti pats, jog nė nepajustumėte, kaip įveikėte kelionės atstumą?

Advokato pastebėjimai, kas slepiasi po išankstiniais vasaros atostogų pasiūlymais (2)

Dažniausiai dar net nesulaukus pavasario, kelionių agentūros pradeda raginti pasirūpinti artėjančios vasaros atostogomis. Išankstiniai kelionių pasiūlymai į įvairiausias pasaulio šalis bei patrauklios kelionių įsigijimo sąlygos domina ne vieną.