Viena pulsuoja didinga architektūra. Prieš amžių šis miestas buvo vienas didžiausių metropolių greta Berlyno ir Paryžiaus. Nors šiose sostinėse ir dabar nesustoja viręs turistinis gyvenimas, daug keliautojų pripažįsta Vienos pranašumą: jos dvasią gali pajusti ir nesibraudamas per žmonių spūstis.
Viena, Austrija.
© Corbis
„Austrian Airlines“ lėktuvai iš Vilniaus į Vieną skraido kasdien. Tik nelabai patogiu metu – 15 val., tad teks pasirūpinti nakvyne. Jei turite laiko, galite važiuoti patys ar autobusu: mus skiria vos 1200 kilometrų. „Eurolines“ kompanijos autobusai pakeliui į Italiją kasdien užsuka ir į Austrijos sostinę

Senamiesčio vilionės

Nors turistai laiką dažniausiai leidžia senamiestyje – Innere stadt ir Altstadt, – tikrai verta apsilankyti ir aplinkiniuose rajonuose, pavyzdžiui, Ringstrasse.

Šį rajoną patogiausia apžiūrėti važiuojant 2-uoju tramvajumi: pamatysite kone visus svarbiausius sostinės pastatus. Vienoje patogu keliauti pėsčiomis, tramvajais, autobusais. Transporto kainos nesiskiria nuo kitų Europos miestų, o parą galiojantis bilietas kainuoja 5,50 EUR.

Rotušė
© Corbis

Vienos centras – tai trys Ringstrasse ir keturios Tonavos zonos. Aplink pagrindinę Altstadt gatvę rasite visko, ko galite pasigesti. Bevaikštinėdami plačia Grabeno pėsčiųjų gatve, pamatysite 1693 m. barokinę skulptūrą Pestsäule.

Grabeno gatvė įsilieja į Stephansplatz skverą, kuris visada garsėjo kaip itin lankomas turistų. Už skvero – gatvė Kärtnerstrasse. Čia galite apžiūrėti legendomis apaugusį operos teatrą bei garsųjį viešbutį „Sacher“.

Vienoje gausu aikščių ir skverų. Senamiestyje jų dešimtys! Prieš Kalėdas ir prieš Velykas aikštėse Freyung ir Am Hof nusidriekia prekystalių eilės. Ir miestiečiai, ir turistai mėgsta kassavaitines Freyung muges. Senamiestį supa parkai, iš kurių žymiausi – Volksgarten ir Stadtpark. Čia stovi ir paminklas valsų meistrui Johanui Štrausui (Johann Strauss).

Vienos eskalopas ir alus

Viena
© Corbis

Viešint Vienoje būtų gėda neparagauti tradicinio vieniško eskalopo. Restorane „Figmüller“ (Bäckerstraße 6) padavėjas atneš tokią didelę porciją, kad kažin ar įveiksite dviese.

Alaus rūsyje „Bierhof“ (Naglergasse 10) siūloma paragauti įvairiausių rūšių alaus. Daugelio nuomone, iš visų skaniausias „Ottakringer“. Vasarą turistai maršrutą baigia „Bierhof“ terasoje su bokalu rankose. Meniu nuolat atnaujinamas, todėl kaskart atvykstant į Vieną čia galima tikėtis ko nors nauja ir ypatinga. Bet visuomet verta paragauti sriubos ir dešrelių, kuriomis garsėja Austrijos sostinė.

Meno muziejus
© Corbis

Senamiestyje gausu puikių barų. „American Bar“ (Kärtnerdurchgang 10) 1903 m. suprojektavo Alfredas Loosas. Iki šiol čia gyva tradicija dar ilgai po vidurnakčio šnekučiuotis ir mėgautis gėrimais. Jei norite pigesnio alaus, geriau pasukite vadinamojo Bermudų trikampio link – tai Ruprechtsplatz, Seitens Stettengesse ir Rabenteig gatvių kampas. Tarp 19 ir 21 valandos čia alaus bokalas kainuoja tik porą eurų.

Šalimais, bare „Schwedenplatz“, dieną galite ramiai išgerti kavos, o vakare pasisotinti skaniais kebabais ar dešrelėmis. Beje, tai gana pigus būdas nuraminti kirminą skrandyje.

Gyvenimas kitoje rato pusėje

Viena
© Corbis

Viena – judrus miestas, tačiau labiausiai gyvenimas verda gatvių rezginyje Gürtel.

Mariahilfer Strasse yra pagrindinė prekybos gatvė. Šalia – muziejai, kavinės ir reikmenų moterims parduotuvės.

Parlamento rūmai
© Corbis

Neubau ir kaimynystėje – Josefstadt patys geriausi miesto barai. „Shabeen“ (Lerchenfelderstraße 45) tradiciškai lankosi anglakalbiai. Baras veikia iki 4 valandos ryto, jis garsėja neįprasto skonio alumi. Kita turisto akies verta vieta – „Chelsea“ (Stadtbahnbögen 29). Čia jūs išgirsite, ką geba pačios aukščiausios klasės didžėjus, ir pasimėgausite tikrojo garso koncertais.

Viena
© Corbis

Ir tai – toli gražu ne viskas. Kiek tolėliau nuo miesto tikrai rasite unikalių viešbutukų, panėšėjančių į svečių namus. Jei apsigyvensite autentiško interjero „Gasthof-Gössl“ (Firmiang 9-11, www.schneider-goessl.at), ne tik jaukiai pasijusite, bet ir kišenėje atliks pinigų.

Vienos kavinių Top 5

Café Central Herrengasse 14. Nuolatiniai šios kavinės svečiai buvo kompozitoriai Bethovenas (L. van Beethoven), Maleris (G. Mahler) ir poetas Gėtė (J. W. Göthe). Ir jūs čia pasijusite kaip senas klientas.

Café Hawelka

Dorotheegasse 6. Šioje kavinėje mėgsta lankytis miesto inteligentai. Čia užsukus gėda neparagauti bandelės „buchteln“.

Café Sacher

Philharmonikerstrasse 4. Nuo 1832 metų tai viena lankomiausių vietų.

Café Alt Wien

Bäcker Straße 9. Jaunatviškoje kavinėje susipina senoviškos ir modernios interjero detalės, klasika ir mada. Dieną čia įprasta mėgautis kava, o vakarais – klausytis didžėjų muzikos. www.cafealtwien.at

Café Kandinsky Lerchenfelder Straße 13. Ši kavinė primena labirintą. Vasarą vidinio kiemelio terasa čia pilna jaunimo ir vyresnių žmonių.

Vienos lankytinų vietų top 5

Schloss-Shönbrunn rūmai
© Corbis

Schloss Shönbrunn

Rūmuose su nuostabiu parku, šalimais centro, gyveno karaliai. Dabar ten muziejus su įspūdinga tapybos ir skulptūros kolekcija.

Stephansdom

Miesto bažnyčia. Gotikinis interjeras gniaužia kvapą, o dydis pribloškia net daug mačiusį turistą.

Prater

Parkas šalia Schwedenplatz skverų. Jį galima apžiūrėti ne tik pėstute, bet ir valtele. Čia gausu gėlynų, o kojas pailsinti galėsite vienoje iš kavinių.

Muziejai
© Corbis

Museumsquartier

Muziejai šalia pagrindinės Mariahifler gatvės. Čia yra moderniojo meno muziejus MOMAK ir Leopoldo muziejus.

Rūmai
© Corbis

Albertina

Senoviniuose rūmuose įkurdinto šiuolaikinio meno muziejaus eksponatai įspūdingi, prie jų vardai – Henri Matisse, Pierre-Auguste Renoir, Edgar Degas, Marc Chagall, Paul Cezanne, Joan Miró, Paul Klee, Pablo Picasso, Rene Magritte, Kasimir Malewich.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (20)

Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (10)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (35)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (199)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

„Islamo valstybės“ rėmėjai švenčia: juos žudydami mes darome jų vaikams paslaugą (117)

Naujienų agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad teroristinė organizacija...

Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (21)

Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

K. Maksvytis: lietuviai Europos čempionate laimės medalius (6)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė artėja link pasirengimo ciklo...

Mokslininkai išsiaiškino „magiškųjų grybų“ paslaptį (5)

Tyrėjams pavyko perprasti psichoaktyvios „ magišk ųjų grybų“ medžiagos – psilocibino –...

Jauniausia someljė Lietuvoje: senajai kartai alkoholis lygu girtuoklystei (24)

Jauniausia Lietuvos someljė Silvija Umaraitė jaučia, kaip auga konkurentų gretos. „Anksčiau...