Už ką aš myliu Italiją

Šis rašinys atsiųstas konkursui „Italija, kurios nepamiršiu“. Kviečiame dalyvauti ir jus!
© U.Liutkevičiūtės nuotr.

„Tai kur dabar?“ ITALIJA!!!

Šįkart ateinančius penkis mėnesius paskyriau mokslams Italijoje. Atvykau į Italiją pagal Erasmus+ mainų programą, kuri leidžia studentams pakeisti aplinką ir gilintis į savo studijas užsienyj. Aišku, kuo toliau, tuo labiau ši programa asocijuojasi su baliais festivaliais ir kelionėmis, tačiau šįkart man pavyko patekti į vieną geriausių universitetų Italijoje, tad mano Free University of Bozen-Bolzano neleis man tinginiauti.

Už ką aš myliu Italiją
© U.Liutkevičiūtės nuotr.

O kokia ta Italija? Pilna gražių pasipuošusių italiūkščių? Siaurų jaukių gatvelių? Skanių itališkų patiekalų? Šįkart mano Italija pasitiko mane vakare, kai buvo tamsu ir viskas aplink buvo uždaryta, tad vienintelis pojūtis, kuris leido su ja susipažinti buvo klausa. Važiuoji autobusu ir girdi tą melodingą italų kalbą. Girdi italų išlaikytą kultūrą, kai autobusas važiuoja akmenimis grįstomis gatvėmis.

Už ką aš myliu Italiją
© U.Liutkevičiūtės nuotr.

Girdi jų temperamentą, kai charizmatiškas autobuso vairuotojas šaukia ant kitų automobilių vairuotojų. Girdi jų religingumą, kai pravažiuoji pro mažą miestelį ir aplink tave skamba kokių keturių bažnyčių varpai. Girdi kaip italai mėgsta gyvenimą, kai net vidury nakties paskambini bendrabučio darbuotojui, o jis sutrukdytas prisistato per 15 minučių ir vis tiek su šypsena pasveikina atvykus. Va tokią Italiją išgirdau pirmąją savo dieną.

Už ką aš myliu Italiją
© U.Liutkevičiūtės nuotr.

Ir nors mano kambaryje nebuvo patalynės ir miegojau po galvą pasidėjusi šaliką, tačiau rytas buvo nuostabus, nes pagaliau mano Italija pasisveikino su manimi savo vaizdais – didžiuliais kalnais pro mano langus.

Už ką aš myliu Italiją
© U.Liutkevičiūtės nuotr.

Gatvelės nustebino dviračių ir motorolerių gausumu. Aplink universitetą pilna stovėjimo aikštelių būtent šioms transporto priemonėms. Turbūt dėlto, kad su mašina čia atvykti nepatogu, juk mano universitetas pačiame Bolzano centre! Pačiame senamiestyje! Kur aplink senos siauros gatvelės, nuostabaus grožio bažnyčios, šviežios itališkos kavos kvapas – va čia yra mano ITALIJA!

Už ką aš myliu Italiją
© U.Liutkevičiūtės nuotr.

Ir geriausia dalis visame pasakojime yra ta, kad aš čia ne savaitei ar kelioms. Aš galėsiu mėgautis visa šita pasaka 5 mėnesius!!!

Viva Italia!!!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Vandenyno bangas suvaldžiusios merginos: sunku įvertinti tai, ką patyrėme (17)

Vos spėjau užmigti, o jau jaučiu, kaip kažkas už rankos iš devinto sapno traukia: „Kelkis, jau vachta.“ Vachta? Ak taip, juk aš čia. Čia? Čia - kažkur Ramiajame vandenyne, Ambersaile. Užsimerkiu dar trumpam: sapnavau krantą.

Tyrimo rezultatai: lietuviai - daug keliaujanti tauta (4)

„Spinter“ atlikta apklausa rodo, jog net dviejų trečdalių keliautojų pagrindinis tikslas vykstant į užsienį yra aplankyti nematytas vietas, o pusei keliaujančiųjų tai dar ir proga pabėgti nuo rutinos.

Po garsiojo „Real Is Beautiful“ skandalo Lietuvos vardą garsins neįprastu būdu (13)

Lietuva neturi savo gausios, viešos ir visiems atviros nuotraukų bazės. Bet Lietuva turi gražių vaizdų ir daug fotoaparatų. Akcijos „Padovanok nuotrauką Lietuvai“ sumanytojai sukūrė nemokamų šalies nuotraukų svetainę, kuri būtų atvira visiems. Ją pavadino „Real Is Beautiful Stock“.

Havanoje duris atvėrė pirmasis prabangus viešbutis

Kubos sostinėje Havanoje pirmadienį duris atvėrė itin prabangus penkių žvaigždučių viešbutis, kur naktis gali kainuoti iki beveik pustrečio tūkstančio JAV dolerių.

Kelionės į pajūrį traukiniu – jau nuo šio savaitgalio (80)

Jau šį penktadienį, gegužės 26 d., startuoja pirmasis „Pajūrio ekspresas“ – vasaros sezono naujovė, kuria „Lietuvos geležinkeliai“ siūlo keleiviams pajūrio kurortus pasiekti šiuolaikišku ir patogiu traukiniu, rašoma pranešime spaudai.