Šiaurės Venecija – taip apibūdinamas Belgijoje, Flandrijos regione (Šiaurės Vakarinė šalies dalis) esantis Briugės (oland. – Brugge, pranc. – Bruges) miestas.
© Shutterstock nuotr.

Flandrijos žmonės taip didžiuojasi ir myli šį miestą, jog vadina jį savąja sostine (Belgijos sostinė yra Briuselis). Briugėje gyvena maždaug 200 tūkst. gyventojų. Lyginant su daugeliu garsių Europos miestų, jis tikrai nėra didelis, tačiau kasdien, nepriklausomai nuo metų laiko ir oro sąlygų, į jį plūsta turistų minios.

Briugė alsuoja XII – XVI a. viduramžių dvasia ir džiaugiasi, kad ją aplenkė abu pasauliniai karai. Todėl miesto architektūra yra autentiška ir labai saugoma. Naujai statomi pastatai (bet kurioje miesto dalyje) griežtai konktroliuojami, kad neišsiskirtų modernia architektūra. Nuo 2000-ųjų metų Briugė yra įtraukta į UNESCO Pasaulio Paveldo objektų sąrašą.

Teatrališkoji Briugė - Šiaurės Venecija
© Shutterstock nuotr.

Po Briugę valtimi ir pėstute

Palyginimai su Venecija irgi ne iš piršto laužti. Visą miestą žiedu juosia tarpusavyje susijusių kanalų sistema. Sezono metu (nuo pavasario iki rudens vidurio), priklausomai nuo oro sąlygų, kanalais nuolat kursuoja valtys. Plaukiodami jomis turistai nori pamatyti ir pajusti miestą dar iš arčiau.

Vasarą senamiesčio gatvelėmis nuolat rieda senovinės karietos, traukiamos gražių arklių. Pasagų kaukšėjimas į akmeninį grindinį nostalgiškai svaigina ir tarsi perkelia į kokią Anderseno pasaką.
„Centrinė“ karietų aikštelė yra prie vieno iš kanalų, visai šalia Meilės ežero (pavadinimas kilo nuo nelaimingos meilės istorijos). Romantišką nuotaiką dar labiau sustiprina čia nuolat perinčių gulbių pulkai.

Teatrališkoji Briugė - Šiaurės Venecija
© Shutterstock nuotr.

Alus, šokoladas, mėsa

Aš patarčiau vaikščioti po Briugę pėstute. Tai yra geriausias būdas pamatyti tikrąjį miestą, pajusti jo gyvenimą. Briugės senamiestis nėra didelis, tad niekur neskubant pažinsite jį per vieną – dvi dienas. Į šį laiką aš sudedu ramius pasivaikščiojimus, pasėdėjimus jaukiose lauko kavinukėse senamiesčio aikštėse ir, žinoma, vakarienę autentiškame restoranėlyje ant vieno iš daugumos kanalų.

Gurmaniška vakarienė šiame mieste kone privaloma. Juk Belgija viena iš alaus gamybos lyderių. Todėl jokiu būdu nepraleiskite progos paskanauti nors kelių alaus rūšių. Belgija taip pat labai didžiuojasi savo šokoladu ir jo gaminiais. Stebint miesto šokolado krautuvėlių vitrinas, kyla nenumaldomas noras šypsotis - patyliukais gamintojai varžosi, kuris iš šokolado išlies įdomesnių skulptūrėlių ar pateiks originalesnių šokoladinių saldainių. Šokoladas Belgijoje – ne juokų reikalas.

Dar norėčiau paminėti, kad Belgija yra viena iš pirmaujančių šalių Europoje pagal užauginamą mėsos (jautienos, kiaulienos) kiekį. Todėl apie mėsą belgai žino turbūt viską. Jei mėgstate steikus, negalite praleisti progos jų paragauti. Iš patirties galiu pasakyti, kad belgai kone tobulai ruošia jūros gėrybes (ypač midijas) ir įvairius mėsos patiekalus.

Dar senais viduramžių laikais Briugė kelis šimtmečius garsėjo kaip prekybos centras. Be gausybės alaus rūšių, šokolado ir mėsos, mieste gausu krautuvėlių, prekiaujančių autentiškais verpalais, mezginiais ir nėriniais. Dirbiniai yra tikrai unikalūs, gražūs ir labai aukštos kokybės.

Teatrališkoji Briugė - Šiaurės Venecija
© Shutterstock nuotr.

Ką verta pamatyti Briugėje

Be parduotuvėlių, kurios yra lyg maži muziejai, dar verta aplankyti šokolado muziejų, deimantų muziejų, Audinių halę ir kt. Įdomus yra Memlingo muziejus, įsikūręs senosios ligoninės pastate. Jame sužinosite daug faktų apie anuomet taikytus gydymo metodus.

Jei pasirinksite jų nelankyti, neliksite nusivylę, nes pats Briugės senamiestis yra ,,gyvas“ muziejus po atviru dangumi. Kiekviena gatvė, skersgatvis, gausybė bažnyčių, Rotušės varpinė, raudonų plytų namų sienos, kanalai, valtys, karietos su arkliais, parkai, jaukūs kiemeliai ir preciziškai baltos užuolaidėlės namų laguose – viskas tiesiog pulsuoja senojo laikmečio dvasia, viskas byloja apie auksinę, turtingą miesto istoriją.

Teatrališkoji Briugė - Šiaurės Venecija
© Shutterstock nuotr.

Niekada nesuklysite pasirinkę „ne tą sezoną“ lankyti miestą. Taip yra dėl to, kad Briugė be galo graži ir įdomi kiekvienu metų laiku. Vasarą, kai kanaluose plukdomos valtys, grindiniu kaukši arklių pasagos, šurmuliuoja lauko kavinukės. Žiemą, kalėdiniu laikotarpiu, kai vyksta gausi kalėdinė mugė, kvepianti karštu vynu, kai pasineri į pasakišką dekoracijų ir lempučių atmosferą – čia šventinę nuotaiką transliuoja visas miestas: kiekvienas namelis, kiekvienas langas. Briugė nuostabi ir pavasarį, kai visas miestas kvepia sprogstančiais žiedais, ir rudenį, paskendusi auksiniuose lapuose.

Briugė labai teatrališkas miestas, tačiau jame viskas tikra ir gyva, todėl apsilankymas joje paliks neišdildomus prisiminimus ir „bėdą“, mat ateityje apsilankę kituose senoviniuose miestuose nejučia imsite lyginti juos su Briuge.

Teatrališkoji Briugė - Šiaurės Venecija
© Shutterstock nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (9)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (1)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (21)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (66)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (20)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (7)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...