Režisierius, žurnalistas, aktorius Kęstutis Marčiulynas – Bo Haeng Sunim, jau daugiau kaip 11 metų praktikuojantis Korėjos kalnuose ir šį pavasarį įšventintas į tikrus budistų vienuolius, per visą savo buvimą Korėjoje yra vadovavęs daugiau kaip 22 vasaros ir žiemos atsiskyrimams (Kyol Che). Bo Haeng šį rudenį aplankys ir Lietuvą. Kuo panašūs lietuviai ir korėjiečiai, kokia jų pasaulėžiūra ir koks šio vienuolio vizito tikslas? Apie tai kalbamės su šiuo iškiliu žmogumi.
© K.Marčiulyno asmen. arch. nuotr.

„Kai ilgai praktikuoji, įgauni tam tikrą matymo tašką, kurio niekada nebuvai turėjęs ankščiau. Kai būni vienuolyne, verdi tame pačiame energijų sraute, to nepajunti, bet pakanka išeiti bent kiek už jo ribų, kai žmogų jauti ir regi bemaž kiaurai. Atgyja tam tikros juslės, pojūčiai, jogai pasakytų – atsiveria kanalai.

Kai tik išvažiuoji, susitinki su žmonėmis, labiau suvoki save, pajunti, kokią esi galingą energiją sukaupęs viso savo atsiskyrimo metu. Ir žmonėms siekiu visa tai perduoti, bet niekuomet nesisiūlau primygtinai, tiesiog kam to reikia, patys atsiranda šalimais“, – sako energingų akių Bo Haeng Sunim.

Gerbiamas Bo Haeng, šiuo metu įtemptas laikotarpis, pasaulinė krizė... Žmonės prisitaiko ar keičiasi?

Žmonės priprato prie pasikeitimų, kiekvienas išmoko gyventi ir išgyventi. Jie jau žino, kad nieko negali tikėtis ir reikalauti iš kitų, viską reikia susikurti pačiam. Aš čia atvykdamas, vesdamas praktikas, nesiekiu nieko atversti į budizmą ar kaip kitaip pakeisti mūsų mąstyseną. Mums visiškai pakanka senosios tradicinės lietuvių religijos, nereikia čia jokių naujovių.

Kai pas mane į zen centrą pirmą sykį ateina žmogus, aš jam sakau, kad tau nėra jau čia ką veikti, viską jau žinai. Visi mes žinome. Bet... Bet yra viduje vis tiek vienas klausimas, kuris neleidžia mums nusiraminti ir ramiai miegoti. Ir būtent tas klausimas yra dvasinio išlikimo tam tikrose situacijose matmuo. Šis klausimas – tai dvasinis žmogaus pradas.

Tuomet kuo panašūs ir kuo skiriasi azijiečiai ir europiečių?

Neregiu jokių skirtumų tarp žmonių. Visur tos pačios bėdos, tos pačios problemos, džiaugsmai ir vargai. Aišku, šiuo metu Lietuvoje sudėtingesnės išlikimo sąlygos, vyksta smarkūs pokyčiai, kartų kaita. Kad ir kaip būtų keblu, mes turime išlikti, turime išgyventi. Po šimts, turime! Aš visgi esu optimistas. Tikiu, kad viskas eina tik į gerą. Nors ir itin sunkiai, bet mes krapštomės. Ir tai džiugu.

Bet kaip išlikti šiame sudėtingame pasaulyje?

Viskas priklauso nuo tavęs paties. Tu esi laimingas, džiaugiesi ir viskas aplink tave nusidažo tokiomis pat spalvomis. Esi kažkuo nepatenkintas, paniuręs, viskas apniunka. Svarbiausia įsiklausyti į savo vidų. Kas aš esu? Štai pamatinis ir esminis klausimas. Svarbiausia bendrauti. Nepalikti žmogaus vieno. Šiluma, atjauta, atvirumas ir gailestingumas ištirpdo visus ledus. Ir svarbiausia - apie tai nekalbėti, bet DARYTI, įkūnyti visa tai savo darbais ir poelgiais. Būti Tuo, apie ką kalbi.

Mes visi esame vienodi, trokštame tų pačių dalykų, esame sutverti tos pačios didžiulės, begalinės energijos. Ir tik žvelgdamas į beribį dangų suvoki, kad ten yra tikrieji tavo namai. Ne čia, ne kur kitur, bet ten. Iš ten atėjai, ten sugrįši. Čia esi tik laikinas svečias, akimirkos pasiuntinys. Patirta vienybės būsena su viskuo nepriklauso nei nuo gimimo, nei nuo mirties. Tik tuomet pajunti tikrąją meilę, kuri niekada nesibaigia ir nesikeičia nei nuo jausmų, pokyčių ar aplinkybių. Ji šildo ir šviečia visą laiką.

Rugpjūčio 30 d. 9.00–11.00 val. Kauno zen centre reguliarios praktikos metu viešės zen vienuoliai lietuviai Bo Haeng SN (Kęstutis Marčiulynas) ir Myong Hae SN (Loreta) iš Honkongo. Bus demonstruojami bodhidharmos fiziniai pratimai ir jų mokomasi. Kviečiame atvykti.

Bo Haeng SN paskaita vyks rugsėjo 4 d. 18 val. Kaune, viešbučio „Reval Hotel Neris“ konferencijų salėje GAMMA, Donelaičio g. 27. Renginiai nemokami.

Kalbino Vytautas Nosevičius

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (6)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (222)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (367)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (57)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (53)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

V. Matijošaitis: per ateinančius porą metų neatpažįstamai pasikeis visos centrinės Kauno gatvės (265)

Dalies medžių, kurie yra sergantys ir pažeisti, pakeitimas bus neišvengiamas, sako Kauno meras...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (20)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (1)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (218)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (16)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...