Stebuklingos Vilniaus vietos pasakoja miesto legendas ir žada atnešti sėkmę

 (2)
Stebuklingų vietų Vilniuje tikrai netrūksta. Vis dėlto, tiems, kuriems lankymasis Dominikonų bažnyčios požemiuose arba pasivaikščiojimas Verkių parke tikrai nežada tapti kasdienybe, artimoje aplinkoje tokių trūkumas gali netrukti pasijausti. Todėl pastaraisiais metais kai kurie stebuklai buvo „pargabenti“ į šiek tiek įprastesnes - tiek vilniečiams, tiek miesto svečiams - sostinės vietas.
© DELFI / Tomas Vinickas

Taip pat skaitykite: 12 pasaulio vietų, garsėjančių stebuklais

arba: Į Etnokosmologijos muziejų - susipažinti su unikaliomis ekspozicijomis ir sudalyvauti turiningoje pažintinėje programoje

40 cm. dydžio bronzos bareljefas, sukurtas Romo Kvinto, yra matomas praeiviams ant „Novotel“ ir verslo centro pastato sienos (Vilniaus g. 10). 2013 m. birželio mėnesį atidengta skulptūra vadinama „Sėkmės pilvu“, mat ją paglostę iniciatyvūs ir verslūs žmonės gali tikėtis sėkmės.

Kūrinio atidarymo metu buvo pristatyta ir legenda, susieta su kūriniu: „Esu girdėjęs pasakojant apie seniai Vilniuje gyvenusią skurdžią šeimą. Ji vos sudurdavo galą su galu, vaikai lakstė apdriskę ir alkani. Bet visų nuostabai, jie augo nepaprastai gabūs, o subrendę tapo turtingais pirkliais ir nagingais amatininkais, gaminančiais aukštuomenei madingiausius daiktus.

Sakoma, tos šeimos istorija susidomėjo ir Vilniaus burmistras, pats nutaręs paklausti motinos, kokia jos auklėjimo paslaptis. Tuomet ji jam pasakė: „Kiekvieną rytą būsimam pirkliui, kai jis dar gulėjo lopšyje, paglostydavau pilvuką, o juvelyrui – rankeles. Ką glostai, tas ir auga“, – atsakė moteris ir paglostė burmistrui galvą.“

„Stebuklas“ Katedros aikštėje

Vienoje populiariausių Vilniaus erdvių, Katedros aikštėje yra plytelė, kurioje spalvotomis raidėmis parašytas žodis „stebuklas“. Tikima, kad atsistojus ant menininko Gitenio Umbraso sukurtos plytelės ir apsisukus aplink savo ašį, sugalvotas noras būtinai išsipildys. Plytelė patraukia tiek turistų, tiek vilniečių dėmesį.

Iš viso dabar yra sukurtos keturios „Stebuklo“ plytelės – viena betoninė, gimusi dar 1994 m., ir trys granitinės. Pastarųjų prireikė tuomet, kai kinišku granitu buvo klojama visa Katedros aikštė.

Pasaulinės „Expo“ parodos Šanchajuje metu ši plytelė buvo pristatyta ir Lietuvos paviljone. Pasakojant apie ją parodos lankytojams, buvo nurodoma į magiškąsias plytelės galias, teigiant, kad ji atkeliavo iš tos vietos, kurioje senovėje žyniai savo apeigas rengdavę.

Tikslią šios plytelės kopiją galima išvysti ir viešint Gruzijos sostinėje Tbilisyje - jį įbetonuota čia esančiame Vilniaus skvere.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Planuojančius į Palangą vykti traukiniu gali ištikti nemaloni staigmena (16)

Prasidėjus vasaros sezonui, ženkliai išaugo traukinių keleivių srautai, o maršrutu Vilnius-Šiauliai-Klaipėda pilni traukiniai važiuoja jau nuo ketvirtadienio vakaro, rašoma pranešime spaudai.

Trumpiausią metų naktį nesėdėk namie: kur sutikti Jonines? (3)

Vasaros saulėgrįžos, Rasos arba Joninių naktis – viena seniausių baltiškųjų tradicijų, kai laužų šviesa ir lauko gėlių vainikais sveikinama astronominė vasaros pradžia.

„Wizz Air“ iš Londono Lutono oro uosto skraidins dar trimis naujomis kryptimis

„Wizz Air” Londono Lutono oro uoste atidarė pirmąją savo bazę Didžiojoje Britanijoje. Aviakompanija šiame oro uoste bazuos vieną „A320“ tipo orlaivį, padidindama savo operacijų skaičių iki 42 krypčių, rašoma pranešime spaudai.

Makalius apie lietuvių keliavimo ypatumus: kas pralenks Turkiją? (4)

Atostogų maratonas prasidėjo, o klausimas, kur praleisti užtarnauto poilsio dienas rūpi ne vienam. Likti Lietuvoje ar ieškoti kaitresnės saulės svetur, kokios kryptys populiarios ir prieinamos mūsų kišenei? Apie tai kalbėjomės su kelionių organizatoriumi Rimvydu Širvinsku – Makaliumi.

Oro linijos mokosi iš kelininkų – kiekvieną vasarą sutinka nepasiruošę padidėjusiam keleivių srautui (4)

Ruošiatės atostogoms šiltuose kraštuose? Jau dabar svajojate apie pasivaikščiojimus vandenyno pakrante? Svajokite atsargiai, nes oro linijos turi kitokių planų. Vasarą fiksuojamas ne tik kelionių ir atostogų pikas, tačiau itin padaugėja ir skrydžių sutrikimų, pranešime spaudai perspėja ekspertai.