Sankt Peterburgo gidas

 (3)
Kodėl verta čia vykti? Tam, kad savo akimis pamatyti buvusią Rusijos sostinę, kurios paslaptingos Baltosios naktys ir vingiuoti kanalai įkvėpė tokius literatūros grandus kaip Fiodoras Dostojevskis ir Nikolajus Gogolis. 1703 m. Petro Didžiojo ant pelkyno nuo pamatų pastatytas kaip Rusijos „langas į Europą“, Sankt Peterburgas per savo maždaug 350 metų matė daugiau revoliucijų, karų ir politinių intrigų, nei kiti miestai mato per tūkstantmetį. Ši istorija pastebima kiekviename posūkyje, nuo karo laivo „Aurora“, kurio šūvis paskelbė apie bolševikų revoliucijos pradžią, iki daugybės priminimų apie nacių įvykdytą 900 dienų trukmės miesto apgultį, nulėmusią 2 mln. žmonių žūtį. Kai atgausite kvapą, keliaukite į legendinę Ermitažo meno galeriją
Sankt Peterburgas
© Shutterstock nuotr.

The Daily Telegraph
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Makalius pataria: kaip susiorientuoti atnaujintame Kauno oro uoste? (4)

Prasidėjus Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai galime lengviau atsikvėpti – baimė, kad susidursime su nepatogumais, buvo nepagrįsta. Laikinai pagrindiniais šalies oro vartais tapęs Kauno oro uostas keleivius pasitiko ypač svetingai, o susiorientuoti jame – išties paprasta, rašoma pranešime spaudai.

Uždarius sostinės oro uostą susivienijo Vilniaus ir Kauno turizmo centrai (2)

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai, rašoma pranešime spaudai.

Keliaujantiems po Lietuvą padės nacionalinė turizmo informacijos sistema (19)

Daug metų buvęs primirštas, atsainiai ar tiesiog „kaip mokam taip” daugybės atskirų informacijos centrų vystomas vietinis turizmas keičiasi ir atgyja. Žinoma, prie to prisideda dar vienas Europos sąjungos investicijų į turizmo skatinimą ir viešinimą raundas, rašoma pranešime spaudai.

Norintiems pasakiškų atostogų lietuviai siūlo apsistoti viduramžių pilyse (8)

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platforma „HomeToGo“ vasaros atostogoms siūlo įspūdingas vietas: didingas Europos pilis, įspūdingus apartamentus Niujorke ar net vieną seniausių JAV keltų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos viešbučių kasdienybė: vieni neprisimena vakar gėrę, kiti vagia be sąžinės graužaties (21)

Ar teko, įsikūrus jaukiame viešbučio kambaryje su mažais dailiais šampūno buteliukais ir įvairių dydžių muilo gabalėliais, pasijusti kaip kleptomanams? Gal visi tie mieli daikčiukai nepastebimai atsiduria jūsų lagamine?