Sala, kurioje dienas leido futbolininkas C. Ronaldo

Madeira – vulkaninės kilmės sala, į kurią turistai keliauja dėl atsiveriančio gamtovaizdžio, draugiškų gyventojų ir įspūdingo Gėlių festivalio, vykstančio kelioms dienoms po Velykų.
Madeiros sala
© Shutterstock

Tiems, kurie artimiausias atostogas planuoja iškart po Velykų – viena iš poilsio ir nuotykių krypčių galėtų būti Madeiros sala. Joje kiekvieną pavasarį, savaitę po Velykų, salos mieste Funšalyje vyksta spalvingas ir kerintis Gėlių festivalis.

Jis trunka penkias dienas, per kurias galima išvysti skintų gėlių kostiumais pasidabinusius, šokančius gyventojus. Jie festivaliui skiria ypač daug dėmesio ir gėlių žiedų girliandomis puošia miestą bei savo namus. Pasak turistų, bene įdomiausia ir nuotaikingiausia pramoga – milžiniško gėlių kilimo pynimas. Jį pinti gali visi norintys procesijų metu.

Madeiros sala
Madeiros sala
© Shutterstock

Keliaujant po salą dažnam sunku atsilaikyti gėlių grožiui. Tačiau vertėtų žinoti, kad skinti bet kokius augalus yra griežtai draudžiama. Turistai pataria: norintys parsivežti dalelę šios salos – suvenyrų parduotuvėse gali įsigyti džiovintų levandų.

Lankydamiesi Madeiroje nuvykite į antrą aukščiausią pasaulyje iškyšulį, vad. Kabo Žirao (Cabo Girao). Jo aukštis yra 580 metrų. Būdami ant skardžio esančioje apžvalgos aikštelėje, pro specialų stiklinį dugną galėsite matyti vandenyne plaukiojančius delfinus ir kitus jo gyventojus.

Saloje išvysite spalvingus, dažnam pasakojų herojų primenančius namukus. Juos galite ne tik apžiūrėti, nufotografuoti, bet ir užsukti į vidų: juose gyvenantys salos žmonės yra ypač svetingi, draugiški. Kaip žinome, pagrindinis gyventojų pajamų šaltinis yra turizmas.

Ši sala garsi ir futbolininko Cristiano Ronaldo muziejumi. Žymus sportininkas gimė ir vaikystės dienas leido Madeiroje. Pasak gidų, neretai turistai klausinėja, kur galima pamatyti tą vietą, kurioje jis gyveno. Norintiems gidai parodo futbolininko tėvų namą.

Sala garsi žuvies ir vaisių rūšimis. Lankantis Funšalyje rekomenduojama aplankyti centrinį vaisių ir žuvies turgų. Jį rasite Rua Brigadeiro gatvėje. Turguje apstu nematytų žuvies rūšių. Būtina paragauti žuvies, vad. espada (lot. aphanopus carbo). Ją Madeiros gyventojai vadina pasididžiavimu.

Nemėgstantiems žuvies vertėtų neaplenkti vaisių skyriaus: Madeiroje auginami mangai, marakujos, anonos, bananasai, kurių nemokamai galite paragauti minėtame turguje.

Akimirkos Madeiroje – nuotraukų albume:

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

31-ąsias Černobylio tragedijos metines minint: kaip katastrofos vieta atrodo šiandien

1986 metų balandžio 26 dieną pasaulis susidūrė su didžiausia istorijoje žmogaus sukelta nelaime, kurios pasekmės jaučiamos iki šiol. Prieš pat tragedijos metinių minėjimą fotografas Paulius Kazlauskas griebėsi avantiūros – iškeliavo į Černobylį.

Keliaukime sumaniai: kaip pigiausiai išsinuomoti automobilį?

Ilga žiema, atrodo, nenoriai, bet traukiasi, o mūsų jau laukia saulėtos vasaros atostogos – pats kelionių automobiliu įkarštis. Šiltuoju metu laiku ženkliai išaugs ir kelionių nuomotais automobiliais skaičius. Į ką turėtų atsižvelgti automobilio nuomininkas, kad gautų puikią transporto priemonę už kuo palankesnę kainą?

Ieškote universalios atostogų krypties? Turkijos Bodrumo kurortas siūlo neišsemiamas poilsio galimybes

Turkijos pietvakariuose esantis Bodrumas – vienas populiariausių šalies kurortų. Šilta jūra, puikūs viešbučiai, sena ir turtinga kultūra bei įvairios pramogos traukte traukia lankytojus. Keliautojų srautus pirmiausia užtikrina Bodrumo universalumas – čia sau vietos ir veiksmo ras tiek aktyvaus, tiek pasyvaus poilsio mėgėjai.

Kuo ypatinga garsioji Olando kepurė?

Olando kepurė – 24,4 m aukščio skardis arba klifas Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros pakrantėje. Priskiriama parabolinėms kopoms, kadangi yra supustyta ant moreninio gūbrio.

Pasaulio įdomybės: neapoliečiai gina miestą nuo įžeidimų

Trečiojo didžiausio Italijos miesto Neapolio meras Luigi de Magistris pradėjo kampaniją „Apginkime miestą“. Miesto vadovas šia iniciatyva siekia apginti Neapolį nuo įžeidimų. Nuo šiol Neapolio gyventojai interneto svetainėje galės pranešti apie asmenis, kurie kokiais nors būdais blogai atsiliepia apie miestą bet kokioje žiniasklaidos terpėje.