Sala, kurioje dienas leido futbolininkas C. Ronaldo

Madeira – vulkaninės kilmės sala, į kurią turistai keliauja dėl atsiveriančio gamtovaizdžio, draugiškų gyventojų ir įspūdingo Gėlių festivalio, vykstančio kelioms dienoms po Velykų.
Madeiros sala
© Shutterstock

Tiems, kurie artimiausias atostogas planuoja iškart po Velykų – viena iš poilsio ir nuotykių krypčių galėtų būti Madeiros sala. Joje kiekvieną pavasarį, savaitę po Velykų, salos mieste Funšalyje vyksta spalvingas ir kerintis Gėlių festivalis.

Jis trunka penkias dienas, per kurias galima išvysti skintų gėlių kostiumais pasidabinusius, šokančius gyventojus. Jie festivaliui skiria ypač daug dėmesio ir gėlių žiedų girliandomis puošia miestą bei savo namus. Pasak turistų, bene įdomiausia ir nuotaikingiausia pramoga – milžiniško gėlių kilimo pynimas. Jį pinti gali visi norintys procesijų metu.

Madeiros sala
Madeiros sala
© Shutterstock

Keliaujant po salą dažnam sunku atsilaikyti gėlių grožiui. Tačiau vertėtų žinoti, kad skinti bet kokius augalus yra griežtai draudžiama. Turistai pataria: norintys parsivežti dalelę šios salos – suvenyrų parduotuvėse gali įsigyti džiovintų levandų.

Lankydamiesi Madeiroje nuvykite į antrą aukščiausią pasaulyje iškyšulį, vad. Kabo Žirao (Cabo Girao). Jo aukštis yra 580 metrų. Būdami ant skardžio esančioje apžvalgos aikštelėje, pro specialų stiklinį dugną galėsite matyti vandenyne plaukiojančius delfinus ir kitus jo gyventojus.

Saloje išvysite spalvingus, dažnam pasakojų herojų primenančius namukus. Juos galite ne tik apžiūrėti, nufotografuoti, bet ir užsukti į vidų: juose gyvenantys salos žmonės yra ypač svetingi, draugiški. Kaip žinome, pagrindinis gyventojų pajamų šaltinis yra turizmas.

Ši sala garsi ir futbolininko Cristiano Ronaldo muziejumi. Žymus sportininkas gimė ir vaikystės dienas leido Madeiroje. Pasak gidų, neretai turistai klausinėja, kur galima pamatyti tą vietą, kurioje jis gyveno. Norintiems gidai parodo futbolininko tėvų namą.

Sala garsi žuvies ir vaisių rūšimis. Lankantis Funšalyje rekomenduojama aplankyti centrinį vaisių ir žuvies turgų. Jį rasite Rua Brigadeiro gatvėje. Turguje apstu nematytų žuvies rūšių. Būtina paragauti žuvies, vad. espada (lot. aphanopus carbo). Ją Madeiros gyventojai vadina pasididžiavimu.

Nemėgstantiems žuvies vertėtų neaplenkti vaisių skyriaus: Madeiroje auginami mangai, marakujos, anonos, bananasai, kurių nemokamai galite paragauti minėtame turguje.

Akimirkos Madeiroje – nuotraukų albume:

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Makalius pataria: kaip susiorientuoti atnaujintame Kauno oro uoste? (6)

Prasidėjus Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai galime lengviau atsikvėpti – baimė, kad susidursime su nepatogumais, buvo nepagrįsta. Laikinai pagrindiniais šalies oro vartais tapęs Kauno oro uostas keleivius pasitiko ypač svetingai, o susiorientuoti jame – išties paprasta, rašoma pranešime spaudai.

Uždarius sostinės oro uostą susivienijo Vilniaus ir Kauno turizmo centrai (2)

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai, rašoma pranešime spaudai.

Keliaujantiems po Lietuvą padės nacionalinė turizmo informacijos sistema (19)

Daug metų buvęs primirštas, atsainiai ar tiesiog „kaip mokam taip” daugybės atskirų informacijos centrų vystomas vietinis turizmas keičiasi ir atgyja. Žinoma, prie to prisideda dar vienas Europos sąjungos investicijų į turizmo skatinimą ir viešinimą raundas, rašoma pranešime spaudai.

Norintiems pasakiškų atostogų lietuviai siūlo apsistoti viduramžių pilyse (8)

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platforma „HomeToGo“ vasaros atostogoms siūlo įspūdingas vietas: didingas Europos pilis, įspūdingus apartamentus Niujorke ar net vieną seniausių JAV keltų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos viešbučių kasdienybė: vieni neprisimena vakar gėrę, kiti vagia be sąžinės graužaties (21)

Ar teko, įsikūrus jaukiame viešbučio kambaryje su mažais dailiais šampūno buteliukais ir įvairių dydžių muilo gabalėliais, pasijusti kaip kleptomanams? Gal visi tie mieli daikčiukai nepastebimai atsiduria jūsų lagamine?