Pilis, kurioje slepiamos didžiausios moterų intrigos

Vykstant į Prancūziją rekomenduojama aplankyti vieną gražiausių renesanso objektų – Šenonso pilį. Dar ji dažnai vadinama „damų pilimi“.
© Shutterstock

Šią pilį turistai gali aplankyti bet kurią dieną ištisus metus. Joje įkurti restoranai, galerijos, taip pat išpuoselėti sodai. Pilis randasi 214 km nuo Paryžiaus.

Garsioji pilis pastatyta 1513-1521 metais. Tokią prabangią dovaną savo žmonai skyrė karališkasis prancūzų iždininkas Tomas Bosjė. Po poros mirties dėl skolų pilis atiteko šalies karaliui.

Valdant Henrikui II-ajam, pilis jo noru buvo padovanota Dianai de Puatjė. Tiesa, tai ypač nepatiko jo žmonai Kotrynai Mediči. Gyvendama pilyje Diana de Puatjė išplėtė pilį, jos iniciatyva buvo pastatytas tiltas su arkomis, taip pat įrengti fontanai. Tačiau, po vyro mities, Henriko II-ojo žmona Kotryna ėmė daryti viską, kad pilis būtų grąžinama jai. Pasak šaltinių, vyko įdomios dviejų moterų kovos. Galiausiai, jos baigėsi Henriko II-ojo žmonos sėkme. Ši, kaip įmanydama stengėsi, kuo originaliau praplėsti ir atnaujinti pilį.

Lankydamiesi pilyje turistai gali pamatyti du sodus: vienas yra skirtas Dianai de Puatjė, kitas - Henriko II žmonai.

Įdomu tai, kad per Pirmąjį pasaulinį karą pilyje buvo slaugomi sužeistieji. Kurį laiką pilis buvo ligoninė.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Pradedamas žiemos sezono kelionių pardavimas - naujos kryptys laukia!

„Ko norėsime Naujųjų metų rytą? Pasitikti jį pirmieji Japonijoje, pasimėgauti štrudeliu Vienoje, pasivaikščioti Romeo ir Džiuljetos keliais Veronoje ar panirti į Arabijos jūros bangas Idijoje?“, - tai klausimas kurį jau drąsiai galite užduoti sau ar savo antrajai pusei, nes gegužės 23-ąją kelionių organizatorius „Novaturas“ pradėjo pardavinėti išankstinius žiemos sezono kelionių kelialapius, rašoma pranešime spaudai.

Nuo Everesto atskilo didžiausias alpinistų iššūkis – „Hilario laiptai“

Nuo aukščiausios pasaulio viršukalnės atskilo „Hilario laiptu“ vadinama uolos dalis, kuri buvo paskutinis didesnis iššūkis alpinistams prieš užkopiant į viršūnę. Manoma, kad dabar Everestas alpinistams tapo dar pavojingesnis.

8 miestai, kuriuos turėtų aplankyti kiekvienas vyno gerbėjas (48)

Keliaudami žmonės turi įvairių įpročių. Vieni siekia aplankyti kuo daugiau muziejų, kiti paragauti kuo įvairesnio maisto, o kai kuriems žmonės svarbiausias kelionių tikslas yra aplankyti kuo daugiau miestų ir juose paragauti kuo įvairesnių vyno rūšių.

Dėl dovanos savo šaliai lietuviai ketina nueiti 2 tūkst. kilometrų pėsčiomis (42)

Keturis mėnesius pėsčiomis keliauti pasiryžę lietuviai Simona Vidūnaitė ir Romas Usavičius bandys laimėti dovaną Lietuvai. O dovana iš tiesų neeilinė – 21 tūkst. eurų jų pačių pasirinktai organizacijai – Dzūkijos nacionaliniam parkui. Tiesa, kad turėtų galimybę laimėti, Simonai ir Romui reikia visų tautiečių palaikymo.

Naujoji perkėla taps „nauja“ - ruošiamasi dideliam pertvarkymui (1)

AB „Smiltynės perkėla“ bendrovės planuose – didžiausio savo apimtimi projekto, Naujosios perkėlos teritorijos pertvarkymo, įgyvendinimas.