Pasaulyje švenčiama Šv. Patriko diena

Kovo 17-ąją minima Airijos globėjo Šv. Patriko diena. Airiai ir visame pasaulyje išsibarsčiusios airių bendruomenės pasidabina ryškiais žaliais kostiumais, įvairia atributika ir kaip reikiant švenčia.
Šv. Patriko diena
© Vida Press

Tą dieną rengiami įvairūs paradai, renginiai, ragaujamas tradicinis airiškas maistas, viskis ir „Guinness“ alus. Šventės dalyvių atributiką dažniausiai sudaro trilapis dobilas.

Teigiama, kad Šv. Patrikas jį naudojo kitiems kaip pavyzdį, norėdamas paaiškinti, kas yra Šv. Trejybė, kurią sudaro Dievas Tėvas, Dievas sūnus ir Šventoji Dvasia.

Šv. Patrikas buvo vergas, pabėgęs į Prancūziją, kurioje tapo kunigu. Vėliau, grįžęs į Airiją, jis krikštijo savo tėvynainius. Taip pat jis keliavo po Airiją, steigė vienuolynus ir mokyklas. Kovo 17 diena yra Šv. Patriko mirties diena.

Pamatykite, kaip tą dieną švenčia airiai ir jų bendruomenės kitose šalyse:

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Uždarius sostinės oro uostą susivienijo Vilniaus ir Kauno turizmo centrai (2)

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai, rašoma pranešime spaudai.

Keliaujantiems po Lietuvą padės nacionalinė turizmo informacijos sistema (19)

Daug metų buvęs primirštas, atsainiai ar tiesiog „kaip mokam taip” daugybės atskirų informacijos centrų vystomas vietinis turizmas keičiasi ir atgyja. Žinoma, prie to prisideda dar vienas Europos sąjungos investicijų į turizmo skatinimą ir viešinimą raundas, rašoma pranešime spaudai.

Norintiems pasakiškų atostogų lietuviai siūlo apsistoti viduramžių pilyse (8)

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platforma „HomeToGo“ vasaros atostogoms siūlo įspūdingas vietas: didingas Europos pilis, įspūdingus apartamentus Niujorke ar net vieną seniausių JAV keltų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos viešbučių kasdienybė: vieni neprisimena vakar gėrę, kiti vagia be sąžinės graužaties (21)

Ar teko, įsikūrus jaukiame viešbučio kambaryje su mažais dailiais šampūno buteliukais ir įvairių dydžių muilo gabalėliais, pasijusti kaip kleptomanams? Gal visi tie mieli daikčiukai nepastebimai atsiduria jūsų lagamine?

Vilnius įtrauktas į UNESCO romantiškiausių Europos miestų maršrutą (21)

Penktadienį Ūkio ministerijoje buvo pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo kuriant ir vystant teminį Vilniaus maršrutą, kuris bus UNESCO įgyvendinamo projekto „Pasaulio paveldo pėdsakais Europos Sąjungoje“ dalis, rašoma pranešime spaudai.