Pasaulyje švenčiama Šv. Patriko diena

Kovo 17-ąją minima Airijos globėjo Šv. Patriko diena. Airiai ir visame pasaulyje išsibarsčiusios airių bendruomenės pasidabina ryškiais žaliais kostiumais, įvairia atributika ir kaip reikiant švenčia.
Šv. Patriko diena
© Vida Press

Tą dieną rengiami įvairūs paradai, renginiai, ragaujamas tradicinis airiškas maistas, viskis ir „Guinness“ alus. Šventės dalyvių atributiką dažniausiai sudaro trilapis dobilas.

Teigiama, kad Šv. Patrikas jį naudojo kitiems kaip pavyzdį, norėdamas paaiškinti, kas yra Šv. Trejybė, kurią sudaro Dievas Tėvas, Dievas sūnus ir Šventoji Dvasia.

Šv. Patrikas buvo vergas, pabėgęs į Prancūziją, kurioje tapo kunigu. Vėliau, grįžęs į Airiją, jis krikštijo savo tėvynainius. Taip pat jis keliavo po Airiją, steigė vienuolynus ir mokyklas. Kovo 17 diena yra Šv. Patriko mirties diena.

Pamatykite, kaip tą dieną švenčia airiai ir jų bendruomenės kitose šalyse:

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Sietlas - miestas, kuris patvirtina įsisenėjusius stereotipus apie JAV (3)

Sietlas – niekuo neišsiskirianti vidutinybė. Galbūt griežtokai, tačiau mums Sietlas nepadarė jokio įspūdžio, kaip miestas, pasižymintis kažkuo išskirtiniu. Galbūt todėl, kad neieškojome jame nieko įspūdingo. Nesame didmiesčių mėgėjai, tad ir nenorėjome jame užsibūti. Tačiau miestą atsiminsime dar labai ilgam.

Mianmaras – po ilgametės izoliacijos atverta lobių skrynia

50-ąją kelionės dieną iš Tailando įkėliau koją į aukso pagodomis spindintį Mianmarą. Visuomet galvoje nešiojausi stereotipišką šios šalies vaizdinį – šalia tų pagodų vaikštinėjančius purpuro spalvos apdarais apsivilkusius budistų vienuolius. Mianmaras man dvelkė egzotika, paslaptimi ir atrodė lyg visai neseniai po ilgametės izoliacijos atverta lobių skrynia.

Neįtikėtinai gražūs pasaulio kampeliai, kuriuos turistai pamiršta aplankyti (1)

Mūsų planetoje gausu vietų, kurios žavi nuostabiais vaizdais, keista topografija, floros ir faunos įvairove. Žemėje galybė vietų, kurios atrodo keistos ar neįprastos palyginus su tuo, ką esame įpratę matyti savo kasdienybėje. Štai keletas jų.

Štai kas nutinka monetoms, kurias įmetate į fontanus (3)

Trevi fontanas Romoje turi ilgametę tradiciją: jeigu stovėdamas nugara į jį per kairį petį įmeti monetą, tikrai dar sugrįši į Italijos sostinę.

Didžiausios Vilniaus paslaptys, kurios vis dar primena apie save

Akivaizdu, kad šiam sąrašui neužtenktų nei „penketuko“, nei „dešimtuko“, nei „šimtuko“ ribos - Lietuvos sostinė slepia tiek paslapčių, kad naują, nė trupučio ne mažiau įdomią už visas kitas galėtumėme ištraukti vos ne kas valandą - ir šiam įdomiam užsiėmimui neužtektų ir metų. O ką jau kalbėti apie jų išnarpliojimą!