PARYŽIUS praeityje: pamatysite, ko dar nematę FOTO

 (3)
Paryžius visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros. XVII amžiuje madas ir taisykles Europai diktavo būtent Paryžius, kuris išlaiko mados ir meno sostinės reputaciją iki šių dienų.
Barikados iš automobilių per streiką 1968 m. Paryžiuje
© Vida Press

Kviečiame nusikelti į praeitį ir pažiūrėti, kaip Paryžius bei jo miestiečiai atrodė anksčiau.

Paryžius 1890 metais.

Architektė Julia Morgan Paryžiuje 1900 m.

1914 metais užfiksuota minia, Paryžiuje susirinkusi pažiūrėti, kaip virš miesto skrenda vokiečių lėktuvai. Tai buvo Pirmojo pasaulinio karo pradžia.

1915 m. nuotraukoje įamžintas Prancūzijos kareivis - vyras ant lazdos demonstruoja sudėtingą triuką, taip norėdamas pralinksminti savo bendražygius.

Paryžius, 1914 m.: nuotraukoje užfiksuoti miesto taksi automobiliai ir autobusai, laukiantys prancūzų kareivių. Apie 4000 jų buvo vežami sustiprinti pajėgas kovai prieš vokiečius prie Marnos.

Tuo metu, praėjus vos vienam karo Europoje mėnesiui, vokiečių armija buvo prie Paryžiaus vartų. Gatvėse buvo kalbama, kad imperatorius Wilhelmas II jau užsakė pietų stalą Eliziejaus laukuose.

Prastai aprūpinta ir prastai organizuota prancūzų armija pateko į labai sunkią padėtį ir traukėsi visuose frontuose drauge su neseniai atvykusiais sąjungininkais britais.

Tačiau galiausiai ji kažkaip sugebėjo sustabdyti vokiečių puolimą ir pakeisti Pirmojo pasaulinio karo kursą rugsėjo 6-9 dienomis vykusiame Marnos mūšyje, apie kurį liudininkai kalbėjo kaip apie „stebuklą“.

Paryžiaus miesto panorama 1937 m.

Garsioji Triumfo arka 1940 m. nuotraukoje.

Darbininkas be jokių apsaugų dažo Eifelio bokštą (1953 m.)

Eifelio bokštas (1964 m.)

Barikados iš automobilių per streiką 1968 m. Paryžiuje.

Kepyklėlės Paryžiuje interjeras, atspindintis 1969 m. dvasią.

Štai taip 1969 m. atrodė "Citroen" automobilių apžiūros centras.

Loterijos bilietų pardavėja laukia tikinčių sėkme. 1969 m.

1969 m. žmonės buvo labiau atsipalaidavę. Štai šioje nuotraukoje užfiksuoti senų automobilių detalių pardavėjai, kurie pertraukos metu žaidė šachmatais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Uždarius sostinės oro uostą susivienijo Vilniaus ir Kauno turizmo centrai (2)

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai, rašoma pranešime spaudai.

Keliaujantiems po Lietuvą padės nacionalinė turizmo informacijos sistema (19)

Daug metų buvęs primirštas, atsainiai ar tiesiog „kaip mokam taip” daugybės atskirų informacijos centrų vystomas vietinis turizmas keičiasi ir atgyja. Žinoma, prie to prisideda dar vienas Europos sąjungos investicijų į turizmo skatinimą ir viešinimą raundas, rašoma pranešime spaudai.

Norintiems pasakiškų atostogų lietuviai siūlo apsistoti viduramžių pilyse (8)

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platforma „HomeToGo“ vasaros atostogoms siūlo įspūdingas vietas: didingas Europos pilis, įspūdingus apartamentus Niujorke ar net vieną seniausių JAV keltų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos viešbučių kasdienybė: vieni neprisimena vakar gėrę, kiti vagia be sąžinės graužaties (21)

Ar teko, įsikūrus jaukiame viešbučio kambaryje su mažais dailiais šampūno buteliukais ir įvairių dydžių muilo gabalėliais, pasijusti kaip kleptomanams? Gal visi tie mieli daikčiukai nepastebimai atsiduria jūsų lagamine?

Vilnius įtrauktas į UNESCO romantiškiausių Europos miestų maršrutą (22)

Penktadienį Ūkio ministerijoje buvo pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo kuriant ir vystant teminį Vilniaus maršrutą, kuris bus UNESCO įgyvendinamo projekto „Pasaulio paveldo pėdsakais Europos Sąjungoje“ dalis, rašoma pranešime spaudai.