PARYŽIUS praeityje: pamatysite, ko dar nematę FOTO

 (3)
Paryžius visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros. XVII amžiuje madas ir taisykles Europai diktavo būtent Paryžius, kuris išlaiko mados ir meno sostinės reputaciją iki šių dienų.
Barikados iš automobilių per streiką 1968 m. Paryžiuje
© Vida Press

Kviečiame nusikelti į praeitį ir pažiūrėti, kaip Paryžius bei jo miestiečiai atrodė anksčiau.

Paryžius 1890 metais.

Architektė Julia Morgan Paryžiuje 1900 m.

1914 metais užfiksuota minia, Paryžiuje susirinkusi pažiūrėti, kaip virš miesto skrenda vokiečių lėktuvai. Tai buvo Pirmojo pasaulinio karo pradžia.

1915 m. nuotraukoje įamžintas Prancūzijos kareivis - vyras ant lazdos demonstruoja sudėtingą triuką, taip norėdamas pralinksminti savo bendražygius.

Paryžius, 1914 m.: nuotraukoje užfiksuoti miesto taksi automobiliai ir autobusai, laukiantys prancūzų kareivių. Apie 4000 jų buvo vežami sustiprinti pajėgas kovai prieš vokiečius prie Marnos.

Tuo metu, praėjus vos vienam karo Europoje mėnesiui, vokiečių armija buvo prie Paryžiaus vartų. Gatvėse buvo kalbama, kad imperatorius Wilhelmas II jau užsakė pietų stalą Eliziejaus laukuose.

Prastai aprūpinta ir prastai organizuota prancūzų armija pateko į labai sunkią padėtį ir traukėsi visuose frontuose drauge su neseniai atvykusiais sąjungininkais britais.

Tačiau galiausiai ji kažkaip sugebėjo sustabdyti vokiečių puolimą ir pakeisti Pirmojo pasaulinio karo kursą rugsėjo 6-9 dienomis vykusiame Marnos mūšyje, apie kurį liudininkai kalbėjo kaip apie „stebuklą“.

Paryžiaus miesto panorama 1937 m.

Garsioji Triumfo arka 1940 m. nuotraukoje.

Darbininkas be jokių apsaugų dažo Eifelio bokštą (1953 m.)

Eifelio bokštas (1964 m.)

Barikados iš automobilių per streiką 1968 m. Paryžiuje.

Kepyklėlės Paryžiuje interjeras, atspindintis 1969 m. dvasią.

Štai taip 1969 m. atrodė "Citroen" automobilių apžiūros centras.

Loterijos bilietų pardavėja laukia tikinčių sėkme. 1969 m.

1969 m. žmonės buvo labiau atsipalaidavę. Štai šioje nuotraukoje užfiksuoti senų automobilių detalių pardavėjai, kurie pertraukos metu žaidė šachmatais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Lietuvoje sparčiai populiarėja nauja turizmo rūšis: į kelionę galite leistis tuoj pat (17)

Kulinarinis turizmas yra absoliutus fenomenas ir sparčiausiai auganti turizmo rūšis tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Turizmo departamentas siūlo susipažinti su skaniausiomis naujovėmis mūsų šalyje ir ne tik keliauti po Lietuvą, bet ir ragauti, rašoma Valstybinio turizmo departamento parengtame pranešime spaudai.

Keli šveicarų ypatumai, kurie stebina visą pasaulį (10)

Šveicarai moka nuoširdžiai džiaugtis faktu, kad gyvenime viskas vyksta punktualiai ir produktyviai. Nors dauguma šalių kratosi stereotipų, Šveicarijos atveju stereotipai yra visiškai teisingi. Taip teigia garsus keliautojas ir rašytojas Eric'as Weineris, kuris dalinasi įpūdžiais iš Šveicarijos.

Lietuvių stiuardų kasdienybė šokiruoja: atvirai papasakojo, su kokiais pasibaisėtinais dalykais tenka susidurti (80)

Savo pavardžių nepanorę atskleisti tarptautinės skrydžių kompanijos stiuardai Darius ir Gediminas pasakojo pikantiškas darbo subtilybes. Pasibaisėtini dalykai lėktuvo tualete, neprognozuojamas keleivių elgesys ir net gyvybės gelbėjimas – stiuardo darbo kasdienybė.

Aktyvios šeimos tradicija: kiekvieną pavasarį – į kelionę su dukrele (3)

Įpusėjus pavasariui daugelis pajunta natūralų norą atsipūsti – vėsūs orai ima trauktis, nuotaika gerėja, gyvenimo tempas palengva ima lėtėti, vaikai laukia vasaros atostogų… Todėl vis populiariau šiuo laikotarpiu leistis į kelionę.

Populiarėja kelionės, kurios organizuojamos vien tik moterims (2)

Ne vienas pasaulinis tyrimas skelbia – moterys varo turizmo ir kelionių pasaulį pirmyn. Gali skambėti neįtikėtinai, bet: 80 proc. visų sprendimų, susijusių su kelionėmis, priima būtent moterys, net 75 proc. keliautojų yra moterys, jos turizmo rinkoje per metus išleidžia net 19 trilijonų JAV dolerių.