Nerimą kelianti tendencija: daugėja apleistų bažnyčių, jos perdaromos į viešbučius

 (82)
Gal dar prisimenate, kad Šventojo Kazimiero bažnyčioje kadaise buvo ateizmo muziejus, Vilniaus katedroje – paveikslų galerija, o ne viena bažnyčia buvo paversta paprasčiausiu sandėliu? Mums tai atrodė šventvagystė, bet laikai keičiasi.
Apleista bažnyčia Briuselyje
© Reuters/Scanpix

Europoje mažėjant tikinčiųjų atsiranda vis daugiau apleistų bažnyčių. Europiečiai randa įvairių būdų, kaip jas išsaugoti. Belgijoje viena bažnyčia buvo perdaryta į prabangų viešbutį, o Nyderlandų karalystėje – į knygyną.

Pastatas vis dar atrodo kaip bažnyčia, bet už jo neogotikinio fasado ir vitražinių langų kunigai mišių nebelaiko. Dabar Belgijos mieste Mechelene esančioje bažnyčioje įsikūrė keturių žvaigždučių viešbutis ir restoranas.

Naktis po bažnyčios skliautais vienam žmogui kainuoja nuo 50 eurų. Langai čia palikti originalūs, pagaminti 1867 m. Reikėjo įdėti daug darbo, kad sena bažnyčia virstų prabangiu viešbučiu.

„Bažnyčia čia jau buvo tarsi kokia kriauklė, todėl reikėjo tos kriauklės viduje pastatyti viešbutį. Architektai turėjo pasitelkti visą kūrybiškumą“, – sako viešbučio valdytojas Stijnas Beschuytas.

Rekonstrukcija buvo tikrai įspūdinga. Išlieti nauji pamatai iš 200 tonų plieno. Bažnyčios viduje įrengti penki atskiri aukštai, bet originali pastato konstrukcija ir visi elementai buvo išsaugoti.

„Bažnyčia buvo didelė, mes viską padalijome į nedideles erdves, tad nebėra aido, nekyla problemų dėl garsų“, – apie rekonstrukciją pasakoja viešbučio valdytojas.

Daug kur Europoje yra tokių bažnyčių, į kurias nebesusirenka tikintieji, todėl miestų valdžia tokius pastatus parduoda ar išnuomoja. Olandijos mieste Mastrichte buvęs dominikonų vienuolynas virto milžinišku ir įspūdingu knygynu.

„Mes perduodame dalelę Mastrichto istorijos, taip pat ir religinės istorijos. Mes ją gerbiame ir mums labai svarbu, kad žmonės čia gerai jaustųsi“, – tikina knygų pardavėjas Tonas Harmesas.

Grįžkime į Mecheleną, į viešbučiu paverstą bažnyčią. Klientams labai patinka tokia prabangi aplinka, bet yra žmonių, kuriems tokia bažnyčios transformacija atrodo šventvagystė.

„Esu iš Tailando. Mano šalyje vyraujanti religija – budizmas. Mes turime daug šventyklų, bet jų neparduodame, kad žmonės įrengtų viešbučius ar ten apsigyventų“, – sako viešbučio darbuotoja Yaowadi Khachppommarat.

Iš lauko pastatas vis tiek atrodo kaip bažnyčia. Prireikus jį būtų galima vėl perdaryti į maldos namus, kaip ir buvo prieš 150 metų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Nauja mobilioji programėlė padės saugiau keliaujanti užsienyje (4)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 29 dieną surengtoje spaudos konferencijoje pristatė Užsienio reikalų ministerijos (URM) mobiliąją programėlę keliaujantiems „Keliauk saugiai“.

Vandenyno bangas suvaldžiusios merginos: sunku įvertinti tai, ką patyrėme (15)

Vos spėjau užmigti, o jau jaučiu, kaip kažkas už rankos iš devinto sapno traukia: „Kelkis, jau vachta.“ Vachta? Ak taip, juk aš čia. Čia? Čia - kažkur Ramiajame vandenyne, Ambersaile. Užsimerkiu dar trumpam: sapnavau krantą.

Tyrimo rezultatai: lietuviai - daug keliaujanti tauta (4)

„Spinter“ atlikta apklausa rodo, jog net dviejų trečdalių keliautojų pagrindinis tikslas vykstant į užsienį yra aplankyti nematytas vietas, o pusei keliaujančiųjų tai dar ir proga pabėgti nuo rutinos.

Po garsiojo „Real Is Beautiful“ skandalo Lietuvos vardą garsins neįprastu būdu (13)

Lietuva neturi savo gausios, viešos ir visiems atviros nuotraukų bazės. Bet Lietuva turi gražių vaizdų ir daug fotoaparatų. Akcijos „Padovanok nuotrauką Lietuvai“ sumanytojai sukūrė nemokamų šalies nuotraukų svetainę, kuri būtų atvira visiems. Ją pavadino „Real Is Beautiful Stock“.

Havanoje duris atvėrė pirmasis prabangus viešbutis

Kubos sostinėje Havanoje pirmadienį duris atvėrė itin prabangus penkių žvaigždučių viešbutis, kur naktis gali kainuoti iki beveik pustrečio tūkstančio JAV dolerių.