Neries regioninis parkas - poilsio galimybė miesto ritmo išvargintiems

Šilta ir jauki ryto ramuma į glėbį susupa ankstyvos dienos šaltuką. Pluoštai saulės spindulių, besiskverbiančių pro medžių kamienus, pamažu išsklaido kvapą atimančią gaivą. Užverčiu galvą aukštyn – šiltai mėlyno dangaus platybėje linguoja išlakios pušys. Nuo jų nebylaus šokio, o gal nuo pušų sakais taip stipriai dvelkiančio oro ima svaigti galva.
Neris
© Linos Gervinskaitės nuotr.

Žengiu tolyn. Sausa žolė, spygliai ir konkorėžiai traška po mano kojomis, o švelnaus vėjo gūsiai nuskraidina šiuos garsus į miško gilumą. Prieš mane – vingiuojantis takelis upės link. Pamiršęs, ką reiškia skubėti, šią akimirką gyvenu taip, kaip esame mokomi – čia ir dabar. Žingsniai dėliojasi lėtai, lyg ne tikslas, o pati kelionė būtų svarbiausia.

Upės bangos žaidžia su rytinės saulės atšvaitais, o prieš akis atsivėrusi slėnio panorama tiesiog hipnotizuoja savo horizonto platybėmis. Tolumoje, už piliakalnio stūksančiame šimtamečiame miške klyktelėjęs paukštis pakyla į viršų. Kelis kartus suplasnojęs, ima sklęsti ramiai ir veik be garso. Įtempęs ausis, bandau sugauti vėjo atnešamą tylią brėkštančios dienos simfoniją. Sakoma, kad tie, kurie išgirs šiuos gamtos šnabždesius, įmins ir kitas miško dvasių paslaptis...

Įsisukęs į darbų ratą, dažnas iš mūsų tubūt jau pamiršo, kokia nuostabiai graži, garsų ir spalvų turtinga, o svarbiausia – raminanti, yra Lietuvos gamta. Visa tai prisiminti ir išgyventi iš naujo jus kviečia naujo turizmo sezono atidarymą švenčiantis Neries regioninis parkas.

Kasmet lankytojus pritraukia ne tik įspūdingi Neries slėnio panoraminiai vaizdai, bet ir archajiška, žmogaus veiklos mažai tepaliesta gamta bei tūkstantmečių praeitį menantis kultūros paveldas. Nuo Vilniaus vos per 20 minučių kelio automobiliu nutolusiame parke sostinės ūžesį pakeičia tylus medžių šlamesys ir rami iš betoninių gniaužtų išsilaisvinusios Neries tėkmė.

Lankytojų laukia net keturi parko teritorijoje esantys pažintiniai pėsčiųjų takai (vienas iš jų – pritaikytas neįgaliesiems) bei 23 km ilgio kairiojo Neries kranto turistinė trasa. Ja ypač rekomenduojama keliauti dviračiu, kurio atsivežimas nuo Vilniaus ar Kauno iki Lazdėnų stotelės tekainuos simbolinį 1 litą!

Dūkštų miestelyje įsikūrusiame moderniame Neries regioninio parko lankytojų centre būsite mielai supažindinti su informacija apie šiuos turistinius takus ir trasas, patį parką, jame gyvančias retas gyvūnų ir augalų rūšis, lankytinus gamtos ir kultūros paveldo objektus bei jaukių stovyklaviečių ir atokvėpio vietų buveines.

Keliauti po Neries regioninį parką kviečiame savarankiškai arba kartu su šio parko direkcijos gidu. Gauti jus dominančią informaciją apie parką ar organizuojamas ekskursijas galite adresu www.neriesparkas.lt arba telefonu (8 5) 2599242.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Planuojančius į Palangą vykti traukiniu gali ištikti nemaloni staigmena (16)

Prasidėjus vasaros sezonui, ženkliai išaugo traukinių keleivių srautai, o maršrutu Vilnius-Šiauliai-Klaipėda pilni traukiniai važiuoja jau nuo ketvirtadienio vakaro, rašoma pranešime spaudai.

Trumpiausią metų naktį nesėdėk namie: kur sutikti Jonines? (3)

Vasaros saulėgrįžos, Rasos arba Joninių naktis – viena seniausių baltiškųjų tradicijų, kai laužų šviesa ir lauko gėlių vainikais sveikinama astronominė vasaros pradžia.

„Wizz Air“ iš Londono Lutono oro uosto skraidins dar trimis naujomis kryptimis

„Wizz Air” Londono Lutono oro uoste atidarė pirmąją savo bazę Didžiojoje Britanijoje. Aviakompanija šiame oro uoste bazuos vieną „A320“ tipo orlaivį, padidindama savo operacijų skaičių iki 42 krypčių, rašoma pranešime spaudai.

Makalius apie lietuvių keliavimo ypatumus: kas pralenks Turkiją? (4)

Atostogų maratonas prasidėjo, o klausimas, kur praleisti užtarnauto poilsio dienas rūpi ne vienam. Likti Lietuvoje ar ieškoti kaitresnės saulės svetur, kokios kryptys populiarios ir prieinamos mūsų kišenei? Apie tai kalbėjomės su kelionių organizatoriumi Rimvydu Širvinsku – Makaliumi.

Oro linijos mokosi iš kelininkų – kiekvieną vasarą sutinka nepasiruošę padidėjusiam keleivių srautui (4)

Ruošiatės atostogoms šiltuose kraštuose? Jau dabar svajojate apie pasivaikščiojimus vandenyno pakrante? Svajokite atsargiai, nes oro linijos turi kitokių planų. Vasarą fiksuojamas ne tik kelionių ir atostogų pikas, tačiau itin padaugėja ir skrydžių sutrikimų, pranešime spaudai perspėja ekspertai.