Būnant Nepale, praktiškai privaloma eiti į kokį nors žygį. Kadangi esu netinkamu metu, kad galėčiau tikėtis pamatyti Everestą, ir neturiu pakankamai laiko bei pinigų eiti iki Everesto bazinės stovyklos, teko ieškoti kito maršruto.
© I.Ledkalnynės nuotr.

Sutikti vietiniai pažįstami gidai savo pasakojimais, kaip neseniai buvo rasta negyva keliautoja iš Danijos bei kaip buvo apiplėšta turistė iš Argentinos, vienos ėjusios kažkuriais kalnų maršrutais, man įkvėpimo eiti į žygį Nepale visai nepridėjo. Tiksliau, jį numušė tiek, kad aš galiausiai pareiškiau, jog niekur neisiu - bijau.

Tuomet vėlgi tiems patiems draugams teko pasakyti kitą, jau įkvepiančią kalbą, kaip verta eiti į žygį Nepale. Pagrindinis motyvas - „nes visi eina“. Parinko man „specialistai“ maršrutą pagal mano jėgas, turimą laiką ir kad galėčiau saugiai eiti viena, nes yra tikimybė susitikti kitų keliautojų.

Leidimą eiti į žygį galima įsigyti Kathmandu arba Pokhara. Einantiems su gidais, viskuo pasirūpina agentūros. Nesunku ir pačiai užpildyt krūvą formų bei sumokėt pinigus. Svarbu turėti dokumentams skirtų nuotraukų. Nusigaut iš Kathamndu iki Pokhara labai paprasta. Turistinių autobusų - tik rinkis. Įdomioji dalis prasideda kai tenka naudotis ne turistiniu, o vietiniu transportu ir kažkaip nusigauti iki Nayapul miestelio.

Pokhara yra keletas autobusų stočių. Susižinojau, kad man reikiama pagrindine gatve tiesiai ir į kairę. Kaip tai yra toli nuo miesto centro ar bent jau turistinės jo dalies, suvokiau tik grįždama. Einant į priekį nelabai ir domėjausi. Pasiėmiau būtiniausius daiktus, nebūtinus palikau pas draugus ir išėjau. Kai visas laikas mano, koks skirtumas, eiti iš vieno kaimo į kitą, ar eiti į stotį.

Pirmą dieną man terūpėjo tiesiog eiti. Ne kartą laužynas-remonto „bazė” pilna autobusų, atrodė, jog gal jau čia stotis. Tikrąją stotį sugebėjau praeiti nepastebėjus. Gerai, kad kai kurie vietiniai supranta angliškai. Padėjo susirasti reikiamą autobusą.

Teoriškai 66 km iki Nayapul atrodo netoli, praktiškai autobusas sustoja ar reikia, ar nereikia, o kai juda, greitis irgi minimalus. Po poros valandų mane išlaipino kažkur - kelias ir pora kioskelių. Nuostabi pradžia žygiui. Nei ženklų, nei ko paklausti.

Kol autobusas nenuvažiavo, susižinojau, kad turiu leistis žemyn. Kažkokio stebuklo dėka nenudardėjau su visais savo daiktais. Pasirinktas keliukas pasirodė slidesnis nei tikėjausi.

Realiai mano maršrutas po kaimus prasideda nuo kažkokio tai Birethanti. Vieną leidimą patikrino viename kaime - Nayapul, po pusvalandžio ėjimo kitame kaime patikrino kitą leidimą. Po purvyną braidančios vištos ir kiniškų prekių prikimštos parduotuvėlės nuteikia neypatingai maloniai. Norisi kuo greičiau dingt.

Keliauju iki Gorepani kaimelio su viltimi, kad pakeliui bus daugiau autentikos. Saulė šviečia, gamta graži, nuotaika puikiausia, pagaliau prasideda žygis.

Pasidžiaugiau smagiu ėjimu visai neblogu keliuku visai neilgai - kol priėjau nuošliaužą. Keliukas per ją neatrodė labai patikimas, bet kito kelio nėra. Gerai, kad tuomet dar nežinojau apie nuošliaužų pavojus. Sezono pradžia, turistų nedaug, bet nepaisant to, po valandos ėjimo gavau saldainių iš tuo pačiu keliu ėjusiu kinių.

Dar po valandos kartu su grupe iš Libano bridau per upę, kuri kažkodėl pakeitė kryptį ir pradėjo tekėti keliu. Jei ne sezono metu žmonių netrūksta, tai galima tik įsivaizduoti, kas dedasi sezono metu. Kadangi nakvojama kaimelių viešbučiuose, sezono metu vėliau atėjus gali tekti nakvoti virtuvėje, nes laisvų kambarių nebebus.

Po dviejų žygių Indijos Ladako regione, kur irgi teko eiti iš vieno kaimelio į kitą, Nepalas skyrėsi kaip diena ir naktis. Balta patalynė nakvynės vietose, kai kur ir karštas vanduo, maistas pagal meniu restoranuose, pradedant pica ir baigiant vietiniais patiekalais.

Niekaip nesupratau, kodėl reikia samdytis vietinius gidus eiti iš vieno kaimo į kitą, kai ėjimo didžiąją laiko dalį sudaro lipimas laiptais aukštyn-žemyn.

Iki Gorepani kaimelio ėjau dvi dienas ir visą kelią keikiau laiptus. Kadangi nėra aukščio, eiti neturėtų būti sunku, bet dėl akmeninių laiptų kojoms tenka didesnės apkrovos, o jei jie dar ir slidūs, tuomet pakankamai pavojinga. Kelių sąnarius pradėjau jausti jau po pirmos dienos, kas nėra pasitaikę kituose žygiuose.

Susitaikius su realybe, kad eidama iš vieno kaimo į kitą bent jau šitam maršrute nieko egzotiško nepamatysiu, beliko tik džiaugtis ir mėgautis nelaukinio žygio malonumais: geru maistu, kukliais ir švariais viešbutėlių kambariais bei draugiškų keliautojų kompanija.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (4)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (755)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (261)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (42)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (173)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (10)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (215)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (9)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (9)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...