Ledo skulptūrų ir šviesos festivalyje „Pasaka“ dalyvaus garsus ledo skulptorius

 (3)
Nesvarbu, akmuo, medis ar bronza – šios medžiagos skulptoriaus Martyno Gaubo rankose virta meno kūriniais ir atneša jam tarptautinius įvertinimus.
M. Gaubo darbai
© Asmeninis archyvas

„Ūsuota sniego galva“, „Lietuvaitė“, „Jausmai“ – darbai pelnę Kinijoje įvairių spalvų medalius ir įrodę, kad presuotas sniegas ir ledas taip pat „tirpte tirpsta“ menininko rankose. Jis nepraleis ir vasario 24-26 dienomis Pakruojo dvare vyksiančio ledo skulptūrų ir šviesų festivalio, kur bandys sukurti eilinį sykį kažką netikėto ir išskirtinio, rašoma pranešime spaudai.

Ledas – šalta, kieta, tačiau kartu ir trapi medžiaga. Ji neriboja fantazijos ir iš jos galima išdrožti įvairaus dydžio ir sudėtingumo kūrinius. Menininkas Martynas Gaubas, dalyvavęs tarptautiniuose festivaliuose Europoje ir Azijoje pripažino, kad ledas visur vienodas, nesvarbu, tai būtų Kinija ar Lietuva, skirtumas tik tas – ledas gamintas specialiai ar paimtas iš upės. Pasak M. Gaubo, su ledu dirbti lengviau nei su akmeniu, jis lengvai pasiduoda formavimui, tačiau dėl skaidrumo yra sunkiau pamatyti visas detales, galutinį rezultatą.

Paklaustas apie lūkesčius ir galimybę prisidėti prie pirmojo Lietuvoje ledo skulptūrų festivalio, skulptorius atskleidė, kad džiaugiasi sugrįžimu į savą kraštą, proga jame kurti bei realizuoti save. Jo gimtinė – netoli nuo Pakruojo esantis Radviliškis, tad Pakruojo dvaras – ne sykį lankyta ir jau gerai pažįstama vieta. Festivalis, naujos pažintys, nauji kūrybiniai iššūkiai – tai, kas skatina grįžti ir prisidėti, – prisipažįsta Martynas Gaubas.

Tris dienas 10 ledo drožėjų komandų po 2 žmones kurs ir gyvens Pakruojo dvare, kur iš įvairaus dydžio ledo luitų bandys sukurti šviesomis žaižaruojančią „pasaką“. Dalyviams bus duota po 9 ledo blokus: po vieną bloką abiems individualiam parodomajam drožimui ir po 7 blokus komandinėms varžyboms, taip pat visa reikalinga pagalbinė technika ir įranga. Ledo drožėjai individualiai vienam blokui paversti meno kūriniu turės 4 valandas, komandininiui drožimui – 10 valandų ir visa tai lankytojai galės stebėti gyvai. Labai svarbu, kad visos drožiamos skulptūros atitiktų festivalio temą ir eskizą, skulptūrų nebus negalima dažyti, aplipdyti sniegu, ar naudoti kitas medžiagas.

Susipažinti su ledo skuptūrų gaminimo subtilybėmis, pasigrožėti meno kūriniais pasakų motyvais iš ledo, pasimėgauti šalčiu ir jo teikiamais malonumais bus galima jau vasario 24-26 dienomis didžiausiame Lietuvoje Pakruojo dvare festivalyje „Pasaka“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Lietuvių stiuardų kasdienybė šokiruoja: atvirai papasakojo, su kokiais pasibaisėtinais dalykais tenka susidurti (80)

Savo pavardžių nepanorę atskleisti tarptautinės skrydžių kompanijos stiuardai Darius ir Gediminas pasakojo pikantiškas darbo subtilybes. Pasibaisėtini dalykai lėktuvo tualete, neprognozuojamas keleivių elgesys ir net gyvybės gelbėjimas – stiuardo darbo kasdienybė.

Aktyvios šeimos tradicija: kiekvieną pavasarį – į kelionę su dukrele (2)

Įpusėjus pavasariui daugelis pajunta natūralų norą atsipūsti – vėsūs orai ima trauktis, nuotaika gerėja, gyvenimo tempas palengva ima lėtėti, vaikai laukia vasaros atostogų… Todėl vis populiariau šiuo laikotarpiu leistis į kelionę.

Populiarėja kelionės, kurios organizuojamos vien tik moterims (2)

Ne vienas pasaulinis tyrimas skelbia – moterys varo turizmo ir kelionių pasaulį pirmyn. Gali skambėti neįtikėtinai, bet: 80 proc. visų sprendimų, susijusių su kelionėmis, priima būtent moterys, net 75 proc. keliautojų yra moterys, jos turizmo rinkoje per metus išleidžia net 19 trilijonų JAV dolerių.

Prireikė apkeliauti pusę pasaulio, kad atrastų šią stulbinančio gamtos grožio šalį (29)

Pastaruosius trejus su puse metų praleidau keliaudamas po pasaulį ir turėjau galimybę aplankyti daugybę kvapą gniaužiančių vietų. Tačiau žinojau, jog negaliu teigti, kad kuri nors vieta yra įspūdingai graži, kol neaplankiau Naujosios Zelandijos.

Kaip per ilgąjį savaitgalį labai pigiai aplankyti Japoniją, Italiją ir Ameriką (13)

Į keliones po Lietuvą mėgstame išsiruošti 1–3 dienoms, o daugiausiai išlaidaujame nuvykę į Klaipėdos apskritį, – tokius duomenis atskleidžia Statistikos departamentas.