Ledo skulptūrų ir šviesos festivalyje „Pasaka“ dalyvaus garsus ledo skulptorius

 (3)
Nesvarbu, akmuo, medis ar bronza – šios medžiagos skulptoriaus Martyno Gaubo rankose virta meno kūriniais ir atneša jam tarptautinius įvertinimus.
M. Gaubo darbai
© Asmeninis archyvas

„Ūsuota sniego galva“, „Lietuvaitė“, „Jausmai“ – darbai pelnę Kinijoje įvairių spalvų medalius ir įrodę, kad presuotas sniegas ir ledas taip pat „tirpte tirpsta“ menininko rankose. Jis nepraleis ir vasario 24-26 dienomis Pakruojo dvare vyksiančio ledo skulptūrų ir šviesų festivalio, kur bandys sukurti eilinį sykį kažką netikėto ir išskirtinio, rašoma pranešime spaudai.

Ledas – šalta, kieta, tačiau kartu ir trapi medžiaga. Ji neriboja fantazijos ir iš jos galima išdrožti įvairaus dydžio ir sudėtingumo kūrinius. Menininkas Martynas Gaubas, dalyvavęs tarptautiniuose festivaliuose Europoje ir Azijoje pripažino, kad ledas visur vienodas, nesvarbu, tai būtų Kinija ar Lietuva, skirtumas tik tas – ledas gamintas specialiai ar paimtas iš upės. Pasak M. Gaubo, su ledu dirbti lengviau nei su akmeniu, jis lengvai pasiduoda formavimui, tačiau dėl skaidrumo yra sunkiau pamatyti visas detales, galutinį rezultatą.

Paklaustas apie lūkesčius ir galimybę prisidėti prie pirmojo Lietuvoje ledo skulptūrų festivalio, skulptorius atskleidė, kad džiaugiasi sugrįžimu į savą kraštą, proga jame kurti bei realizuoti save. Jo gimtinė – netoli nuo Pakruojo esantis Radviliškis, tad Pakruojo dvaras – ne sykį lankyta ir jau gerai pažįstama vieta. Festivalis, naujos pažintys, nauji kūrybiniai iššūkiai – tai, kas skatina grįžti ir prisidėti, – prisipažįsta Martynas Gaubas.

Tris dienas 10 ledo drožėjų komandų po 2 žmones kurs ir gyvens Pakruojo dvare, kur iš įvairaus dydžio ledo luitų bandys sukurti šviesomis žaižaruojančią „pasaką“. Dalyviams bus duota po 9 ledo blokus: po vieną bloką abiems individualiam parodomajam drožimui ir po 7 blokus komandinėms varžyboms, taip pat visa reikalinga pagalbinė technika ir įranga. Ledo drožėjai individualiai vienam blokui paversti meno kūriniu turės 4 valandas, komandininiui drožimui – 10 valandų ir visa tai lankytojai galės stebėti gyvai. Labai svarbu, kad visos drožiamos skulptūros atitiktų festivalio temą ir eskizą, skulptūrų nebus negalima dažyti, aplipdyti sniegu, ar naudoti kitas medžiagas.

Susipažinti su ledo skuptūrų gaminimo subtilybėmis, pasigrožėti meno kūriniais pasakų motyvais iš ledo, pasimėgauti šalčiu ir jo teikiamais malonumais bus galima jau vasario 24-26 dienomis didžiausiame Lietuvoje Pakruojo dvare festivalyje „Pasaka“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Makalius pataria: kaip susiorientuoti atnaujintame Kauno oro uoste? (6)

Prasidėjus Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai galime lengviau atsikvėpti – baimė, kad susidursime su nepatogumais, buvo nepagrįsta. Laikinai pagrindiniais šalies oro vartais tapęs Kauno oro uostas keleivius pasitiko ypač svetingai, o susiorientuoti jame – išties paprasta, rašoma pranešime spaudai.

Uždarius sostinės oro uostą susivienijo Vilniaus ir Kauno turizmo centrai (2)

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai, rašoma pranešime spaudai.

Keliaujantiems po Lietuvą padės nacionalinė turizmo informacijos sistema (19)

Daug metų buvęs primirštas, atsainiai ar tiesiog „kaip mokam taip” daugybės atskirų informacijos centrų vystomas vietinis turizmas keičiasi ir atgyja. Žinoma, prie to prisideda dar vienas Europos sąjungos investicijų į turizmo skatinimą ir viešinimą raundas, rašoma pranešime spaudai.

Norintiems pasakiškų atostogų lietuviai siūlo apsistoti viduramžių pilyse (8)

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platforma „HomeToGo“ vasaros atostogoms siūlo įspūdingas vietas: didingas Europos pilis, įspūdingus apartamentus Niujorke ar net vieną seniausių JAV keltų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos viešbučių kasdienybė: vieni neprisimena vakar gėrę, kiti vagia be sąžinės graužaties (21)

Ar teko, įsikūrus jaukiame viešbučio kambaryje su mažais dailiais šampūno buteliukais ir įvairių dydžių muilo gabalėliais, pasijusti kaip kleptomanams? Gal visi tie mieli daikčiukai nepastebimai atsiduria jūsų lagamine?