Krokuva - istorinės Lenkijos sostinės žavesys

Senoji Lenkijos sostinė Krokuva ir dabar žavi keliautojus Antrojo pasaulinio karo naikinamos galios aplenktu senamiesčiu, menančiu laikus, kai šalia Vislos upės esančioje Vavelio pilyje gyveno karaliai.
Krokuva, Lenkija
© A. Šarkūno nuotr.

Iš ant kalno esančios pilies ir gotikinės Vavelio katedros kiekvienas keliautojas Grodzka gatve gali patekti į 1978 metais į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašyto senamiesčio širdyje esančią didžiulę aikštę su Adomo Mickevičiaus paminklu ir didžiuliu uždaru turgumi jos centre.

Išeinant iš senamiesčio prie kiekvienų iš miesto vartų būtinai ausis nudžiugins gatvės muzikantų atliekamos melodijos. Senasis miesto centras yra ne tik džiaugsmas architektūros ir istorijos entuziastams, tačiau ir aktyvų naktinį gyvenimą mėgstantiems žmonėms – pasak vietinių, Krokuvoje yra viena didžiausių Europoje naktinių klubų ir barų koncentracija.

Į pietus nuo pilies esantis renesansinis Kazimierzo kvartalas vienu metu buvo tapęs vienu svarbiausių žydų kultūros centrų pasaulyje, o kitoje upės pusėje II pasaulinio karo metais buvo įkurtas žydų getas ir filme „Šindlerio sąrašas“ vaizduojamas fabrikas.

Besidomintiems šiuo istorijos aspektu, siūloma aplankyti ir 60 kilometrų nuo Krokuvos nutolusiame Aušvice. Tuo pačiu miesto svečiams siūloma aplankyti ir vieną seniausių universitetų kvartalų Europoje, kuriame studijavo tokie įžymūs žmonės kaip Kopernikas ir Karolis Wojtyla, dar žinomas kaip popiežius Jonas PauliusII. Aktyviausi keliautojai Krokuvoje gali rasti užuovėją kelyje į ar iš visai netoli esančių kalnų.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Havanoje duris atvėrė pirmasis prabangus viešbutis

Kubos sostinėje Havanoje pirmadienį duris atvėrė itin prabangus penkių žvaigždučių viešbutis, kur naktis gali kainuoti iki beveik pustrečio tūkstančio JAV dolerių.

Kelionės į pajūrį traukiniu – jau nuo šio savaitgalio (77)

Jau šį penktadienį, gegužės 26 d., startuoja pirmasis „Pajūrio ekspresas“ – vasaros sezono naujovė, kuria „Lietuvos geležinkeliai“ siūlo keleiviams pajūrio kurortus pasiekti šiuolaikišku ir patogiu traukiniu, rašoma pranešime spaudai.

Savaitgalį poilsiautojus vilios į kaimus: 70 vietų – išskirtiniai pasiūlymai (1)

Pavasarinė akcija „Atviros dienos kaime“ miestiečiams yra ženklas, kad sezonas kaime prasidėjo. Kiekvienas svečių laukiantis šeimininkas akcijos dienoms paruošė įvairių pažintinių programų, ekskursijų, degustacijų, paskaitų ir kitokių pasiūlymų. Gegužės 27-28 d. duris lankytojams atvers daugiau nei 70 sodybų ir ūkių visoje Lietuvoje.

Pradedamas žiemos sezono kelionių pardavimas - naujos kryptys laukia!

„Ko norėsime Naujųjų metų rytą? Pasitikti jį pirmieji Japonijoje, pasimėgauti štrudeliu Vienoje, pasivaikščioti Romeo ir Džiuljetos keliais Veronoje ar panirti į Arabijos jūros bangas Idijoje?“, - tai klausimas kurį jau drąsiai galite užduoti sau ar savo antrajai pusei, nes gegužės 23-ąją kelionių organizatorius „Novaturas“ pradėjo pardavinėti išankstinius žiemos sezono kelionių kelialapius, rašoma pranešime spaudai.

Nuo Everesto atskilo didžiausias alpinistų iššūkis – „Hilario laiptai“

Nuo aukščiausios pasaulio viršukalnės atskilo „Hilario laiptu“ vadinama uolos dalis, kuri buvo paskutinis didesnis iššūkis alpinistams prieš užkopiant į viršūnę. Manoma, kad dabar Everestas alpinistams tapo dar pavojingesnis.