Koso salos gidas

 (2)
Koso saloje temperatūra pradeda kilti gegužės mėn, o šilčiausiais mėnesiais – liepą ir rugpjūtį – gyvsidabrio stulpelis retai nukrenta žemiau 30 (laipsnių) ribos. Lietingi debesys yra retenybė, o nuo pavasario iki spalio mėn. per dieną galite tikėtis apie 13 saulėtų valandų.
Koso sala, Kosas (Graikija)
© Shutterstock nuotr.

Taip pat skaitykite: Paslaptingiausias Balkanų vienuolynas, kuriame naktį praleisti galite ir jūs

arba: Santorino salos gidas

Keliauk į Kosą su Perpasaulį.lt! Geriausių skrydžių pasiūlymų ieškok čia.

Įspūdingas kraštovaizdis

Daugiau kaip 290 km. besitęsiančią pakrantę turinčioje Koso saloje yra nemažai paplūdimių. Jie yra įvairiausių formų ir dydžių, nuo auksinių atkarpų su paplūdimio barais, iki užslėptų įlankų ir mažai kam žinomų įlankėlių. Be to, salos grožis neapsiriboja vien jos pakrantėmis. Salos gilumoje nuo kalvų šlaitų driekiasi kalkėmis nubaltinti kaimai, o laukinės gėlės tarsi antklode apkloja laukus. Taip pat yra Dikeos kalnas, kurio šlaitai yra nubarstyti pušynais ir pilimis.

Pasilinksminimo miestai

Kalbant apie tai, kur apsistoti, Kosas turi dvi labai skirtingas puses. Kardamena yra geriausia vieta vykti, ieškant naktinio gyvenimo – jos gatvės yra sausakimšos karaokės barų, angliškų aludžių ir stroboskopais apšviestų klubų. Kosmopolitinė sostinė, Koso miestas, yra labai gyvybinga, atostogos čia leidžiamos palei uostą esančiose, žibintais apšviestose kavinėse, su kokteiliais ir šokiais skersgatvių baruose.

Ramūs kurortai

Kefalos apjungia seną ir naują. Iš pirmo žvilgsnio, jis yra visiškai tradicinis, su savo cukraus gabalėlius primenančiais namais, senoviniais griuvėsiais ir senais vėjo malūnais. Taip pat jis yra ir specialiai pastatyto Kamari kurorto namai, kuris kunkuliuoja kavinėmis, barais ir restoranais. Jei norite ramiai praleisti laiką, kitas geras pasirinkimas yra Psalidi. Čia yra tik auksinis smėlio paplūdimys ir žiupsnelis tavernų bei parduotuvių.

Koso salos gidas
© Shutterstock nuotr.

Psalidi yra mažas, šiuolaikiškas kurortas rytinėje Koso pakrantėje. Jis yra taip arti sostinės, Koso miesto, kad galėtų būti vadinamas priemiesčiu. Nepaisant palei nepaliestą jos pakrantę išsidėsčiusių vienų prašmatniausių salos viešbučių, tai vis tiek yra „mirktelk ir pražiūrėsi“ vieta, todėl yra ideali atgauti jėgas.

Koso miestas

Šiaurės rytinėje Koso salos pakrantėje įsikūrusi sostinė, Koso miestas, alsuoja savo istorija. Romėnai, osmanai ir italai - visi paliko čia savo žymę jo architektūroje ir griuvėsiuose, o XV a. pilis atspindi kurorto viduramžiškas šaknis. Kaip pastebėsite gyvybinguose baruose ir uosto pusėje įsikūrusiuose restoranuose, čia yra užtektinai vietos ir šiuolaikinei Graikijai. Taip pat miesto centre yra paplūdimys.

Kefalos

Šis 40 km. į pietvakarius nuo Koso miesto esantis ant kalvos šlaito įsikūręs kaimas buvo pirmoji salos sostinė. Šiandien jis yra padalintas į dvi dalis. Viena jų yra ant kalno, kur siaurose gatvėse rikiuojasi žavingi seni pastatai ir kur išvysite pilies liekanas. Toliau, pakrantėje, yra Kamari - senovinių bazilikų, paplūdimio ir jachtų bei žvejybinių laivų pilnos prieplaukos namai.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Vandenyno bangas suvaldžiusios merginos: sunku įvertinti tai, ką patyrėme (15)

Vos spėjau užmigti, o jau jaučiu, kaip kažkas už rankos iš devinto sapno traukia: „Kelkis, jau vachta.“ Vachta? Ak taip, juk aš čia. Čia? Čia - kažkur Ramiajame vandenyne, Ambersaile. Užsimerkiu dar trumpam: sapnavau krantą.

Tyrimo rezultatai: lietuviai - daug keliaujanti tauta (4)

„Spinter“ atlikta apklausa rodo, jog net dviejų trečdalių keliautojų pagrindinis tikslas vykstant į užsienį yra aplankyti nematytas vietas, o pusei keliaujančiųjų tai dar ir proga pabėgti nuo rutinos.

Po garsiojo „Real Is Beautiful“ skandalo Lietuvos vardą garsins neįprastu būdu (13)

Lietuva neturi savo gausios, viešos ir visiems atviros nuotraukų bazės. Bet Lietuva turi gražių vaizdų ir daug fotoaparatų. Akcijos „Padovanok nuotrauką Lietuvai“ sumanytojai sukūrė nemokamų šalies nuotraukų svetainę, kuri būtų atvira visiems. Ją pavadino „Real Is Beautiful Stock“.

Havanoje duris atvėrė pirmasis prabangus viešbutis

Kubos sostinėje Havanoje pirmadienį duris atvėrė itin prabangus penkių žvaigždučių viešbutis, kur naktis gali kainuoti iki beveik pustrečio tūkstančio JAV dolerių.

Kelionės į pajūrį traukiniu – jau nuo šio savaitgalio (80)

Jau šį penktadienį, gegužės 26 d., startuoja pirmasis „Pajūrio ekspresas“ – vasaros sezono naujovė, kuria „Lietuvos geležinkeliai“ siūlo keleiviams pajūrio kurortus pasiekti šiuolaikišku ir patogiu traukiniu, rašoma pranešime spaudai.