Atsigeriam pas armėną, vardu Armėnas, kavos, ir mūsų apačioje jau laukia mašina, kurią radom vakar Stepanakerte. Nuvažiuoti iki Jerevano su mašina kainuoja lygiai tiek pat, kiek ir su autobusu, taigi nutariame, kad taip bus greičiau.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Gale sėdime trise: aš, Vytis ir moteriškė su labai daug auksinių dantų. Liuks, važiuojam. Matau, kad vairuotojo ir šalia jo sėdinčio keleivio mažųjų pirštų nagai ilgi, todėl parašysiu atskirą pastebėjimą apie tai: maždaug pusė Azijos naudoja mažojo pirštelio ilgą nagą vietoj tualetinio popieriaus… Kadangi BBC puslapyje radau, kad Armėniją jie priskiria prie Azijos šalių, panyru į svarstymus apie mūsų bendrakeleivių nagus.

Oras pagaliau geras, sėkmingai kertam Karabacho sieną ir žiopsom į nuostabius vaizdus, žydinčius medžius ir už jų užkliuvusius debesis. Mašinoje verda diskusijos apie Obamos kalbą, kurioje jis minėjo armėnų žudynes ir nepasakė žodžio genocidas. Visi tuo labai piktinasi.

Kalnais kylame aukštyn ir oras blogėja akyse. Kuo aukščiau kylame - tuo blogiau. Dar pusvalandį pavažiavus pradeda stipriai snigti, o dar po 15min. turime didžiausią pūgą, daug automobilių pakelėse ir stresuotą mūsų vairuotoją. Kaip bebūtų, važiuojam serpantinais, o mašina čiuožia.

Sumanusis mūsų vairuotojas nutaria kažkam paskambinti ir, matyt, perspėti apie pūgą. Matom, kad žmogus šaukia į ragelį labai daug armėniškų žodžių, iš kurių atpažįstame “katastrofa, katastrofa!”. Tuo metu pradedame slysti, vairuotojas labai sumaniai spaudžia stabdžius, tada mašina pradeda suktis. Kai pradedam artėti prie kelio krašto, už kurio, be abejo, bedugnė, mintyse mikliai galvoju, kad tuoj rėksiu Vyčiui šokti lauk ir šoksiu pati.

Labai sėkmingai atsitrenkėm į tvorelę ir sustojom. Šypteliu pagalvojusi, kad jie labai labai mažai tų apsauginių tvorelių kalnuose pasistatę. Mašina susilanksčiusi, bet išstumiam ir sėkmingai važiuojam toliau. Pradėjus leistis žemyn, po pusvalandžio kelio vėl matome žydinčius sodus. Neįtikėtina, kaip iš sapno nubudusi pasijutau.

Jerevane lyja. Ir vėl. Mus išleidžia prie metro stotelės, skambinam lietuvei, pas kurią turėjom apsistoti ir važiuojam susitikt. Mus palydi į butą su langais, tualetu, vonia ir karštu vandeniu. Sėdėdama vonioj galvojau, kad apsiverksiu iš laimės. Mūsų bute be lietuvės gyvena dar dvi prancūzės ir amerikietis. Lietuvės draugas armėnas pradeda sukti galvą, kuo čia mus galėtų nustebinti, kur nusivesti. Sako, žinau labai geras choras yra atvažiavęs, Singing men of Oklahoma vadinasi. Aš galvojau perplyšiu pusiau nuo žvengimo. Vargšelis sutriko, pasimetė, o mes per isterišką juoką negalėjom jam niekaip paaiškinti kas vyksta.

Pats butas - visiškas couch surfing rojus. Tualeto naudojimosi instrukcija surašyta kokia 10-čia kalbų, tame tarpe ir hieroglifais. Čia lankosi žmonės iš absoliučiai visur. Smagumėlis.

Išskalbiame susikaupusius nešvarius rūbus ir važiuojam į Jerevano centrą pavalgyti. Nebelyja! Gražioj lauko kavinėj valgau mėsą užsigerdama raudonu vynu. Esu nusipraususi ir švariais rūbais. Gyvenimas gražus. Beje, ne pačios pigiausios kavinės tualetas pasirodė besąs mokamas. Senutė WC menedžerė Vytį sugebėjo apsukti, atiduodama grąžą. Beje, šalia kavinės prisodinta labai gražių tulpių, jos saugomos stop juosta, matyt kitaip išmindžioja…

Pavalgę susitinkam su lietuve Laura bei jos vaikinu armėnu ir keliaujam gerti alaus. Oras puikus, nuotaika dar puikesnė. Taksistas, mus vežęs namo šiek tiek apgauna, bet labai nedaug, nenorim sau gadinti nuotaikos. Einam miegoti su šypsena, kuri eitų aplink, jei nebūtų ausų. Vis kartojam, kad pas lietuvius labai gera…

Bus tęsinys

Astos blogas

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Seimo socdemai su valstiečiais bando sudaryti slaptą paktą

DELFI duomenimis, antradienį Seimo Socialdemokratų frakcijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (6)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (60)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (110)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (31)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (129)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (14)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Barselonoje buvo planuojamas kur kas didesnis išpuolis (1)

Vienas iš įtariamų išpuolio Barselonoje rengėjų teisme pripažino, kad buvo planuojama įvykdyti...