Irano vieta, kuri turistams primena pasakojų herojų namus

 (6)
Iš tolo Kandovano kaimas primena milžinišką termitų koloniją ar pasakų herojų namus, tačiau iš tikrųjų tai yra buveinės uolose, kuriose vis dar gyvena beveik tūkstantis žmonių.
© Shutterstock

Vis dėlto neapsigaukite dėl to, ką matote. Čia gyvenantiems žmonėms puikiai pažįstami šiuolaikinio komforto teikiami privalumai. Irano šiaurėje esantis Kandovano kaimelis susiformavo ant vulkaninės kilmės liekanų po prieš šimtus metų įvykusio ugnikalnio išsiveržimo.

Kaimelio pavadinimas kilęs iš persų kandoo-e asal, reiškiančio bičių avilius. Čia atvykę neabejotinai pasijausite tikru persų pasakos herojumi.

Yra namų, kuriems daugiau nei 700 metų. Pasak gidų, kai kurie turistai ypač smalsūs: jie skuba ir prašo gyventojų leisti pamatyti jų kasdienybę ir buitį, kaip jie įsirengę minėtose uolose.

Didžioji dalis gyventojų namų turi 2 - 4 aukštus, langus, duris, terasas, taip pat patalpas, kuriose laikomi gyvuliai. Namų sienos neleidžia žmonės sušalti šaltuoju metų laiku, o vasarą - perkaisti.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Makalius pataria: kaip susiorientuoti atnaujintame Kauno oro uoste? (6)

Prasidėjus Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai galime lengviau atsikvėpti – baimė, kad susidursime su nepatogumais, buvo nepagrįsta. Laikinai pagrindiniais šalies oro vartais tapęs Kauno oro uostas keleivius pasitiko ypač svetingai, o susiorientuoti jame – išties paprasta, rašoma pranešime spaudai.

Uždarius sostinės oro uostą susivienijo Vilniaus ir Kauno turizmo centrai (2)

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai, rašoma pranešime spaudai.

Keliaujantiems po Lietuvą padės nacionalinė turizmo informacijos sistema (19)

Daug metų buvęs primirštas, atsainiai ar tiesiog „kaip mokam taip” daugybės atskirų informacijos centrų vystomas vietinis turizmas keičiasi ir atgyja. Žinoma, prie to prisideda dar vienas Europos sąjungos investicijų į turizmo skatinimą ir viešinimą raundas, rašoma pranešime spaudai.

Norintiems pasakiškų atostogų lietuviai siūlo apsistoti viduramžių pilyse (8)

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platforma „HomeToGo“ vasaros atostogoms siūlo įspūdingas vietas: didingas Europos pilis, įspūdingus apartamentus Niujorke ar net vieną seniausių JAV keltų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos viešbučių kasdienybė: vieni neprisimena vakar gėrę, kiti vagia be sąžinės graužaties (22)

Ar teko, įsikūrus jaukiame viešbučio kambaryje su mažais dailiais šampūno buteliukais ir įvairių dydžių muilo gabalėliais, pasijusti kaip kleptomanams? Gal visi tie mieli daikčiukai nepastebimai atsiduria jūsų lagamine?