Irano vieta, kuri turistams primena pasakojų herojų namus

 (6)
Iš tolo Kandovano kaimas primena milžinišką termitų koloniją ar pasakų herojų namus, tačiau iš tikrųjų tai yra buveinės uolose, kuriose vis dar gyvena beveik tūkstantis žmonių.
© Shutterstock

Vis dėlto neapsigaukite dėl to, ką matote. Čia gyvenantiems žmonėms puikiai pažįstami šiuolaikinio komforto teikiami privalumai. Irano šiaurėje esantis Kandovano kaimelis susiformavo ant vulkaninės kilmės liekanų po prieš šimtus metų įvykusio ugnikalnio išsiveržimo.

Kaimelio pavadinimas kilęs iš persų kandoo-e asal, reiškiančio bičių avilius. Čia atvykę neabejotinai pasijausite tikru persų pasakos herojumi.

Yra namų, kuriems daugiau nei 700 metų. Pasak gidų, kai kurie turistai ypač smalsūs: jie skuba ir prašo gyventojų leisti pamatyti jų kasdienybę ir buitį, kaip jie įsirengę minėtose uolose.

Didžioji dalis gyventojų namų turi 2 - 4 aukštus, langus, duris, terasas, taip pat patalpas, kuriose laikomi gyvuliai. Namų sienos neleidžia žmonės sušalti šaltuoju metų laiku, o vasarą - perkaisti.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Netoli sostinės esantys Liubavo dvaro baroko pastatai tapo muziejumi (1)

Liubavo dvaro sodybos, esančios Vilniaus rajone, XVIII a. baroko architektūros ansamblio pastatai atgimė naujam gyvenimui.

Į ką būtina atsižvelgti, jei norite skraidyti pigiau? (2)

Nesuskaičiuojama galybė užsienio tinklaraščių siūlo įvairius būdus, kaip tarp Europos pigių skrydžių avialinijų siūlomų bilietų surasti pačius pigiausius.

Birštono kurortas kviečia į sveikatingumo savaitgalį

Balandžio 29-30 dienomis Birštono kurortas kviečia išbandyti jėgas ėjimo, bėgimo bei dviračių sporto renginiuose. Visą savaitgalį čia bus galima aktyviai dalyvauti, išgirsti sveikatingumo ekspertų vedamas paskaitas ar stebėti sporto renginius gryname ore.

Namelis medyje - neįprastas viešbutis džiunglių tankmėje

Watamu Treehouse – vienas nuostabiausių viešbučių, kuriame kada nors teko viešėti. Ne šiaip viešbutis, o „namelis medyje“ savo aukščiu gerokai lenkiantis aplinkinius medžius.

Žvaigždžių treneris P. Ratkevičius: kelionės – viena didžiausių vertybių gyvenime

Vienam žinomiausių šalies trenerių Pauliui Ratkevičiui kelionės seniai tapo vienu iš efektyviausių būdų atitrūkti nuo kasdienybės, pažinti skirtingas šalis ir kultūras bei pasiilgti savo mylimos veiklos. Su charizmatišku, visad pozityviu ir energingu Pauliumi kalbamės apie keliones, aktyvų laisvalaikį ir vasaras Lietuvoje.