Kalkuta, rugsėjo 7 d. Ėjau iš savo restoranėlio namo ir dainavau vieną kalnų dainelę. Nežinau, kas čia dabar pasidarė, ar maistas pagaliau buvo neaštrus, ar sąžiningas taksistas pasitaikė, karštis ir drėgmė atlėgo, o gal tiesiog vėl penktadienis?
© Sauliaus Pauliuko nuotr.
Gyvenimas gražus, gyvenimas gražus,
Gyvenimas, gyvenimas,
Gyvenimas gražus...

Mielai jau atsisveikinčiau su nuotykių kupina Kalkuta ir patraukčiau namo. Nuotykiai smagu, bet kai jie tampa kasdiene rutina, norisi pagaliau vėl išvysti mielas draugų šypsenas, lietuvišką darganotą dangų bei auksinius rudens lapus.

Kodėl taksistas sąžiningas, paklausite? Ogi neprašytas atidavė grąžą iki paskutinės rupijos ir tik paskui paprašė vienos rupijos „arbatos“. „Tik dvidešimti su..“, t.y. 6,25 centų. Aš net pasimečiau, daviau dvi, o paskui net graužiausi, galėjau gi palikti visą gautą „metalą“. Juk su kitais taksistais pykdavomės dėl 10-20 rupijų: „Neturiu grąžos“.

Indija, Kalkuta_10
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Penktadienis! Nors čia jokio skirtumo kelintadienis, bet ta proga atsidariau alaus. Tad ta proga apie indišką alų plačiau. Baruose pilstomo alaus nėra, tik buteliuose. Populiariausias „Foster“ ir indiškas „Kingfisher“. Kai pirmą kartą užsisakiau, nesupratau, kas vyksta: ateina padavėjas su buteliu, suėmęs jį su servetėle, laiko kaip brangiausią šampaną ir rodo man. Na, gerai, sakau, pilk, o jis man kažką burbuliuoja.

Indai apšvietė, kad tai man atnešė parodyti, ar alus pakankamai šaltas! Dabar jau žinau procedūrą, užsisakau, atneša, pačiupinėju, šaltutėlis, linkt galvą, atkemša, įpila, puikumėlis. Kaip kokį šimtametį vyną. Britiškas palikimas pilstyti į 650 ml butelius man labai neįprastas. Vakarienei vieno per mažai, dviejų - per daug.

Ir dar jie labai stengiasi neleisti bokalui išsekti. Tik nugeri pusę, jau, žiūrėk, padavėjas čiumpa butelį ir pila. O pas mus juk neįprasta pripylinėti, gi vyriškai išgėrei, prisipylei. Tai pirmą pusvalandį reikia padavėjus kaip muses nuo bokalo vaikyti. Vienam išaiškini, jau kitas stveria, tą nuveji, tračias kėsinasi.

Labai juokiausi, kai ant etiketės perskaičiau: „Saugoti vėsioje, sausoje ir higieniškoje patalpoje“. Įdomu, ar yra tokia Indijoje vieta, kad atitiktų visus šiuos tris kriterijus? Na, nebent mano kambario šadytuvas.

Kalkuta, rugsėjo 9 d.

Šiandien atsidarė paroda „India Expo“. Prajuokino indai, prie įėjimo atsiboginę sparnuotąją raketą – demonstruoja, ką turi. Paroda įdomi - atskiri stendai kariuomenei, laivynui, aviacijai, arbatai, kavai ir t.t. Ant scenos vyko vaikų tautinių šokių konkursas, mergaičiukės „davė garo“. Nepakartojamas, nuostabus ir gyvas vaizdas kaip iš rytietiškos pasakos. Šokėjos, rūbai, muzika, judesiai, nuotaikos greitai pagauna ir negali pasirodymui likti abejingas.

Indija, Kalkuta_9
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Vienas solo pasirodymas tiesiog pakerėjo. Šokėja taip sugebėjo perteikti dainos tekstą, kad iš judesių ir iš mimikos puikiausiai supratau, apie kokį gyvenimą pasakoja ši daina ir šokis. Per konkurso pertrauką pasirodęs iliuzionistas pralinksmino visus vaikus ir mane. Pigūs triukai, bet su tokia šypsena ir atsidavimu, kad publika liko sužavėta. Vilniuje Koperfildas per visą pasirodymą taip publikos neužvedė.

Indija, Kalkuta_8
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Kalkuta, rugsėjo 27 d.

Paskutinė diena Kalkutoje buvo skirta „pasikultūrinimui“. Nusprendžiau aplankyti Indijos muziejų ir artimiau susipažinti su Indijos istorija.

Indija, Kalkuta_7
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Smagumai prasidėjo nuo taksi. Pavažiavus 200 metrų, sprogo padanga. Uždėta atsarginė buvo dar „plikesnė“ už sprogusią. Užtikrintai linksėjęs galvą, kad žino kur važiuoti, taksistas nuvežė prie kažkokios meno galerijos. Laimei, Internete buvau matęs muziejaus pastatą. Ėmus abejoti, dievagojosi, kad tikrai čia Indijos muziejus.

Indija, Kalkuta_6
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Pasiklausiau vietinių, tikrai buvau teisus, muziejus kažkur „anapus“. Tada paaiškėjo, kad taksistas visiškai nesiorientuoja, kur man reikia. Žvilgtelėjau į taksometrą, o lia lia, neįsivaizduoju, kaip jis sugebėjo prisukti trigubą kainą, matyt, prispaudė kažką, kol fotografavau pro langą. Negana to, kad laukiau, kol keitė padangą, ne ten nuvežė, tai dar pradėjo reikalauti primokėti už teisingą adresą!

Muziejus. Nekelkit kojos ten! Kažkas baisaus. Jau vien bilietas užsieniečiams kainuoja 15 kartų daugiau, tai dar reikia palikti visas rankines ir kuprines bagažo skyriuje, tokioje kamarėlėje. Pačios ekspozicijos nuo caro maro laikų, o svarbiausia, kad nors skambiai vadinasi „Indijos muziejumi“, apie Indijos istoriją - nei žodžio.

Yra dulkėtų fosilijų sandėlys, kur krauta prikrauta akmenų, nutrupėjusių drugelių ir vabzdžių kolekcija, nusišėrusių iškamšų salė, plastikinių paukščių kolekcija ir t.t. Visur prieblanda ir tvanku. Situaciją kiek pataiso gausi budų bei Indijos dievų skulptūrų kolekcija. Tačiau be kažkokio didesnio paaiškinimo, laikotarpio, istorijos apibūdinimo ir pan. Didžiulė paveikslų galerija buvo uždaryta ir, aišku, be jokio perspėjimo perkant bilietą. Baisu!

Kalkuta – Frankfurtas – Vilnius, iš rugsėjo 28 į 29 d.

Esu kažkur virš debesų... Naktis ir čia naktis. Pono Byno atostogos telvizoriuje visiškai nenuteikė miegui, o ir kiek valandų - neįmanoma nusakyti. Dėdė Einšteinas buvo teisus su savo laiko realiatyvumu: Kalkutoje penkios ryto, Frankfurte dar tik pusė dviejų, o man lėktuve jis iš viso sustojęs.

Indija, Kalkuta_5
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Pagaliau atsipalaidavau, nes pakeliui į oro uostą prisinervinau daugiau nei per visą buvimą Indijoje kartu sudėjus. Visgi potvyniai bandė ir mano planus sugadinti. Kalkutoje baisiai lyja nuo penktadienio vakaro, praktiškai be perstojo ir nežada liautis. Sėdžiu sau viešbutyje ir net nežinau, kad pusė Kalkutos plaukia. Žemesnės vietos arčiau upės apsemtos, dingusi elektra.

Indija, Kalkuta_4
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Su taksi įstrigau tokiame kamštyje, kad vietoje 40 minučių į oro uostą važiavome dvi valandas! Visą tą papildomą laiką metras po metro yrėmės tik tris kilometrus. Buvo uždaryta pusė aplinkelio ir visas srautas nukreiptas į vieną pusę, o per kitą pusę pertempti vamzdžiai, kuriais pumpuojamas iš miesto potvynio vanduo.

Indija, Kalkuta_3
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Sėdėjau ir meldžiausi, nes praktiškai nejudėjome, priekyje raudonavo stop žibintų jūra, o minutės iki skrydžio registracijos pabaigos tirpte tirpo. Na, nenori, nenori kažkodėl Kalkuta manęs paleisti! Užtat oro uoste gavau gavau VIP palydą, trys valdžios atstovai bėgte lekia su manim koridoriais - esu paskutinis keleivis. Pasų kontrolė. Išprotėjimas. Kažkodėl pareigūnui užkliuvo mano pasas (nors jis naujo pavyzdžio). Lanksto, varto, žiūri, uosto, o palydai jau skambina: „Na, kur tas paskutinis?“

Indija, Kalkuta_2
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Bingo, lekiam toliau. Skaneris. Įveikta. Paskutiniai posūkių viražai ir finišo tiesioji iki trapo. Taip, taip, čia Kalkutoje iki pat Airbus A300 trapo pėstute nueini (nubėgi)! Palyda ir pasitinkantieji išsirikiuoja, atsisveikina ir palinki gero kelio. Valio, aš jau lėktuve! Ačiū Dievui, visgi išskrisiu.

Įsisukęs į pledą ir nužvelgęs daugiausiai pakeleivius indus, nusišypsau prisiminęs, kiek daug per paskutines kelias dienas teko atsakyti klausimų. Turėjau daugiau laisvo laiko, tad vaikščiojant vienam po miestą užkalbindavo draugiški indai. Kartais jie net imdavo erzinti su tais pačiais klausimais. Galima netgi atsispausdinti atsakymus išanksto. Eiliškumas kiek skiriasi, bet klausimai praktiškai visada tie patys:

1) Ar tu užsienietis? Iš kur atvykęs?
2) Kokia kalba kalbama tavo šalyje?
3) Kokia tavo šalies ekonominė padėtis?
4) Kokia valiuta?
5) Kiek tau metų?
6) Ar tu vedęs?
7) Ką veiki Indijoje?
8) Kiek laiko čia jau esi?
9) Kada išvyksti?
10) Kur apsistojęs?
11) Ar tu pirmą kartą Indijoje?
12) Kaip tau patinka indiškas maistas?
13) Ar atvyksi dar kartą?
14) Ir pabaigai: koks tavo vardas?

Nepaisant visų nuotykių, draugams indams į klausimą, kas labiausiai įstrigo Indijoje, atsakiau, kad: pirmiausia – besišypsantys, atviri, malonūs, draugiški žmonės; antra – tai sveiku protu nesuvokiamas pasiutęs eismas; trečia – visiškai neįprastas ir aštrus maistas bei visur tvyrantis specifinis salsvas kvapas.

Indija, Kalkuta_11
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Ir pabaigai atsakymas jau į lietuvišką klausimą – atostogoms Indiją tikrai rekomenduoju. Nuotykių, atrakcijų, įspūdžių tikrai patirsite ir parsivešite. Garantuoju !!!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: paskutinį vasaros savaitgalį – šioks toks pagerėjimas (9)

Antroje savaitės pusėje orai bus vėjuotesni, vieną šalies pusę lietus merks labiau nei kitą....

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą (97)

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad per rungtynes su Islandija Lukas Lekavičius patyrė sunkesnę...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų (200)

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

Metė gerai apmokamą darbą Škotijoje ir grįžo į Lietuvą: nežinau, kur žmonės mato tiek negatyvo (206)

Agnė Butautaitė iš emigracijos grįžo pernai ir iškart ėmėsi veikti – Panevėžio centre,...

Atsarginį variantą jau paruošęs D. Adomaitis pyko: taip ir įvyksta kvailos traumos (19)

Sausakimšoje „Šiaulių“ arenoje Lietuvos rinktinė be didesnio vargo 84:62 susitvarkė su...

Be susižeidusio L. Lekavičiaus likusi Lietuvos rinktinė pranoko Islandiją (220)

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos krepšinio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Šiauliuose...

Jaunasis filosofas įvardijo, ko trūksta šiuolaikinei kartai (36)

Klasikinių mokslų magistro studijas Kembridže ( Jungtinė Karalystė ) su pagyrimu baigęs ir šiuo...

Nustebsite pamatę: dizaineris sukūrė išskirtinius vandens mylėtojų kostiumus (6)

Žmonėms, kuriems vanduo, jūros bangos ir smėlis yra visas gyvenimas, mados dizaineris Thomas...

Įspūdingomis asmenukėmis išgarsėjęs vaikinas visose savo nuotraukose slepia žinutę vienam žmogui (4)

Natūralu, kad tėvai paprastai nerimauja, kai jų vaikams tenka vykti į užsienį. Tad norėdamas...

Šį bruožą turintys žmonės labiau linkę į neištikimybę (21)

Visi, kurie būna neištikimi savo antrajai pusei, turi vieną bendrą bruožą. Tokią išvada...