Šiais metais Europos kultūros sostinėmis paskelbti net trys miestai – Vokietijos miestas Esenas (kartu su Rūro sritimi), Vengrijos Pečas ir Turkijos Stambulas. Pristatome pirmąjį miestą - Eseną ir jo pristatomą programą.
Esenas, Vokietija
© Corbis/Scanpix

Esenas yra miestas Rūro regione. Per jį teka Rūro upė. Čia gyvena maždaug 580 tūkst. gyventojų. Tai 7-8 pagal dydį Vokietijos miestas. Būdamas Europos kultūros sostine, Esenas siekia atrodyti kaip modernus ekonominis bei kultūrinis miestas ir siūlo net 300 projektų ir 2500 renginių, tarp kurių teatro, šokių, muzikos festivaliai, koncertai, parodos, mugės, stovyklos bei muziejų projektai.

Europos pažadas

Projektui „Europos pažadas“ yra skirta speciali aikštė, kurią suprojektavo menininkas Jochen Gerz. Miestiečiai ir svečiai kviečiami dalyvauti projekto kūrime užrašydami savo vardą ir asmeninį pažadą. Projekto kūrėjai tikisi, kad daug žmonių paskelbs savo asmeninius pažadus visai Europai.

Salos ežere

Baldeney ežeras prie Eseno buvo sukurtas 1930 metais siekiant pašalinti teršalus ir tapo viena iš daugelio lankytinų vietų Rūro srityje. Nuo šių metų gegužės iki spalio bus galima pamatyti kaip čia įgyvendinami įvairių menininkų darbai tema „Menas yra energija – energija yra judėjimas“. Mažiausiai keturios salos sudarys salyną ežere ir jas bus galima aplankyti. Svečiuodamiesi šiame mieste taip pat galėsite pamatyti rusų menininko Iljos Kabakovo sukurtą plaukiojančią salą.

Ruhr muziejus

Paroda Ruhr muziejuje pasakoja įdomią istoriją apie vieną iš didžiausių pramoninių pasaulio regionų. Čia taip pat rasite ekspoziciją apie dabartinę Rūro sritį ir jos istoriją. Šis regionas yra industrinis – jame yra ne vienas industrinis miestas, įkurtas prie Rūro ir Reino upių, kuriuose ypač išvystyta anglies ir plieno pramonė. Paroda atidaroma sausio pradžioje.

Senoji sinagoga

Tai yra projektas, kuriuo siekiama atnaujinti senąją sinagogą ir puoselėti žydų kultūrą. Sinagogos pastatas yra vienas svarbiausių žydų kultūros paminklų Vokietijoje. Šiuo projektu siekiama pristatyti judaizmą su humoru ir džiaugsmu, tradicijomis ir šventėmis bei permaininga šios sinagogos istorija. O visa tai bus perteikta per parodas ir renginius, kurie čia vyks šiais metais.

Renginiai vaikams

Planuodami Europos kultūros sostinės renginius organizatoriai nepamiršo ir vaikų bei jaunimo, tad jiems skirta nemažai renginių. Mažiesiems siūlomas vaikų kultūros seminaras, filharmonija vaikams, įvairūs projektai, suteikiama galimybė Folkwango muzikos mokykloje įrašyti savo dainą.

Jaunimo dailės akademija

Šioje akademijoje organizuojami įvairūs vaizduojamojo meno srities seminarai ir 14-23 metų jauni žmonės kviečiami pažinti ir išbandyti įvairius metodus bei diskutuoti meno klausimais. Seminarai kainuos 15-20 eurų ir jų pasirinkimas tikrai didelis, tad kiekvienas ras kas jam įdomu.

Jaunimo festivalis

Liepos-rugpjūčio mėnesiais Esene vyks tarptautinis jaunimo festivalis, kuriame susitiks 16-26 metų amžiaus žmonės iš įvairių Europos šalių. Susirinkęs jaunimas mokysis ir dalinsis patirtimi šokio, teatro, kabareto, tapybos, vizualinio meno, literatūros, cirko, muzikos, fotografijos srityse. Festivalio uždarymas vyks liepos pabaigoje, kur dalyviai pristatys savo bendro darbo
rezultatus.

Esenas yra įdomus miestas, turintis daug gražių vietų. Esene yra istorinės kasyklos Zollverein, kurios 2001 m. tapo UNESCO pasaulio kultūros paveldo objektu, senoji sinagoga, Azijos namai, muziejus „Soul of Africa“, meno namai, keli kultūros centrai ir daug teatrų ir bažnyčių, tačiau vienas pats Esenas nėra toks jau žavus, kiek patraukli yra visa sritis, apimanti 53 miestus.

Šiame straipsnyje paminėta tik maža dalis renginių ir projektų, kurie visus metus vyks Esene.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (41)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (176)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1392)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (5)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (3)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (7)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (11)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (77)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (42)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...