Dieviškosios Azorų salos ne veltui yra didžiausia Atlanto vandenyno paslaptis

 (1)
Nesugadintas rojus yra gerai, bet jei jame dar niekas nėra lankęsis – tai išvis tobula vieta.
© Shutterstock nuotr.

Azorai yra salų grupė salų už 1200 km nuo Portugalijos krantų. Yra žmonių, kurie yra lankęsi šiose salose, bet apskritai šios atšiaurios, sūrių bangų skalaujamos salos yra, kaip rašo „USA Today“, „geriausiai saugoma paslaptis Atlanto vandenyno vidury“.

Įsivaizduokite smaragdinius paplūdimius, stulbinamo grožio mėlynus ežerus, vešlias ganyklas, ugnikalnių urvus, kunkuliuojančias purvo ertmes, krioklius, krentančius į gilius tarpeklius (į kuriuos, beje, galima nusileisti su virve) ir kasdien vis kitokius, kvapą gniaužiančius saulėlydžius.

2009 metais UNESCO paskelbė Azorų salas biosferos rezervatu, nes salų gamta yra puikiai išsaugota. Išties, Azorų salos labai primena rojų žemėje.

Dieviškosios Azorų salos ne veltui yra didžiausia Atlanto vandenyno paslaptis
© Shutterstock nuotr.

Galite leisti dienas keldamiesi iš salos į salą. Galite nardyti pakrantėje, leistis virve į tarpeklius, kopti į ugnikalnius ir stebėti banginius. Taip pat galite apžiūrėti žvejų kaimelius, prabangias vilas ir XV a. bažnyčias. Stulbinamo grožio vilų ir bažnytėlių galite rasti Grasiozos saloje. Dauguma salų pavadintos pagal jose vyraujantį gamtovaizdį – pavyzdžiui, „Kalno sala“, kuri taip pat vadinama „Pico“, arba „Gėlių sala“, dar vadinama „Flores“.

Nors šios salos nėra labai toli, jos išlieka gan nepopuliarios tarp turistų, palyginus su kitomis salomis. Ko gero todėl, kad į jas mažai tiesioginių skrydžių, be to, jos daug ramesnės, nei kitos populiarios turistinės vietos.

Dieviškosios Azorų salos ne veltui yra didžiausia Atlanto vandenyno paslaptis
© Shutterstock nuotr.

Įdomu tai, kad Azorų salos turi savo oro linijų bendrovę, kuri vadinasi SATA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Lietuvoje sparčiai populiarėja nauja turizmo rūšis: į kelionę galite leistis tuoj pat (17)

Kulinarinis turizmas yra absoliutus fenomenas ir sparčiausiai auganti turizmo rūšis tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Turizmo departamentas siūlo susipažinti su skaniausiomis naujovėmis mūsų šalyje ir ne tik keliauti po Lietuvą, bet ir ragauti, rašoma Valstybinio turizmo departamento parengtame pranešime spaudai.

Keli šveicarų ypatumai, kurie stebina visą pasaulį (10)

Šveicarai moka nuoširdžiai džiaugtis faktu, kad gyvenime viskas vyksta punktualiai ir produktyviai. Nors dauguma šalių kratosi stereotipų, Šveicarijos atveju stereotipai yra visiškai teisingi. Taip teigia garsus keliautojas ir rašytojas Eric'as Weineris, kuris dalinasi įpūdžiais iš Šveicarijos.

Lietuvių stiuardų kasdienybė šokiruoja: atvirai papasakojo, su kokiais pasibaisėtinais dalykais tenka susidurti (80)

Savo pavardžių nepanorę atskleisti tarptautinės skrydžių kompanijos stiuardai Darius ir Gediminas pasakojo pikantiškas darbo subtilybes. Pasibaisėtini dalykai lėktuvo tualete, neprognozuojamas keleivių elgesys ir net gyvybės gelbėjimas – stiuardo darbo kasdienybė.

Aktyvios šeimos tradicija: kiekvieną pavasarį – į kelionę su dukrele (3)

Įpusėjus pavasariui daugelis pajunta natūralų norą atsipūsti – vėsūs orai ima trauktis, nuotaika gerėja, gyvenimo tempas palengva ima lėtėti, vaikai laukia vasaros atostogų… Todėl vis populiariau šiuo laikotarpiu leistis į kelionę.

Populiarėja kelionės, kurios organizuojamos vien tik moterims (2)

Ne vienas pasaulinis tyrimas skelbia – moterys varo turizmo ir kelionių pasaulį pirmyn. Gali skambėti neįtikėtinai, bet: 80 proc. visų sprendimų, susijusių su kelionėmis, priima būtent moterys, net 75 proc. keliautojų yra moterys, jos turizmo rinkoje per metus išleidžia net 19 trilijonų JAV dolerių.