Dieviškosios Azorų salos ne veltui yra didžiausia Atlanto vandenyno paslaptis

 (1)
Nesugadintas rojus yra gerai, bet jei jame dar niekas nėra lankęsis – tai išvis tobula vieta.
© Shutterstock nuotr.

Azorai yra salų grupė salų už 1200 km nuo Portugalijos krantų. Yra žmonių, kurie yra lankęsi šiose salose, bet apskritai šios atšiaurios, sūrių bangų skalaujamos salos yra, kaip rašo „USA Today“, „geriausiai saugoma paslaptis Atlanto vandenyno vidury“.

Įsivaizduokite smaragdinius paplūdimius, stulbinamo grožio mėlynus ežerus, vešlias ganyklas, ugnikalnių urvus, kunkuliuojančias purvo ertmes, krioklius, krentančius į gilius tarpeklius (į kuriuos, beje, galima nusileisti su virve) ir kasdien vis kitokius, kvapą gniaužiančius saulėlydžius.

2009 metais UNESCO paskelbė Azorų salas biosferos rezervatu, nes salų gamta yra puikiai išsaugota. Išties, Azorų salos labai primena rojų žemėje.

Dieviškosios Azorų salos ne veltui yra didžiausia Atlanto vandenyno paslaptis
© Shutterstock nuotr.

Galite leisti dienas keldamiesi iš salos į salą. Galite nardyti pakrantėje, leistis virve į tarpeklius, kopti į ugnikalnius ir stebėti banginius. Taip pat galite apžiūrėti žvejų kaimelius, prabangias vilas ir XV a. bažnyčias. Stulbinamo grožio vilų ir bažnytėlių galite rasti Grasiozos saloje. Dauguma salų pavadintos pagal jose vyraujantį gamtovaizdį – pavyzdžiui, „Kalno sala“, kuri taip pat vadinama „Pico“, arba „Gėlių sala“, dar vadinama „Flores“.

Nors šios salos nėra labai toli, jos išlieka gan nepopuliarios tarp turistų, palyginus su kitomis salomis. Ko gero todėl, kad į jas mažai tiesioginių skrydžių, be to, jos daug ramesnės, nei kitos populiarios turistinės vietos.

Dieviškosios Azorų salos ne veltui yra didžiausia Atlanto vandenyno paslaptis
© Shutterstock nuotr.

Įdomu tai, kad Azorų salos turi savo oro linijų bendrovę, kuri vadinasi SATA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Makalius pataria: kaip susiorientuoti atnaujintame Kauno oro uoste? (6)

Prasidėjus Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai galime lengviau atsikvėpti – baimė, kad susidursime su nepatogumais, buvo nepagrįsta. Laikinai pagrindiniais šalies oro vartais tapęs Kauno oro uostas keleivius pasitiko ypač svetingai, o susiorientuoti jame – išties paprasta, rašoma pranešime spaudai.

Uždarius sostinės oro uostą susivienijo Vilniaus ir Kauno turizmo centrai (2)

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai, rašoma pranešime spaudai.

Keliaujantiems po Lietuvą padės nacionalinė turizmo informacijos sistema (19)

Daug metų buvęs primirštas, atsainiai ar tiesiog „kaip mokam taip” daugybės atskirų informacijos centrų vystomas vietinis turizmas keičiasi ir atgyja. Žinoma, prie to prisideda dar vienas Europos sąjungos investicijų į turizmo skatinimą ir viešinimą raundas, rašoma pranešime spaudai.

Norintiems pasakiškų atostogų lietuviai siūlo apsistoti viduramžių pilyse (8)

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platforma „HomeToGo“ vasaros atostogoms siūlo įspūdingas vietas: didingas Europos pilis, įspūdingus apartamentus Niujorke ar net vieną seniausių JAV keltų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos viešbučių kasdienybė: vieni neprisimena vakar gėrę, kiti vagia be sąžinės graužaties (22)

Ar teko, įsikūrus jaukiame viešbučio kambaryje su mažais dailiais šampūno buteliukais ir įvairių dydžių muilo gabalėliais, pasijusti kaip kleptomanams? Gal visi tie mieli daikčiukai nepastebimai atsiduria jūsų lagamine?