Azorų salose išgirdę nešvankų žodį – nesupraskite neteisingai

 (8)
Atlanto vandenyne esančios Azorų salos priklauso Portugalijai. Įdomu tai, kad dažnai jos lyginamos su Islandija.
© E.Žilionio nuotr.

Pasak keliautojų, jas aplankyti verta nepriklausomai nuo metų laiko. Žiemą vidutinė temperatūra siekia 20 laipsnių šilumos, vasarą - 24.

Vienas gražiausių dalykų salose – įstabūs ežerai, kurie susidarė užgesusių ugnikalnių krakeriuose. Didžiausia ir populiariausia sala – Sao Miguel sala. Ji lankomiausia turistų.

Salose gyvena apie 262 tūkst. gyventojų. Rekomenduojama paragauti vietinių gyventojų išaugintų citrusinių vaisių, kukurūzų. Tiesa, gyventojams svarbu, kad į salas atvyktų kuo daugiau turistų. Dažnam tai yra vienas pagrindinių pajamų šaltinių. Dėl tos priežasties jie neretai išnuomuoja dalį savo namo, buto, taip pat yra paslaugūs.

Dažnai rekomenduojama išsinuomuoti automobilį ir leistis į kelionę savarankiškai. Būtina atsiminti, kad beveik visi keliai yra mokami. Tiesa, įdomu tai, kad dažnai galite išgirsti žodį, kuris priverčia pasijauti nejaukiai. Atminkite, kad vietinių gyventojų ištartas žodis "kurva" reiškia "posūkis".

Azorų saloų grožis – nuotraukų galerijoje:

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Žvaigždžių treneris P. Ratkevičius: kelionės – viena didžiausių vertybių gyvenime

Vienam žinomiausių šalies trenerių Pauliui Ratkevičiui kelionės seniai tapo vienu iš efektyviausių būdų atitrūkti nuo kasdienybės, pažinti skirtingas šalis ir kultūras bei pasiilgti savo mylimos veiklos. Su charizmatišku, visad pozityviu ir energingu Pauliumi kalbamės apie keliones, aktyvų laisvalaikį ir vasaras Lietuvoje.

Knygos „Nemunu per Lietuvą“ sutiktuvės – netikėti dalyvių prisipažinimai ir dar neatskleistos paslaptys

Antradienio vakarą Vilniaus rotušės salėje neliko laisvų vietų. Į susitikimą su 2015 m. ir 2016 m. televizijos laidos „Nacionalinė ekspedicija „Nemunu per Lietuvą“ dalyviais ir knygos „Nemunu per Lietuvą“ sutiktuves žmonės rinkosi dar gerokai iki renginio pradžios.

Koks bus oras per Jūsų atostogas Kretoje?

Pirmiausia norėčiau pažymėti, kad tikslią orų prognozę Jūsų atostogoms gali duoti tik dievai. Jei turite glaudžių ryšių su Dzeusu ir Poseidonu, tuomet skaityti Jums šio teksto nėra prasmės. Priešingu atveju prašau įsidėmėti, kad pateikiu bendrines orų prognozes, aprašydamas įprastines klimatines sąlygas konkrečiu metų laiku. Tai nereiškia, kad per Jūsų atostogas oras bus būtent toks, nes pasitaiko anomalijų. Ir dažniau į geresnę pusę.

31-ąsias Černobylio tragedijos metines minint: kaip katastrofos vieta atrodo šiandien (2)

1986 metų balandžio 26 dieną pasaulis susidūrė su didžiausia istorijoje žmogaus sukelta nelaime, kurios pasekmės jaučiamos iki šiol. Prieš pat tragedijos metinių minėjimą fotografas Paulius Kazlauskas griebėsi avantiūros – iškeliavo į Černobylį.

Keliaukime sumaniai: kaip pigiausiai išsinuomoti automobilį?

Ilga žiema, atrodo, nenoriai, bet traukiasi, o mūsų jau laukia saulėtos vasaros atostogos – pats kelionių automobiliu įkarštis. Šiltuoju metu laiku ženkliai išaugs ir kelionių nuomotais automobiliais skaičius. Į ką turėtų atsižvelgti automobilio nuomininkas, kad gautų puikią transporto priemonę už kuo palankesnę kainą?