Atėnų gidas

Šis miestas dažnai vadinami Vakarų civilizacijos lopšiu ir nepaisant to, kad Graikija šiuo metu turi ekonominių sunkumų, kultūros puoselėtojai neapleidžia Atėnų.
Atėnai, Graikija
© Shutterstock nuotr.

Miesto panoramą supa 2,500 metų senumo betoninės ir akmeninės plytos, o nuo 2004 metų iškilmingai atidaryta Archeologijos Promenada. Tai daugiau nei 3 km ilgio apsuptas medžių pėsčiųjų takas, juosiantis Akropolio papėdę ir jungiantis visas didžiausias miesto archeologines vietas. Būtent dėl šio pėstiesiems skirto tako, miesto centras išvengia didelių eismo spūsčių ir išmetamųjų dujų.

Vis dėlto turistai atvyksta čia ne tik pasigrožėti senoviniais paminklais. Nepaisant šiuo metu Graikiją ištikusios ekonominės krizės, Atėnai gali pasigirti, jog yra vienas iš patraukliausių Europoje naktinio gyvenimo traukos taškų. Čia rasite visko: nuo prašmatniausių barų Monastiraki aikštėje šalia Akropolio, iki ištaigingų barų ir maisto užkandinių Kolonaki rajone.

The Daily Telegraph
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Sietlas - miestas, kuris patvirtina įsisenėjusius stereotipus apie JAV (3)

Sietlas – niekuo neišsiskirianti vidutinybė. Galbūt griežtokai, tačiau mums Sietlas nepadarė jokio įspūdžio, kaip miestas, pasižymintis kažkuo išskirtiniu. Galbūt todėl, kad neieškojome jame nieko įspūdingo. Nesame didmiesčių mėgėjai, tad ir nenorėjome jame užsibūti. Tačiau miestą atsiminsime dar labai ilgam.

Mianmaras – po ilgametės izoliacijos atverta lobių skrynia

50-ąją kelionės dieną iš Tailando įkėliau koją į aukso pagodomis spindintį Mianmarą. Visuomet galvoje nešiojausi stereotipišką šios šalies vaizdinį – šalia tų pagodų vaikštinėjančius purpuro spalvos apdarais apsivilkusius budistų vienuolius. Mianmaras man dvelkė egzotika, paslaptimi ir atrodė lyg visai neseniai po ilgametės izoliacijos atverta lobių skrynia.

Neįtikėtinai gražūs pasaulio kampeliai, kuriuos turistai pamiršta aplankyti (1)

Mūsų planetoje gausu vietų, kurios žavi nuostabiais vaizdais, keista topografija, floros ir faunos įvairove. Žemėje galybė vietų, kurios atrodo keistos ar neįprastos palyginus su tuo, ką esame įpratę matyti savo kasdienybėje. Štai keletas jų.

Štai kas nutinka monetoms, kurias įmetate į fontanus (3)

Trevi fontanas Romoje turi ilgametę tradiciją: jeigu stovėdamas nugara į jį per kairį petį įmeti monetą, tikrai dar sugrįši į Italijos sostinę.

Didžiausios Vilniaus paslaptys, kurios vis dar primena apie save

Akivaizdu, kad šiam sąrašui neužtenktų nei „penketuko“, nei „dešimtuko“, nei „šimtuko“ ribos - Lietuvos sostinė slepia tiek paslapčių, kad naują, nė trupučio ne mažiau įdomią už visas kitas galėtumėme ištraukti vos ne kas valandą - ir šiam įdomiam užsiėmimui neužtektų ir metų. O ką jau kalbėti apie jų išnarpliojimą!