8 faktai apie „Ladurée“ prašmatnius skanėstus

 (4)
Dažnas, neatsispiriantis saldumynams, svajoja aplankyti prašmatnių desertų „Ladurée“ parduotuvę - restoraną pačiame Paryžiaus centre.
© A. Armoškaitės nuotr.

Nepaisant to, kad kepyklos gaminiai ypač brangūs, kasdien garsiųjų sausainių macarons parduodama daugiau nei 17 tūkstančių vienetų.

Pateikiame įdomių faktų apie šią garsią skanėstų kepyklą.

1. Populiariausias desertas – trapus sausainis, vad. macaron. Jis buvo sukurtas XX a. pabaigoje. Nuo pat jo pasirodymo paryžiečiai jį pamėgo. Teigiama, kad jis perkamiausias skanėstas iki šių dienų. Dvigubas, išorėje trapus, viduje minkštas apvalios formos sausainis „Ladurée“ parduotuvėse kainuoja nuo 2.50 eur. Jų rūšių yra daugiau nei 50.

2. Macaron sausainį sukūrė Louiso Ernesto Laduree giminaitis – Pierre’as Desfontainesas, sugalvojęs dvi traškias sausainių puses sujungti perteptu šokoladu. Šių dienų macarons pertepimas gali būti įvairių skonių. Sausainio kremo pertepimas vad. ganache.

3. Garsieji macarons, pageidaujant klientui, supakuojami į išskirtines, dizainerių sukurtas dėžutes. Jas yra kūrę Lanvin, John Galliano, Christian Louboutin ir kiti mados atstovai.

4. Pirmoji kepyklėlė „Ladurée“ buvo įkurta 1862 metais Paryžiuje. Jos savininkas buvo prancūzas, rašytojas Louis-Ernest Laduree.

5. Desertų tinklą ypač mėgsta užsienio režisierė Sofia Cappola. Jos kurto filmo Marija Antuanetė“ kai kurios scenos buvo filmuojamos „Ladurée“ restorane.

6. Ilgą laiką „Ladurée“ skanėstai buvo parduodami tik Prancūzijoje. Svetur jais pradėta prekiauti tik nuo 2005 metų. Londonas – pirmasis miestas, kuriame pradėta garsiųjų desertų prekyba. Vėliau šių desertų tinklas buvo atidarytas ir Belgijoje, Italijoje, Monake, Airijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, JAV, UAE, Maroke, Panamoje ir kitur.

7. Įdomu tai, kad žymūs dizaineriai prisidėjo ir prie macarons sausainių skonio kūrimo. Pavyzdžiui, mados namų Lavin atstovai sukūrė gumos skonio sausainį.

8. Atidarius kepyklėlę vėliau buvo įgyvendinta ir „arbatos kambarių“ idėja. Įdomu tai, kad ilgą laiką Paryžiaus restoranų arbatos kambariuose buvo laukiami tik vyrai. Tačiau „Ladurée“ įkurti „arbatos kambariai“ turėjo didelį pasisekimą, nes jame įleidžiamos buvo ir moterys.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Makalius pataria: kaip susiorientuoti atnaujintame Kauno oro uoste? (6)

Prasidėjus Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai galime lengviau atsikvėpti – baimė, kad susidursime su nepatogumais, buvo nepagrįsta. Laikinai pagrindiniais šalies oro vartais tapęs Kauno oro uostas keleivius pasitiko ypač svetingai, o susiorientuoti jame – išties paprasta, rašoma pranešime spaudai.

Uždarius sostinės oro uostą susivienijo Vilniaus ir Kauno turizmo centrai (2)

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai, rašoma pranešime spaudai.

Keliaujantiems po Lietuvą padės nacionalinė turizmo informacijos sistema (19)

Daug metų buvęs primirštas, atsainiai ar tiesiog „kaip mokam taip” daugybės atskirų informacijos centrų vystomas vietinis turizmas keičiasi ir atgyja. Žinoma, prie to prisideda dar vienas Europos sąjungos investicijų į turizmo skatinimą ir viešinimą raundas, rašoma pranešime spaudai.

Norintiems pasakiškų atostogų lietuviai siūlo apsistoti viduramžių pilyse (8)

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platforma „HomeToGo“ vasaros atostogoms siūlo įspūdingas vietas: didingas Europos pilis, įspūdingus apartamentus Niujorke ar net vieną seniausių JAV keltų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos viešbučių kasdienybė: vieni neprisimena vakar gėrę, kiti vagia be sąžinės graužaties (21)

Ar teko, įsikūrus jaukiame viešbučio kambaryje su mažais dailiais šampūno buteliukais ir įvairių dydžių muilo gabalėliais, pasijusti kaip kleptomanams? Gal visi tie mieli daikčiukai nepastebimai atsiduria jūsų lagamine?