10 milijardų eurų vertės projektas, kuris sutaupys žmonių laiką

Šįmet vasarą atidaromas ilgiausias pasaulyje tunelis po Alpėmis. Traukiniu iš Milano į Ciurichą kelionė sutrumpės beveik pusantros valandos, taip pat palengvės susisiekimas su Vokietija.
Milanas, Italija
© Shutterstock nuotr.

Šį projektą pavadinti ambicingu būtų per maža. Pagrindinė idėja buvo paprasta – sujungti du svarbius Centrinės Europos miestus: Milaną Italijoje ir Ciurichą Šveicarijoje. Planas turėjo ne tik milžiniškus užmojus, bet ir tokio pat dydžio biudžetą.

Planuoti transporto gerinimą po Alpėmis pradėta dar 1999 m., kasimo darbai inicijuoti 2004 m., tad procesas truko apie septyniolika metų.

Projektas pavadintas Gotardo tuneliu (vok. Gotthard-Strassentunnel). Tunelio ilgis įspūdingas - 57 kilometrai. Juo vykstantis traukinys galės išvystyti iki 250 km/h greitį, bendras traukinių susisiekimas tarp Italijos ir Vokietijos per Šveicariją taps beveik dvigubai geresnis.

10 milijardų eurų vertės projektas, kuris sutaupys žmonių laiką
© Vida Press

Šiuo metu keleiviai, vykdami iš Milano į Ciurichą traukinyje turi praleisti bent keturias valandas. Atidarius tunelį, laikas traukinyje sutrumpės iki beveik dviejų su puse. Šveicarai neslepia: patogumo kaina – beveik 10 milijardų eurų. Tiek kainavo tunelio iškasimas. Per pirmuosius Gotardo tunelio veikimo metus tikimasi sulaukti iki 9 tūkstančių keleivių, vėlesniais metais – net iki 15 tūkst. per metus.

Jei skaičiai kol kas neatrodo labai dideli, dar vienas stulbinantis faktas: ilgiausias tunelis buvo iškastas po dar vienu, jau veikiančiu tuneliu, skirtu automobiliams.

Šiuo metu ilgiausias Europoje automobilinis tunelis yra Norvegijoje, 24,5 km ilgio „Laerdal“, veikiantis nuo 1992 m. Tačiau pasaulyje pirmauja japonai, iškasę 25,8 km tunelį Aomori mieste, šalies šiaurėje.

10 milijardų eurų vertės projektas, kuris sutaupys žmonių laiką
© Shutterstock

Praėjusią vasarą oficialiai paskelbta, jog Gotardo tunelio statybos baigtos, dar metus vyks bėgių bandymų, darbuotojų mokymų ir tvarkaraščių derinimo darbai.

Tad šių metų inžinierinės ateities projekcijos Europoje tikslios: jau birželio 1-ąją laukiama naujojo, pačio ilgiausio pasaulyje tunelio atidarymo.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Žvaigždžių treneris P. Ratkevičius: kelionės – viena didžiausių vertybių gyvenime

Vienam žinomiausių šalies trenerių Pauliui Ratkevičiui kelionės seniai tapo vienu iš efektyviausių būdų atitrūkti nuo kasdienybės, pažinti skirtingas šalis ir kultūras bei pasiilgti savo mylimos veiklos. Su charizmatišku, visad pozityviu ir energingu Pauliumi kalbamės apie keliones, aktyvų laisvalaikį ir vasaras Lietuvoje.

Knygos „Nemunu per Lietuvą“ sutiktuvės – netikėti dalyvių prisipažinimai ir dar neatskleistos paslaptys

Antradienio vakarą Vilniaus rotušės salėje neliko laisvų vietų. Į susitikimą su 2015 m. ir 2016 m. televizijos laidos „Nacionalinė ekspedicija „Nemunu per Lietuvą“ dalyviais ir knygos „Nemunu per Lietuvą“ sutiktuves žmonės rinkosi dar gerokai iki renginio pradžios.

Koks bus oras per Jūsų atostogas Kretoje?

Pirmiausia norėčiau pažymėti, kad tikslią orų prognozę Jūsų atostogoms gali duoti tik dievai. Jei turite glaudžių ryšių su Dzeusu ir Poseidonu, tuomet skaityti Jums šio teksto nėra prasmės. Priešingu atveju prašau įsidėmėti, kad pateikiu bendrines orų prognozes, aprašydamas įprastines klimatines sąlygas konkrečiu metų laiku. Tai nereiškia, kad per Jūsų atostogas oras bus būtent toks, nes pasitaiko anomalijų. Ir dažniau į geresnę pusę.

31-ąsias Černobylio tragedijos metines minint: kaip katastrofos vieta atrodo šiandien (2)

1986 metų balandžio 26 dieną pasaulis susidūrė su didžiausia istorijoje žmogaus sukelta nelaime, kurios pasekmės jaučiamos iki šiol. Prieš pat tragedijos metinių minėjimą fotografas Paulius Kazlauskas griebėsi avantiūros – iškeliavo į Černobylį.

Keliaukime sumaniai: kaip pigiausiai išsinuomoti automobilį?

Ilga žiema, atrodo, nenoriai, bet traukiasi, o mūsų jau laukia saulėtos vasaros atostogos – pats kelionių automobiliu įkarštis. Šiltuoju metu laiku ženkliai išaugs ir kelionių nuomotais automobiliais skaičius. Į ką turėtų atsižvelgti automobilio nuomininkas, kad gautų puikią transporto priemonę už kuo palankesnę kainą?