Zitos Gustienės vasaros kolekcijos pristatymas (nuotraukų albumas)

 (7)
Rugpjūčio 3 d. Vaidoto Žuko dailės galerijoje buvo surengta rūbų prezentacija “Tarp sacrum ir profanum” – pasaulietiniai ir pašventinti drabužiai – tarp prabangaus puošnumo ir asketiško paprastumo. Dviejų dalių renginyje buvo pristatoma Zitos Gustienės vasaros kolekcija ir supažindinama su autentiškais vienuolių rūbais.
Apie vienuolių abitų kilmę, prasmę, spalvų ir formų simboliką pasakojo ir juos demonstravo patys vienuoliai iš kelių Lietuvos vienuolynų – pranciškonų, domininkonų ir jėzuitų.
Renginio svečiai vienuoliai ir pianistė E.Bekova

Dizainerės Zitos Gustienės vasaros kolekcijos rūbus demonstravo garbinga vakaro viešnia – pianistė Eleonora Bekova, Vytautas Kernagis ir kiti netikėtai modeliais tapę žmonės.

Kaip kilo tokio vakaro idėja – sugretinti kelių šimtmečių senumo tradicijas turinčius vienuolių rūbus ir dabartinę madą? Anot Vaidoto Žuko, “vienuoliai Lietuvoje yra tarsi tamsioji Mėnulio pusė – jie ir yra, bet mes jų nematome”, todėl ir buvo sumanyta supažindinti su autentiškais įvairių vienuolynų drabužiais ir jų istorija.

Vilniaus Šv. Kazimiero grigališkojo choralo studija

Dizainerė Zita Gustienė buvo pakviesta į šį renginį kaip “žvelgianti toliau, giliau, mokanti žaisti, einanti į širdį, į gilumą”. “Mus suvienijo asmenybės prioritetas. Ne rūbas yra svarbiausia, o žmogus. Aš nebūčiau įsileidęs dizainerio, kuriam rūpi tik rūbas ir mada”, - sakė V. Žukas.

Z.Gustienės kolekcija nedidelė, tačiau kiekvienas modelis išbaigtas ir turintis savo veidą bei nuotaiką. Juk, E.Bekovos žodžiais tariant, “Zita yra tarsi ne modeliuotoja, o menininkė – ji tapo ant žmogaus”.

Ypatingą vakaro nuotaiką padėjo sukurti Vilniaus Šv. Kazimiero grigalinio choralo grupė bei saksofonistas Jan Maksimovič ir gitaristas Vladimir Kaplan.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata
Zitos Gustienės vasaros kolekcija
Modelis_8
Modelis_7
Modelis_6
Modelis_5
Modelis_4
Modelis_3
Modelis_2
Modelis_1

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (2)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (1)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.