V.Judaškino kolekcijos "Bizantija" ir "Parodyk man meilę"

 (6)
Šeštadienį į Vilnių atvykęs garsus rusų dizaineris V. Judaškinas pristatė dvi savo paskutiniąsias kolekcijas - tai "Bizantija" ir "Parodyk man meilę". Gausybė Kongresų rūmuose susirinkusių žiūrovų parodė, kad V.Judaškinas tikrai mėgstamas Lietuvoje.
Naujos tendencijos vyrų madoje
“Parodyk man meilę”

(ruduo – žiema 1999-2000)

V.Judaškinas

Paskutinė besibaigiančio amžiaus pergalė – moteriškumas, įspraustas į vyrišką kostiumą, atitinka mūsų laikų moterį. Iš šio įvaizdžio gimsta mįslės, paslaptingumas ir iliuzijų žaismas. Dryžuotos medžiagos, vyriški marškiniai, išsiuvinėti kaklaraiščiai – kas slypi už jų? Netikėtumas ir prieštaringumas tapo šios V. Judaškino kolekcijos leitmotyvu. Juodi ir mėlyni griežti kostiumai, siekiantys klubų vidurio, švarkai, užvilkti ant vyriškų marškinių. Ir tuo pačiu metu – vakarinės suknelės, atvirai apnuoginančios nugarą…

Raudona spalva, dominante praeinanti per visą kolekciją… “Klaidingas paltas”, po kurio stangria medžiaga slepiasi nuogas kūnas, apsaugotas tik permatoma tiuline medžiaga su tatuiruotės imitacija. Lapės šalikas ir aštrus aukštas kulnas patvirtina šiuolaikinės, savimi pasitikinčios moters braižą.

Manekenų šokis

Šilkinės palaidinės ilginamos veiklių vyrų piešiniu – dryžuotai. Retesni papuošalai ant juodos kostiumų zomšos. Vakarinės suknelės inkrustuotos raudonos audinės kailiu. Žalia audinė, baltas triušis… iš kailio siuvama vis daugiau suknelių, sijonų ir kelnių nei kailinių. “Imperatorienė” – lapė spindi visais įmanomais atspalviais.

Dizainerio manymu, naujame tūkstantmetyje pagrindiniai pasikeitimai bus susiję būtent su audiniais. Kolekcija iš anksto numato visą naujosios eros spindesį ir joje naudojami tokie audiniai kaip spartri (pintas audinys), popierius, neaustas audinys, lateksas, techninis audinys. Kiekvienas darbas individualus ir nepakartojamas. Kai norimos medžiagos neegzistuoja, dizaineris jį sukuria…

"Bizantija"

(Ruduo - žiema 2000-2001)

"Bizantija"

Haute Couture kolekcija “Bizantija” buvo pristatyta Paryžiuje Aukštosios mados savaitės metu.

Šį kartą Valentinui Judaškinui įkvėpimo šaltiniu tapo Bizantija su jos turtinga kultūra. Kaip pažymi pats Valentinas, “bizantiškoje kultūroje neįtikėtinu būdu susiliejo ištaigingo rūmų ceremonialo ir bažnyčios pamaldų reginys, čia slypi gili dvasinė paslaptis”. Ankstyvosios krikščionybės simbolika palaipsniui atsiskleidžia ir kolekcijoje. Pradedama nuo paprastų siluetų ir juodų spalvų, asketiškų formų, toliau seka mozaikinės interjero drobės; galiausiai kolekcija baigiasi grandioziniu aukso spalvos akordu, simbolizuojančiu Dieviškąją spalvą ir dvasios pergalę.

Naujos tendencijos vyrų madoje

Atiduodamas savo duoklę epochai Valentinas Judaškinas įterpia į kolekciją kai kuriuos to laikotarpio kostiumo elementus – lengvą kapišoną, dengiantį pusę veido; rankoves – kimono; plisuotą palaidinę. Ypatingą savitumą siluetui suteikia nužemintas diržas, akcentuojantis dėmesį ant klubų.

Naudodamas savo mėgstamiausius audinius – aksomą, šilką, organzą, atlasą ir šifoną, dizaineris sukuria daugelį medžiagų rankų būdu, priduodamas jiems prabangą ir turtingumą: būtų tai aplikacija ar išsiuvinėjimas… Iš štai priešais mus jau nuostabiai persipina vijokliniai augalai, primenantys mums daugybę Evangelijos alegorinių pasakojimų apie vyną ir vynuogynus, apie rojaus sodą ir žmonijos Aukso amžių.

V.Judaškinas

Didelį dėmesį Valentinas Judaškinas skiria detalėms - odinėms pirštinėms ir diržams, kaklo ir krūtinės papuošalams, pagamintiems iš brangių karolių ir primenančių tamsiai-mėlynus safyrus, sakų agatus, pieno perlus, skaidrias kalnų krištolo ašaras. Papuošalai tarsi plaukia nesibaigiančiame šokyje, papildydami ir palaikydami kolekcijos spalvų paletę.

Dominuojantys juodos spalvos atspalviai pabunda kolekcijoje gilia vilkdalgio spalva, tamsios rugiagėlės spalvos gaivumu ir kardinalų spalva – violetine. Bizantijos freskų temą tęsia senojo aukso spalva. Ir pagaliau kolekcijos pabaigoje visas “auksinių” suknių fontanas, simbolizuojantis akinančią Bizantijos prabangą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

„MK drama queen“ kolekcijos pristatymas virto juodųjų gulbių šokiu (3)

Pirmadienio vakarą „Vaidilos“ teatre įvyko naujos „MK drama queen“ kolekcijos „Juodoji gulbė“ pristatymas. Jo metu svečiai pasijuto tarsi baleto užkulisiuose, kur laukiama paskutinio primabalerinos išėjimo ant scenos, o modeliai virto juodomis gulbėmis.

A. Pogrebnojus pristatė civilizacijos priešaušriais dvelkiančią kolekciją (24)

Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, pirmadienį pakvietęs svečius į naujosios kolekcijos „Heart Of Cave“ pristatymą, nubloškė juos į civilizacijos priešaušrius - atėjusius pasitiko prieblanda ir šaltis. Ant podiumo pasirodę modeliai patvirtino - visi atsidūrėme improvizuotame urve.

Ką rengtis: šių metų žiema – pūkuota ir spalvinga

Stilistė ir tinklaraščio TryOn.lt autorė Kristina Danilevičė pataria kaip atrodyti gražiai ir madingai šių metų žiemą. Pasak jos, šiemet dominuoja dirbtinis kailis ir netikėtai ryškios spalvos, sakoma pranešime spaudai.

Dizainerė A. Kuzmickaitė: lietuvės kartais baiminasi pirkti dizainerių drabužius (13)

dizainerių drabužiusDažnai vietoj dizainerių kurtų drabužių renkamės įprastesnius, mat prisibijome, kad išskirtiniai audiniai bus sunkiai prižiūrimi, greitai „nusiskalbs“ ir nusidėvės. Dizainerė A. Kuzmickaitė sako pastebinti, kad klientės dažnai baiminasi dėl to, ar pavyks drabužį prižiūrėti savarankiškai, kartais pasirenka jo nepirkti vien dėl to, kad nenori skirti laiko jo priežiūrai specialiose valyklose, sakoma pranešime spaudai.

Išskirtinių papuošalų kūrėja: „Kūrybos podiumas“ tapo mano verslo pradžia (11)

Lietuvoje vis labiau populiarėja tiek tradicinės, tiek iš įvairių šalių atkeliavusios rankdarbių technikos, nes vis daugiau žmonių supranta, jog kūrėjo rankų sušildytas dirbinys yra vertingesnis ir mielesnis nei masiškai gaminami daiktai. O naujovės, tai, kas nematyta, žavi dar labiau, sakoma pranešime spaudai.