V.Judaškino kolekcijos "Bizantija" ir "Parodyk man meilę"

 (6)
Šeštadienį į Vilnių atvykęs garsus rusų dizaineris V. Judaškinas pristatė dvi savo paskutiniąsias kolekcijas - tai "Bizantija" ir "Parodyk man meilę". Gausybė Kongresų rūmuose susirinkusių žiūrovų parodė, kad V.Judaškinas tikrai mėgstamas Lietuvoje.
“Parodyk man meilę”

(ruduo – žiema 1999-2000)

V.Judaškinas

Paskutinė besibaigiančio amžiaus pergalė – moteriškumas, įspraustas į vyrišką kostiumą, atitinka mūsų laikų moterį. Iš šio įvaizdžio gimsta mįslės, paslaptingumas ir iliuzijų žaismas. Dryžuotos medžiagos, vyriški marškiniai, išsiuvinėti kaklaraiščiai – kas slypi už jų? Netikėtumas ir prieštaringumas tapo šios V. Judaškino kolekcijos leitmotyvu. Juodi ir mėlyni griežti kostiumai, siekiantys klubų vidurio, švarkai, užvilkti ant vyriškų marškinių. Ir tuo pačiu metu – vakarinės suknelės, atvirai apnuoginančios nugarą…

Raudona spalva, dominante praeinanti per visą kolekciją… “Klaidingas paltas”, po kurio stangria medžiaga slepiasi nuogas kūnas, apsaugotas tik permatoma tiuline medžiaga su tatuiruotės imitacija. Lapės šalikas ir aštrus aukštas kulnas patvirtina šiuolaikinės, savimi pasitikinčios moters braižą.

Manekenų šokis

Šilkinės palaidinės ilginamos veiklių vyrų piešiniu – dryžuotai. Retesni papuošalai ant juodos kostiumų zomšos. Vakarinės suknelės inkrustuotos raudonos audinės kailiu. Žalia audinė, baltas triušis… iš kailio siuvama vis daugiau suknelių, sijonų ir kelnių nei kailinių. “Imperatorienė” – lapė spindi visais įmanomais atspalviais.

Dizainerio manymu, naujame tūkstantmetyje pagrindiniai pasikeitimai bus susiję būtent su audiniais. Kolekcija iš anksto numato visą naujosios eros spindesį ir joje naudojami tokie audiniai kaip spartri (pintas audinys), popierius, neaustas audinys, lateksas, techninis audinys. Kiekvienas darbas individualus ir nepakartojamas. Kai norimos medžiagos neegzistuoja, dizaineris jį sukuria…

"Bizantija"

(Ruduo - žiema 2000-2001)

"Bizantija"

Haute Couture kolekcija “Bizantija” buvo pristatyta Paryžiuje Aukštosios mados savaitės metu.

Šį kartą Valentinui Judaškinui įkvėpimo šaltiniu tapo Bizantija su jos turtinga kultūra. Kaip pažymi pats Valentinas, “bizantiškoje kultūroje neįtikėtinu būdu susiliejo ištaigingo rūmų ceremonialo ir bažnyčios pamaldų reginys, čia slypi gili dvasinė paslaptis”. Ankstyvosios krikščionybės simbolika palaipsniui atsiskleidžia ir kolekcijoje. Pradedama nuo paprastų siluetų ir juodų spalvų, asketiškų formų, toliau seka mozaikinės interjero drobės; galiausiai kolekcija baigiasi grandioziniu aukso spalvos akordu, simbolizuojančiu Dieviškąją spalvą ir dvasios pergalę.

Naujos tendencijos vyrų madoje

Atiduodamas savo duoklę epochai Valentinas Judaškinas įterpia į kolekciją kai kuriuos to laikotarpio kostiumo elementus – lengvą kapišoną, dengiantį pusę veido; rankoves – kimono; plisuotą palaidinę. Ypatingą savitumą siluetui suteikia nužemintas diržas, akcentuojantis dėmesį ant klubų.

Naudodamas savo mėgstamiausius audinius – aksomą, šilką, organzą, atlasą ir šifoną, dizaineris sukuria daugelį medžiagų rankų būdu, priduodamas jiems prabangą ir turtingumą: būtų tai aplikacija ar išsiuvinėjimas… Iš štai priešais mus jau nuostabiai persipina vijokliniai augalai, primenantys mums daugybę Evangelijos alegorinių pasakojimų apie vyną ir vynuogynus, apie rojaus sodą ir žmonijos Aukso amžių.

V.Judaškinas

Didelį dėmesį Valentinas Judaškinas skiria detalėms - odinėms pirštinėms ir diržams, kaklo ir krūtinės papuošalams, pagamintiems iš brangių karolių ir primenančių tamsiai-mėlynus safyrus, sakų agatus, pieno perlus, skaidrias kalnų krištolo ašaras. Papuošalai tarsi plaukia nesibaigiančiame šokyje, papildydami ir palaikydami kolekcijos spalvų paletę.

Dominuojantys juodos spalvos atspalviai pabunda kolekcijoje gilia vilkdalgio spalva, tamsios rugiagėlės spalvos gaivumu ir kardinalų spalva – violetine. Bizantijos freskų temą tęsia senojo aukso spalva. Ir pagaliau kolekcijos pabaigoje visas “auksinių” suknių fontanas, simbolizuojantis akinančią Bizantijos prabangą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Moderni moteriška klasika I. Railienės kolekcijoje „Priešprieša“

Dizainerė Ingrida Railienė, įkvėpta žymaus Lietuvos dailininko, modernisto Vytauto Žiliaus paveikslo „Priešprieša“, pristato kontrastingą, to paties pavadinimo drabužių kolekciją moterims.

V. Sūdžiuvienės kolekcija pro rožinius akinius kviečia atrasti naujus atspalvius (6)

S/S 2017 kolekcija „Žvilgsnis pro rožinį filtrą“ kviečia pažvelgti į pasaulį kitaip – pro rožinius akinius ir įkvėpti save naujiems iššūkiams bei atrasti naujų atspalvių savo jausmų paletėje, sakoma pranešime spaudai.

Floristai ir dizaineriai į madą grąžino monsterą

Sakoma, kad mados ateina, praeina ir vėl grįžta. Taip atsitiko ir su praeito amžiaus viduryje itin madingu augalu – monstera. Atrodo, kad floristai, interjero ir mados dizaineriai be šio augalo pastaruoju metu tiesiog nebegali apsieti.

E. Skerstonas: drabužiai lietuviams – tuštybė ir skudurai (8)

Galima matyti, kaip moterys perka knygas apie politiką ir tai gerai, tačiau jos atprato domėtis grožiu – atrofavosi grožio paieškos jausmas, LRT RADIJUI sako socialinių mokslų daktaras Eugenijus Skerstonas.

Šių metų pasaulinės grožio tendencijos: nagai, plaukai, makiažas (8)

Šie metai grožio pasaulyje – itin natūralūs, individualūs. Būti kitokiu, išskirtiniu, unikaliu yra didžiulis pliusas. Nude stiliaus makiažas, sveika, švytinti oda, natūraliai krentančių plaukų šukuosenos arba atvirkščiai – griežtos kirpimo linijos ir išskirtiniai – rožiniai, melsvi, žali arba pilki atspalviai.