VILNIAUS MADOS SAVAITĖ' 2001

 (1)
Rugsėjo 8-9 dienomis tryliktąja Vilniaus mados savaite prasidėjo tarptautinis renginys "Sostinės dienos. Vilnius 2000", kuris vyks rugsėjo 8 - 24 dienomis. Mados savaitėje buvo pristatyta 19 naujausių Lietuvos dizainerių kolekcijų, "Utenos trikotažo" kolekcija "Ruduo - žiema 2000/01". Renginyje buvo pristatyta daugiau kaip 400 modelių, kuriuos demonstravo apie pusantro šimto manekenių ir manekenų.
Naujausias kolekcijas pristatė aukštosios mados dizaineris iš Graikijos FILIMON ir dizainerė Ewa Jagielska-Žak iš Lenkijos, vyko japonų kimono šou.

"Utenos trikotažo" drabužiai, kaip ir visada, traukė savo patogumu ir jaukumu. Kolekcijoje atsispindėjo mados naujiena rudens - žiemos sezonui - škotiškų langelių sijonai, šiltos skaros ir krentančių lapų spalvos.

Inga Galdikaitė pristatė savo kolekciją "Virtuvės subtilumai". Dizainerė pabandė į tuos pačius daiktus pažvelgti tarsi kitaip, iš kito taško. Kolekcijoje vyravo natūralūs gamtos ir žemės atspalviai.

Vitos Černiauskaitės kolekcija "visada jauniems ir drąsiems klubų lankytojams" sužavėjo savo ekspresyvumu ir ryškiomis spalvomis, iškart sukuriančiomis žaismingą ir nerūpestingą nuotaiką. Blizgančių audinių spindesys ir gausybė aksesuarų atspindėjo veržlią šiuos drabužius dėvinčio jaunimo dvasią.

Jurga Karčiauskaitė ir Žygimantas Mugenis pristatė publikai nuostabią kolekciją, pavadintą "Kuršiai". Jau pats pavadinimas dvelkė senove ir paslaptimi. Dizaineriai pamėgino atskleisti savitą ir unikalią pasaulėžiūrą, lydėjusią pajūrio žmogų. Audiniai - tik natūralūs: linas, medvilnė, vilna...Įspūdį sustiprino smėlėtos merginų kojos - rodos, jos buvo ką tik išbridusios iš jūros...

Nepamirštama Vaidos Virbalaitės kolekcija vyrams "Tuzinas 13". "Visi jie mirė ir pavirto angelais", anot dizainerės. Tačiau visi su ragiukais ir anaiptol ne angeliškos išvaizdos - tai buvo žavūs kipšiukai. Angeliška buvo tik jų apdarų spalva - balta, su plunksnų elementais ir skaidraus - neskaidraus audinio deriniais.

Laura Mizgirytė pristatė kolekciją "naivioms ir geroms merginoms"...Vėlgi daug baltos spalvos...

Susimąstyti paskatino Kristinos Kruopienytės kolekcija. Realybės destrukcija. Kokia gali būti ta pati realybė, įvilkta į kitą formą? Atsakyti į šį klausimą ir bandė dizainerė...

Subtilia elegancija dvelkė Jurgitos Januškevičiūtės kolekcija "Pavojingas grožis". Pavadinimas labai tinkantis - modeliai iš tiesų gundantys savo žaviu moteriškumu...

Nuotaiką praskaidrino žaisminga ir jaunatviškai nerūpestinga Ramunės Čekuolytės kolekcija "Išvaryti iš rojaus. Noriu atgal".

Kaip vėjo ir laisvės dvelksmas praskriejo Ramunės Strazdaitės modeliai. Indėniški motyvai ant ryškiaspalvių drabužių priminė vasarą, o pasikartojantis simpatiško liūtuko motyvas - nerūpestingas Bonifacijaus atostogas karštuose kraštuose...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata
Vilniaus mados savaitė' 2001
Utenos trikotažas
Ewa Jagielska - Žak
Rasuolė Mačiulienė ir Ilona Vrubliauskienė
Jurgita Šatienė
Ruslanas Rybakovas
Jurga Karčiauskaitė ir Žymantas Mugenis
Kristina Kruopienytė
Lina Kazakevičienė
Jurga Kasperavičiūtė
Jurgita Januškevičiūtė
Inga Galdikaitė
Filimon
Julianas Fedo
Ramunė Čekuolytė
Laura Mizgirytė
Vita Černiauskaitė

Stilius

Moderni moteriška klasika I. Railienės kolekcijoje „Priešprieša“

Dizainerė Ingrida Railienė, įkvėpta žymaus Lietuvos dailininko, modernisto Vytauto Žiliaus paveikslo „Priešprieša“, pristato kontrastingą, to paties pavadinimo drabužių kolekciją moterims.

V. Sūdžiuvienės kolekcija pro rožinius akinius kviečia atrasti naujus atspalvius (6)

S/S 2017 kolekcija „Žvilgsnis pro rožinį filtrą“ kviečia pažvelgti į pasaulį kitaip – pro rožinius akinius ir įkvėpti save naujiems iššūkiams bei atrasti naujų atspalvių savo jausmų paletėje, sakoma pranešime spaudai.

Floristai ir dizaineriai į madą grąžino monsterą

Sakoma, kad mados ateina, praeina ir vėl grįžta. Taip atsitiko ir su praeito amžiaus viduryje itin madingu augalu – monstera. Atrodo, kad floristai, interjero ir mados dizaineriai be šio augalo pastaruoju metu tiesiog nebegali apsieti.

E. Skerstonas: drabužiai lietuviams – tuštybė ir skudurai (8)

Galima matyti, kaip moterys perka knygas apie politiką ir tai gerai, tačiau jos atprato domėtis grožiu – atrofavosi grožio paieškos jausmas, LRT RADIJUI sako socialinių mokslų daktaras Eugenijus Skerstonas.

Šių metų pasaulinės grožio tendencijos: nagai, plaukai, makiažas (8)

Šie metai grožio pasaulyje – itin natūralūs, individualūs. Būti kitokiu, išskirtiniu, unikaliu yra didžiulis pliusas. Nude stiliaus makiažas, sveika, švytinti oda, natūraliai krentančių plaukų šukuosenos arba atvirkščiai – griežtos kirpimo linijos ir išskirtiniai – rožiniai, melsvi, žali arba pilki atspalviai.