Vidos Leonavičiūtės-Insodienės kolekcija

 (8)
Spalio 4 d. Rotušėje dizainerė Vida Leonavičiūtė - Insodienė pristatė savo dvejus metus ruoštą kolekciją, pavadintą "Pasitinkant ir palydint". Ši prabangių rūbų kolekcija skiriama brandžiai moteriai. Kiekvienas modelis buvo pateiktas kaip atskiras personažas, o pats demonstravimas priminė mini spektaklį.
Vida Leonavičiūtė - Insodienė žinoma kaip teatrinių, ypač baleto kostiumų, autorė, dalyvaujanti įvairiuose madų renginiuose - "In Vogue", Madų dienose ir kt.

Po kolekcijos pristatymo dizainerė mielai sutiko duoti interviu "DELFI".

Klausimas: Kolekcija pavadinta "Pasitinkant ir palydint". Ką "pasitinkate ir palydite?"

Atsakymas: "Na, tai suvokti galima labai plačiai...Šie veiksmai dažnai kartojasi kiekvieno iš mūsų gyvenime...Pasitikti ir palydėti galima daug ką - naują šimtmetį, naują tūkstantmetį, manekenę, einančią podiumu..."

Klausimas: Dauguma dizainerių dabar kuria drabužius jaunimui. Kodėl jūs pasirinkote kolekciją brandžiai moteriai?

Atsakymas: "Jaunimui jau prikūriau labai daug. Aš jau sena (juokiasi...)... Dabar kuriu moterims - tokioms, kaip aš pati - nuo 25 iki 40 metų."

Klausimas: Kodėl pasirinkote būtent šiuos audinius?

Atsakymas: "Pasirinkau lygius audinius tam, kad galėčiau juos dekoruoti. Kiekvienas drabužis yra išsiuvinėtas mano pačios. Jie tarsi paveikslai, atskleidžiantys mano dvasią, nuotaikas ir suvokimą apie prabangą čia ir dabar..."

V.Leonavičiūtė - Insodienė pabrėžė, kad tarpusavyje šie modeliai nėra susiję. Iš tiesų, jiems ir nereikalingas joks eiliškumas, nes kiekvienas kalba pats už save. Juos vienija tik ta pati tema - prabanga, kurios paprastumą atspindi natūralūs audiniai - vilna, linas, šilkas...

Kiekvienas rūbas - tai atskira istorija. Dizainerė kiekvieną drabužį ima tarsi drobė ir tapo, neapsiribodama vien tik originaliu jo sukirpimu. Vidos sukurti "paveikslai" - stipriai, originaliai ir brandžiai moteriai. Nebe ieškančiai, o jau žinančiai savo kelią, pasitikinčiai savimi. Nesvarbu, kokio temperamento ar charakterio ji būtų - ar deganti Karmen (beje, raudona spalva - mėgstamas dizainerės puošybos akcentas), ar rami vaidilutės tipo moteris.

Kiekvienas modelis - be galo išbaigtas tiek idėjine prasme, tiek savo forma. Preciziškai nusiūtos siūlės ir be galo kruopštus rankų darbas, kuris drabužiams suteikė nepakartojamą veidą.

Vida nekonkretizuoja, ji leidžia žiūrovui pačiam pasirinkti, pačiam paskirti vietą savo vaizduotėje tiems personažams. Sakau "personažams", nes pati pajutau kažkokią jų sąsają su teatru. Gal tai padiktavo dizainerės patirtis, o dar labiau sustiprino Petro Skirmanto vakaro režisūra... Puiki muzika, nuostabus Gintarės Skerytės vokalas ir nepakartojama kolekcija perkėlė žiūrovus į nuostabią šventę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata
Vidos Leonavičiūtės - Insodienės kolekcija
Pasitinkant ir palydint 27
Pasitinkant ir palydint 26
Pasitinkant ir palydint 25
Pasitinkant ir palydint 24
Pasitinkant ir palydint 23
Pasitinkant ir palydint 22
Pasitinkant ir palydint 21
Pasitinkant ir palydint 19
Pasitinkant ir palydint 18
Pasitinkant ir palydint 17
Pasitinkant ir palydint 16
Pasitinkant ir palydint 15
Pasitinkant ir palydint 13
Pasitinkant ir palydint 12
Pasitinkant ir palydint 11
Pasitinkant ir palydint 10
Pasitinkant ir palydint 8
Pasitinkant ir palydint 7
Pasitinkant ir palydint 6
Pasitinkant ir palydint 5
Pasitinkant ir palydint 4
Pasitinkant ir palydint 4
Pasitinkant ir palydint 1
Pasitinkant ir palydint 3
Pasitinkant ir palydint 2

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (2)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (1)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.