Vasarą vilkėkite baltai

Vestuvinė suknelė
Dėvėti baltai vasaros metu diktuoja mada, atspindinti šios spalvos simboliką - tyrumą, švarumą, paprastumą. Žinoma, nešioti baltą spalvą nėra paprasta. Puošni vestuvinė suknia - tai daugiausiai moters dėmesio sulaukiantis rūbas. Tačiau ir balta senovinė lininė suknelė taip pat reikalauja daug dėmesio ir priežiūros, kad atrodytų tvarkinga ir švari.

Tačiau jūsų reputacija gali susitepti taip pat greitai. Mados taisyklės diktuoja, kad balta spalva gali būti dėvima ne anksčiau Velykų, ir ne vėliau Darbo Dienos (ji švenčiama rugsėjo 5 d.).

Dėvėjimas baltai yra daugiau atpalaiduojantis, negu suvaržantis. Su juoda spalva jūs jaučiatės tarytum su šarvais - apsirengę gerą juodą kostiumą jūs galite gerai jaustis bet kokioje situacijoje - susitikime, oficialiame priėmime. Tuo tarpu balta spalva kviečia atsipalaiduoti, ji yra rami ir neįpareigojanti.

Tapytojas Kandinskis yra pasakęs: "Balta spalva dažnai traktuojama kaip bespalvė...tarsi simbolis, kuriame ištirpsta visos spalvos. Balta veikia mūsų sielą kaip absoliuti tyla. Ir ta tyla nėra negyva, ji pripildyta gyvenimo potencijos.

Vakarų kultūroje balta spalva dažniausiai asocijuojasi su šventumu, dorumu, mergyste, nekaltumu, paprastumu. Bet ne visada. Štai katalikų togos iš tikrųjų buvo paprastos , tačiau pritaikytos labiau karštam orui ir karštiems vakarėliams, negu kuklumui ir atvirumui...

Štai dar šiek tiek baltos spalvos simbolikos:

Paprastai Jėzus po prisikėlimo vaizduojamas baltu apdaru, kaip ir visi šventieji, išskyrus kankinius. (Tačiau bibliniais laikais žydra, o ne balta spalva simbolizavo tyrumą);

Tyrumas yra išreiškiamas balta vestuvine suknele ir baltais krikšto rūbais;

Druidai - senovės šventikai - vilkėjo baltai;

Balta yra dažnai naudojama apeigose, bandant atskleisti paslaptį;

Senais gerais laikais tikri kaubojai nešiojo baltas skrybėles;

Balta vėliava simbolizuoja paliaubas ir taiką;

Balta yra gedulo spalva daugelyje Azijos šalių;

Vestuvinė suknelė

Baltos vestuvinės suknelės istorija

Pirmą kartą balta vestuvinė suknelė buvo dėvima 1499 m. , kai Ana iš Anglijos tekėjo už Louis XII iš Prancūzijos. Nuo to laiko baltos suknelės tai įgydavo, tai prarasdavo populiarumą. Galutinai tai įsitvirtino 1840 m., valdant karalienei Viktorijai. Tokia išvaizda tapo madinga ir įsitvirtino Vakarų tradicijose.

Kinijoje ir Japonijoje nuotakos tradiciškai rengiasi baltai savo vestuvių dieną, kas simbolizuoja gedulą, paliekant savo tėvų namus ir išeinant pas jaunąjį.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

„MK drama queen“ kolekcijos pristatymas virto juodųjų gulbių šokiu (5)

Pirmadienio vakarą „Vaidilos“ teatre įvyko naujos „MK drama queen“ kolekcijos „Juodoji gulbė“ pristatymas. Jo metu svečiai pasijuto tarsi baleto užkulisiuose, kur laukiama paskutinio primabalerinos išėjimo ant scenos, o modeliai virto juodomis gulbėmis.

A. Pogrebnojus pristatė civilizacijos priešaušriais dvelkiančią kolekciją (24)

Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, pirmadienį pakvietęs svečius į naujosios kolekcijos „Heart Of Cave“ pristatymą, nubloškė juos į civilizacijos priešaušrius - atėjusius pasitiko prieblanda ir šaltis. Ant podiumo pasirodę modeliai patvirtino - visi atsidūrėme improvizuotame urve.

Ką rengtis: šių metų žiema – pūkuota ir spalvinga

Stilistė ir tinklaraščio TryOn.lt autorė Kristina Danilevičė pataria kaip atrodyti gražiai ir madingai šių metų žiemą. Pasak jos, šiemet dominuoja dirbtinis kailis ir netikėtai ryškios spalvos, sakoma pranešime spaudai.

Dizainerė A. Kuzmickaitė: lietuvės kartais baiminasi pirkti dizainerių drabužius (13)

dizainerių drabužiusDažnai vietoj dizainerių kurtų drabužių renkamės įprastesnius, mat prisibijome, kad išskirtiniai audiniai bus sunkiai prižiūrimi, greitai „nusiskalbs“ ir nusidėvės. Dizainerė A. Kuzmickaitė sako pastebinti, kad klientės dažnai baiminasi dėl to, ar pavyks drabužį prižiūrėti savarankiškai, kartais pasirenka jo nepirkti vien dėl to, kad nenori skirti laiko jo priežiūrai specialiose valyklose, sakoma pranešime spaudai.

Išskirtinių papuošalų kūrėja: „Kūrybos podiumas“ tapo mano verslo pradžia (12)

Lietuvoje vis labiau populiarėja tiek tradicinės, tiek iš įvairių šalių atkeliavusios rankdarbių technikos, nes vis daugiau žmonių supranta, jog kūrėjo rankų sušildytas dirbinys yra vertingesnis ir mielesnis nei masiškai gaminami daiktai. O naujovės, tai, kas nematyta, žavi dar labiau, sakoma pranešime spaudai.