Vasarą vilkėkite baltai

Dėvėti baltai vasaros metu diktuoja mada, atspindinti šios spalvos simboliką - tyrumą, švarumą, paprastumą. Žinoma, nešioti baltą spalvą nėra paprasta. Puošni vestuvinė suknia - tai daugiausiai moters dėmesio sulaukiantis rūbas. Tačiau ir balta senovinė lininė suknelė taip pat reikalauja daug dėmesio ir priežiūros, kad atrodytų tvarkinga ir švari.

Tačiau jūsų reputacija gali susitepti taip pat greitai. Mados taisyklės diktuoja, kad balta spalva gali būti dėvima ne anksčiau Velykų, ir ne vėliau Darbo Dienos (ji švenčiama rugsėjo 5 d.).

Dėvėjimas baltai yra daugiau atpalaiduojantis, negu suvaržantis. Su juoda spalva jūs jaučiatės tarytum su šarvais - apsirengę gerą juodą kostiumą jūs galite gerai jaustis bet kokioje situacijoje - susitikime, oficialiame priėmime. Tuo tarpu balta spalva kviečia atsipalaiduoti, ji yra rami ir neįpareigojanti.

Tapytojas Kandinskis yra pasakęs: "Balta spalva dažnai traktuojama kaip bespalvė...tarsi simbolis, kuriame ištirpsta visos spalvos. Balta veikia mūsų sielą kaip absoliuti tyla. Ir ta tyla nėra negyva, ji pripildyta gyvenimo potencijos.

Vakarų kultūroje balta spalva dažniausiai asocijuojasi su šventumu, dorumu, mergyste, nekaltumu, paprastumu. Bet ne visada. Štai katalikų togos iš tikrųjų buvo paprastos , tačiau pritaikytos labiau karštam orui ir karštiems vakarėliams, negu kuklumui ir atvirumui...

Štai dar šiek tiek baltos spalvos simbolikos:

Paprastai Jėzus po prisikėlimo vaizduojamas baltu apdaru, kaip ir visi šventieji, išskyrus kankinius. (Tačiau bibliniais laikais žydra, o ne balta spalva simbolizavo tyrumą);

Tyrumas yra išreiškiamas balta vestuvine suknele ir baltais krikšto rūbais;

Druidai - senovės šventikai - vilkėjo baltai;

Balta yra dažnai naudojama apeigose, bandant atskleisti paslaptį;

Senais gerais laikais tikri kaubojai nešiojo baltas skrybėles;

Balta vėliava simbolizuoja paliaubas ir taiką;

Balta yra gedulo spalva daugelyje Azijos šalių;

Vestuvinė suknelė

Baltos vestuvinės suknelės istorija

Pirmą kartą balta vestuvinė suknelė buvo dėvima 1499 m. , kai Ana iš Anglijos tekėjo už Louis XII iš Prancūzijos. Nuo to laiko baltos suknelės tai įgydavo, tai prarasdavo populiarumą. Galutinai tai įsitvirtino 1840 m., valdant karalienei Viktorijai. Tokia išvaizda tapo madinga ir įsitvirtino Vakarų tradicijose.

Kinijoje ir Japonijoje nuotakos tradiciškai rengiasi baltai savo vestuvių dieną, kas simbolizuoja gedulą, paliekant savo tėvų namus ir išeinant pas jaunąjį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Moderni moteriška klasika I. Railienės kolekcijoje „Priešprieša“

Dizainerė Ingrida Railienė, įkvėpta žymaus Lietuvos dailininko, modernisto Vytauto Žiliaus paveikslo „Priešprieša“, pristato kontrastingą, to paties pavadinimo drabužių kolekciją moterims.

V. Sūdžiuvienės kolekcija pro rožinius akinius kviečia atrasti naujus atspalvius (6)

S/S 2017 kolekcija „Žvilgsnis pro rožinį filtrą“ kviečia pažvelgti į pasaulį kitaip – pro rožinius akinius ir įkvėpti save naujiems iššūkiams bei atrasti naujų atspalvių savo jausmų paletėje, sakoma pranešime spaudai.

Floristai ir dizaineriai į madą grąžino monsterą

Sakoma, kad mados ateina, praeina ir vėl grįžta. Taip atsitiko ir su praeito amžiaus viduryje itin madingu augalu – monstera. Atrodo, kad floristai, interjero ir mados dizaineriai be šio augalo pastaruoju metu tiesiog nebegali apsieti.

E. Skerstonas: drabužiai lietuviams – tuštybė ir skudurai (8)

Galima matyti, kaip moterys perka knygas apie politiką ir tai gerai, tačiau jos atprato domėtis grožiu – atrofavosi grožio paieškos jausmas, LRT RADIJUI sako socialinių mokslų daktaras Eugenijus Skerstonas.

Šių metų pasaulinės grožio tendencijos: nagai, plaukai, makiažas (8)

Šie metai grožio pasaulyje – itin natūralūs, individualūs. Būti kitokiu, išskirtiniu, unikaliu yra didžiulis pliusas. Nude stiliaus makiažas, sveika, švytinti oda, natūraliai krentančių plaukų šukuosenos arba atvirkščiai – griežtos kirpimo linijos ir išskirtiniai – rožiniai, melsvi, žali arba pilki atspalviai.