Vasarą vilkėkite baltai

Dėvėti baltai vasaros metu diktuoja mada, atspindinti šios spalvos simboliką - tyrumą, švarumą, paprastumą. Žinoma, nešioti baltą spalvą nėra paprasta. Puošni vestuvinė suknia - tai daugiausiai moters dėmesio sulaukiantis rūbas. Tačiau ir balta senovinė lininė suknelė taip pat reikalauja daug dėmesio ir priežiūros, kad atrodytų tvarkinga ir švari.

Tačiau jūsų reputacija gali susitepti taip pat greitai. Mados taisyklės diktuoja, kad balta spalva gali būti dėvima ne anksčiau Velykų, ir ne vėliau Darbo Dienos (ji švenčiama rugsėjo 5 d.).

Dėvėjimas baltai yra daugiau atpalaiduojantis, negu suvaržantis. Su juoda spalva jūs jaučiatės tarytum su šarvais - apsirengę gerą juodą kostiumą jūs galite gerai jaustis bet kokioje situacijoje - susitikime, oficialiame priėmime. Tuo tarpu balta spalva kviečia atsipalaiduoti, ji yra rami ir neįpareigojanti.

Tapytojas Kandinskis yra pasakęs: "Balta spalva dažnai traktuojama kaip bespalvė...tarsi simbolis, kuriame ištirpsta visos spalvos. Balta veikia mūsų sielą kaip absoliuti tyla. Ir ta tyla nėra negyva, ji pripildyta gyvenimo potencijos.

Vakarų kultūroje balta spalva dažniausiai asocijuojasi su šventumu, dorumu, mergyste, nekaltumu, paprastumu. Bet ne visada. Štai katalikų togos iš tikrųjų buvo paprastos , tačiau pritaikytos labiau karštam orui ir karštiems vakarėliams, negu kuklumui ir atvirumui...

Štai dar šiek tiek baltos spalvos simbolikos:

Paprastai Jėzus po prisikėlimo vaizduojamas baltu apdaru, kaip ir visi šventieji, išskyrus kankinius. (Tačiau bibliniais laikais žydra, o ne balta spalva simbolizavo tyrumą);

Tyrumas yra išreiškiamas balta vestuvine suknele ir baltais krikšto rūbais;

Druidai - senovės šventikai - vilkėjo baltai;

Balta yra dažnai naudojama apeigose, bandant atskleisti paslaptį;

Senais gerais laikais tikri kaubojai nešiojo baltas skrybėles;

Balta vėliava simbolizuoja paliaubas ir taiką;

Balta yra gedulo spalva daugelyje Azijos šalių;

Vestuvinė suknelė

Baltos vestuvinės suknelės istorija

Pirmą kartą balta vestuvinė suknelė buvo dėvima 1499 m. , kai Ana iš Anglijos tekėjo už Louis XII iš Prancūzijos. Nuo to laiko baltos suknelės tai įgydavo, tai prarasdavo populiarumą. Galutinai tai įsitvirtino 1840 m., valdant karalienei Viktorijai. Tokia išvaizda tapo madinga ir įsitvirtino Vakarų tradicijose.

Kinijoje ir Japonijoje nuotakos tradiciškai rengiasi baltai savo vestuvių dieną, kas simbolizuoja gedulą, paliekant savo tėvų namus ir išeinant pas jaunąjį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (2)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (1)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.