"Stiklo karoliukų" galerijoje - DIZIŠ paroda

 (3)
Lapkričio 3 d., šeštadienį, galerijoje “Stiklo karoliukai” įvyko parodos DIZIŠ, skirtos Vilniaus Dailės Akademijos kostiumo dizaino katedros 10-mečiui, atidarymas. Parodoje demonstruojami žinomų lietuvių modeliuotojų – Seržo Gandžumiano, Ramunės Piekautaitės, Sandros Straukaitės ir Juozo Statkevičiaus studijų laikų darbai.
Atidarydama parodą, Vilniaus Dailės Akademijos kostiumo dizaino katedros vedėja ir įkūrėja Lijana Karpavičienė pasidžiaugė, kad per katedros gyvavimo dešimtmetį į pasaulį išleista nemažai gabių drabužių modeliuotojų, jau suradusių savo vietą po saule.

Parodos idėjos autoriai – jaunieji modeliuotojai Kristina Norvilaitė ir Tomas Karpavičius. Jie sugalvojo ir intriguojantį parodos pavadinimą – DIZIŠ, turintį visą puokštę paaiškinimų. Pirmiausia DIZIŠ – tai žodžio cool sinonimas. Jis turėtų reikšti “dizainerį su sveikos pretenzijos prieskoniu”. Kadangi dizzy anglų kalboje reiškia “apsvaigęs”, diziš – tai apsvaigę nuo darbų ir šlovės dizaineriai. Tačiau su sveikos pretenzijos prieskoniu.

Sandra Straukaitė
© DELFI

Pabendrauti su parodos lankytojais atvyko tik du dizaineriai – Sandra Straukaitė ir Seržas Gandžumianas. Jie sutiko atsakyti į DELFI pateiktus klausimus.

Sandra Straukaitė sakėsi nemėgstanti žiūrėti atgal – tik į priekį. Ir visai nesijaučianti jokia žvaigžde.

DELFI: Koks pirmasis įspūdis, pamačius savo piešinius po 10 metų?

Sandra: Pirmiausia pagalvojau: "Jėzau, negi čia mano? Ar aš galėjau tai daryti?"

DELFI: Koks yra skiriamasis Sandros braižas?

Sandra_1

Sandra: Tai nesentimentalumas, nesnobiškumas, ironija, nemiesčioniškumas…

DELFI: Ar dar kuriate drabužius teatrui?

Sandra: Taip, kuriu. Bet daugiausia ne Lietuvoje, o Maskvoje.

Seržas Gandžumianas

DELFI: Seržai, ar atpažįstate savo darbus?

Seržas: Taip, žinoma.

DELFI: Ar sunkus buvo tas kūrybos 10-metis?

Seržas: Negalėčiau pasakyti, kad labai sunkus. Tiesiog reikia pasiduoti nešamam tėkmės. Kai matai, kad negali nugalėti kliūties – tiesiog plaukti.

DELFI: Kas yra Jūsų kūrybos stimulas? Ar tai tas nepasitenkinimas, kai matydamas savo darbą, supranti, kad galėjai kažką padaryti geriau?

Seržas

Seržas: Menininko darbas – tai ambicinga kelionė. Niekada negali žinoti, ar tau pavyks geriau, ar blogiau. Tiesiog reikia žinoti STOP mygtuką. Žinoti, kada turi sustoti. Juk, kaip sakoma, Dievas duoda, Dievas ir atima…

DELFI: Ar prisimenate, apie ką svajojote prieš tuos 10 metų? Ar tos svajonės išsipildė?

SERŽAS: Nežinau… Ką gerai prisimenu, tai kad tos svajonės labai dažnai keisdavosi. O šiaip tai – kai kurios svajonės ir norai išsipildė – kad būtų pastovūs sezoniniai modeliuotojų pasirodymai, kad kiekvienas turėtų galimybę parodyti tai, ką daro…

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata
S.Straukaitės, S.Gandžumiano, R.Piekautaitės ir J.Statkevičiaus studentiški darbai
Sežas
Diplomantės
Seržas
darbai
Sandra
darbai
Juozas
Juozas
Juozas
Seržas

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (1)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (2)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.