Spalvinga ir prieštaringa "Mados infekcija" (nuotraukų albumas)

 (3)
Penktadienio vakarą Šiuolaikinio meno centre prasidėjusi “Mados infekcija” sutraukė nemažai mados naujienomis besidominčių vilniečių. 10 Lietuvos dizainerių ir svečias iš Rusijos pristatė savo drabužių bei aksesuarų kolekcijas. Žiūrovams buvo parodyta daugiau nei 170 modelių.
Ieva Babilaitė ir Eglė Babilaitė. Rankinė

Ieva Babilaitė ir Eglė Babilaitė pristatė rankinių kolekciją “Aksesuarai – 2001”. Originali buvo jau vien darbų pristatymo idėja – rankinės “atvažiuodavo” virš podiumo ištiestu metaliniu trosu, o podiumo gale laukiantys manekenai jas nukabindavo ir dar kartą pademonstruodavo. Tuo tarpu ant sienos kabančiame ekrane sukosi vaizdai iš kasdieninio viščiukų inkubatoriuje gyvenimo: jie buvo sveriami, girdomi, maitinami.

Ieva ir Eglė Babilaitės

Vyksmą ant podiumo ir vaizdus ekrane jungė viena bendra asociacija – kažkas šilto, minkšto ir švelnaus. Nes Ievos ir Eglės rankinės – iš minkšto kiliminio audinio, tikrai primenančio mažų viščiukų pūkelius. Visas rankines vienijanti idėja – spalvingas ornamentas viduryje. Pabaigoje žiūrovams buvo pateiktas ir visiškas netikėtumas – dideli kailiniai kelioniniai krepšiai pasirodė esą pilni mažų viščiukų, kuriuos “išbėrė” tiesiog ant podiumo. Išsigandę mažyliai, staiga tapę “manekenais”, negalėjo net pajudėti.

Sonata Bylaitė ir ValdasOzarinskas

Sonatos Bylaitės ir Vitalijaus Čepkausko kolekcija išsiskyrė iš kitų įdomiu kirpimu, menišku drabužių dekoravimu ir originaliais aksesuarais. Drabužiai dekoruoti karoliukais bei “žvyneliais”, iš kurių sukurti tikri paveikslai. Idėjinis kolekcijos simbolis – Mona Lizos atvaizdas, meistriškai išsiuvinėtas iš jau minėtų medžiagų.

Valdas Ozarinskas ir Aida Čeponytė

Valdas Ozarinskas ir Aida Čeponytė pasirinko netradicinį kolekcijos demonstravimo būdą – drabužius demonstravo žinomi “Vidurio Europos vyrai”. Šioje kolekcijoje atsispindėjo šiuolaikinių Lietuvos vyrų mėgstamos aprangos detalės ir stilius, o ne nutolę nuo realybės dizainerių pasiūlymai.

Nerilė Urbonaitė

Nerilė Urbonaitė pristatė kolekciją jaunoms merginoms. Joje – ryškios spalvos (vyraujanti raudona), drąsūs deriniai (oda ir plonyčiai permatomi audiniai), asimetriškas kirpimas. Mėgstama medžiaga – oda, kuri naudojama ir kaip pagrindinė medžiaga, ir kaip aplikacijos. Visi modeliai atlikti kruopščiai ir preciziškai.

"Radijo Šou" herojai

Kolekcijų demonstravimą pagyvino ant podiumo keletą kartų pasirodę “Radijo Šou” herojai – Algis Greitai ir Rimas Šapauskas, persirengę tai policininkų uniformomis, tai Sandros Straukaitės modeliais.

Sandra Straukaitė

Sandra Straukaitė, kaip ir visuomet, meta iššūkį sterilumui ir miesčioniškumui. Jos kolekciją “Aukso karštligė” demonstravo išteptais purvu veidais manekenai, vilkintys apiplyšusius drabužius ir dėvintys polietileniniais maišeliais apvilktus batus. Drabužiai tiks sudaigstyti, išvirkščiomis siūlėmis. Viskas netvirta ir netikra, kaip ir pati aukso ieškojimo idėja.

Povilas Zaleskis ir Barbara Bartoševič

Povilo Zaleskio ir Barbaros Bartoševič teatralizuotas kolekcijos “ 2 x 2=5” pristatymas labiau panėšėjo į spektaklį – kiekvienam manekeno žingsniui bei judesiui bandyta suteikti gilią prasmę. Drabužiai (jų buvo tik apatinė dalis, nes manekenai iki pusės buvo nuogi) – iš grubios maišinės drobės su tokios pat grubios nebalintos medvilnės arba marlės detalėmis. Autorių matyt norėta parodyti tai, kas visuomet išlieka tikra – tai sielos polėkis, protestuojant prieš visokių taisyklių ir dogmų sukūrimą.

Denis Semačiov

Svečias iš Rusijos Denis Semačiov pademonstravo nuotaikingą kolekciją, kurioje nebijoma pasišaipyti iš savęs. Kolekcija tarsi iš dviejų dalių, kur vienoje – dizainerio pasiūlymai, o kitoje – linksmi “mados nukrypimai”, kuriuos galima pamatyti gatvėje, paryškinti taiklaus dizainerio rankos – marškinėliai su didžiosios valstybės prezidento nuotrauka arba herbu.

Gitis Bertulis ir Kristina Maselskytė. Krėslas

Šiuolaikinio meno centro foje buvo galima pamatyti Gičio Bertulio ir Kristinos Maselskytės ekspoziciją “3 spalvos”. Joje – ne tik drabužiai, bet ir baldai – staliukas, kėdė, krėslas. Trijų spalvų – baltos, raudonos ir mėlynos – derinys iki skausmo pažįstamas – tai “firminės” Taupos produktų spalvos. Todėl ekspozicijos apačioje puikavosi Taupos sulčių pakeliai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (2)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (1)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.